Dijaspora: Buva nastavlja s vrhunskim izvedbama, odličan vikend naših u Sloveniji

Ivan Buva se ne predaje. Još jedno kolo dominirao je turskim parketima, ali njegovih 20 poena i 16 skokova nije bilo dovoljno da njegov Istanbul savlada Pinar Karsiyaku Marka Banića. Mladen Primorac nastavlja s jako dobrim igrama u Češkoj, a odličan vikend imali su naši u susjednoj nam Sloveniji. Jozo Brkić je nakon igrača tjedna u Austriji odigrao nešto slabiji susret, ali je zato dva vrlo dobra nastupa ubilježio Marko Car.

Pregled svih igara naših igrača pročitajte u nastavku.


AUSTRIJA

  1. kolo

Arkadia – Gmunden 95:82 (Jozo Brkić – 31 min, 21 p, 12 sk, 3 as)

Klosterneuburg slobodni (Ante Perica trener)

Furstenfeld – Oberwart 78:70 (Marko Car – 39 min, 19 p, 3 sk, 3 as, 2 ol)

Kapfenberg – Wels 86:67 (Milan Stegnjaić 23 min, 15 p, 5 sk)

  1. kolo

Gmunden – Kapfenberg 67:90 (Milan Stegnjaić 14 min, 8 p, 4 sk)

Graz – Arkadia 61:81 (Jozo Brkić – 24 min, 6 p, 2 sk, 2 as)

Wels – Furstenfeld 80:71 (Marko Car – 40 min, 10 p, 3 sk, 10 as, 2 ol)

Oberwart – Klosterneuburg 80:65 (Ante Perica trener)

BELGIJA

Liege – Oostende 73:85 (Luka Kotrulja – nije bio u sastavu, Dario Gjergja trener)

Charleroi – Kangoeroes 80:75 (Ivan Vraneš – nije bio u sastavu, Hrvoje Vučić – 18 min, 11 p, 3 sk, Damir Milačić trener)

CIPAR

Apoel – AEK Larnaca 82:84(Tomislav Petrović – 32 min, 12 p, 2 sk, 3 as, 1 bl)

ČEŠKA REPUBLIKA

Prostejov – CEZ Nymburk 92:119 (Boris Barać 12 min, 8 p, 4 sk, 1 as)

Svitavy MMCITE Brno 98:71 [Ozren Pavlović (Svitavy) nije ulazio u igru; Mladen Primorac (Brno) – 31 min, 22 p, 5 sk, 4 as]

GRČKA

Kymis – Kolossos 93:89 (Toni Prostran – nije bio u sastavu)

ITALIJA

Dinamo Sassari – Trento 78:67 (Darko Planinić – 20 min, 12 p, 6 sk, 1 as, Rok Stipčević – nije bio u sastavu)

Cantu – Orlandina 96:73 (Mario Delaš – 27 min, 5 p, 7 sk, 4 as, 1 ol)

Venezia – Pesaro 72:71 (Hrvoje Perić – 32 min, 15 p, 9 sk, 2 as, 1 ol, 2 bl)

TALIJANSKA DRUGA LIGA

Novipiu Casale – Scafati 95:74 (Aleksandar Marciuš – 27 min, 14 p, 6 sk, 4 as, 1 bl)

IZRAEL

Maccabi Tel Aviv – Hapoel Eilat 82:63 (Neven Spahija trener)

KOSOVO

Ylli – Borea 111:104 ( Denis Bajramović trener)

LATVIJA

Ventspils – Ogre 75:68 (Tomislav Gabrić – nije bio u sastavu)

LITVA

Žalgiris – Nevezis 94:68 (Mauro Veljačić 23 min, 7 p, 1 sk, 3 as, 1 ol)

Lietkabelis – Dzukija 98:87 (Domagoj Samac 14 min, 4 p, 4 sk, 1 ol, 1 bl)

MAĐARSKA

SzolnokiPVSK Pannon 78:69 [Lukša Andrić (Szolnoki) 20 min, 6 sk, 4 as, 2 ol; Veljko Budimir (PVSK) 31 min, 22 p, 7 sk, 2 as, Marino Šarlija (PVSK) 16 min, 2 p, 3 sk, 1 bl]

KTE-Duna – ZTE 85:75 (Ivica Radić – 26 min, 16 p, 4 sk, 1 as)

NIZOZEMSKA

Weert – Groningen 67:93 (Drago Pašalić 20 min, 10 p, 5 sk, 2 as, 1 ol)

Leeuwarden – Den Bosch 48:99 (Silvano Poropat trener)

NJEMAČKA

Giessen – Wurzburg 80:86 (Krešimir Lončar 20 min, 20 p, 4 sk, 2 as)

LudwigsburgALBA Berlin 67:86 [Matej Jelovčić (Ludwigsburg) nije bio u sastavu, Mateo Šerić (Ludwigsburg) nije ulazio u igru; Krešimir Nikić (ALBA) 1 min]

Frankfurt Skyliners – Telekom Bonn 76:81 (Tomislav Zubčić 17 min, 5 p, 2 sk)

EWE Oldenburg – Tubingen 83:75 (Mateo Bačak 1 min)

Brose Baskets – Ulm 80:77 (Leon Radošević 15 min, 13 p, 3 sk, 1 as)

MBC – Bayern 77:95 (Benedikt Turudić – 4 min)

NJEMAČKA DRUGA LIGA

Chemnitz – Ehingen 102:75 (Robin Rajčić – nije ulazio u igru)

Hamburg – Hanau 75:91 (Hrvoje Kovačević – 32 min, 6 p, 3 sk, 7 as, 2 ol)

Orange Academy – Trier 99:85 (Luka Buntić 1 min)

Karlsruhe – Phoenix Hagen 77:63 (Denis Vrsaljko – nije ulazio u igru)

Nurnberg – Uni Baskets 71:46 (Ivan Buntić – nije bio u sastavu)

POLJSKA

Polpharma – Anwil Wloclawek 73:80 (Ante Delaš – 22 min, 10 p, 4 sk, 1 as, 2 ol, 1 bl, Josip Sobin – 11 min, 4 p, 6 sk, Igor Miličić trener)

Krosno – Start Lublin 69:71 (Jakov Mustapić – 27 min, 13 p, 6 sk, 1 as, 2 ol)

Ostrow – Koszalin 80:83 (Jure Škifić – 25 min, 7 p, 6 sk, 1 as, 1 ol)

RUMUNJSKA

Craiova – Targu Mures 84:69 (Ivan Siriščević 30 min, 11 p, 10 sk, 3 as, 1 ol)

Cluj Napoca – Timba Timisoara odgođeno (Željko Šakić)

SLOVAČKA

LeviceKošice 100:87 [Teo Petani (Levice) nije bio u sastavu; Igor Marić (Košice) 24 min, 4 p, 3 sk, 1 as]

Iskra Svit – Komarno 87:69 (Miše Diminić 21 min, 8 p, 4 sk, 2 as, Saša Janković 29 min, 12 p, 3 sk, 1 as)

Prievidza – Žilina 108:82 (Marko Batina nije bio u sastavu)

Inter Bratislava – Handlova 112:84 (Tomislav Gabrić – nije bio u sastavu)

SLOVENIJA

Ilirija – Helios 82:74 (Stipe Modrić – 24 min, 6 p, 9 sk, 1 as, 2 ol)

Hopsi Polžela – Olimpija 98:104 (Roko Badžim – 34 min, 20 p, 3 sk, 5 as, 2 ol, Dražen Bubnić 26 min, 15 p, 2 sk, 2 as)

KrkaRogaška 84:73 [Dino Cinac (Krka) – 26 min, 20 p, 5 sk, 1 ol, 1 bl, Paolo Marinelli (Krka) – nije bio u sastavu; Ivan Batur (Rogaška) – 22 min, 6 p, 4 sk, 1 as, 1 ol]

Tajfun – Primorska 71:85 (Marijan Čakarun – 31 min, 21 p, 12 sk, 3 as, 5 ol, Jurica Golemac trener)

SRBIJA

Metalac – OKK Beograd 94:71 (Josip Mikulić – 27 min, 8 p, 12 sk, 3 as)

ŠPANJOLSKA

ZaragozaEstudiantes 102:87 [Lovro Mazalin (Zaragoza) – nije ulazio u igru; Goran Suton (Estudiantes) 22 min, 7 p, 2 sk, 2 as]

Betis Sevilla – Barcelona 82:89 (Ante Tomić – 23 min, 10 p, 6 sk, 4 as)

Gran Canaria – Bilbao 90:85 (Veljko Mršić trener)

Fuenlabrada – Murcia 88:86 (Marko Popović – 28 min, 13 p, 3 as, 1 ol)

Baskonia – Valencia 78:74 (Damjan Rudež – 13 min, 3 p, 1 sk, 1 as)

ŠPANJOLSKA DRUGA LIGA

Sammic ISB – Araberri 66:88 (Leo Čizmić 16 min, 5 p, 1 sk)

Prat – Barcelona II 78:69 (Luka Šamanić – nije bio u sastavu)

ŠVEDSKA

Sodertalje – Umea 85:66 (Toni Bizaca – 28 min, 7 p, 3 sk, 4 as, 3 ol 1 bl)

Boras – Jamtland 84:81 (Marin Mornar – 16 min, 14 p, 2 sk, 1 bl)

ŠVICARSKA

Winterthur – Boncourt 64:86 (Juraj Kozić – 32 min, 16 p, 1 sk, 1 as, 1 ol)

Swiss Central  – Basel Starwings 71:88 [Luka Mandić (Swiss) 12 min, 3 sk, 1 as; Petar Babić (Basel) nije bio u sastavu, Robert Devčić (Basel) nije ulazio u igru)

TURSKA

Pinar Karsiyaka Istanbul 84:76 [Marko Banić (Karsiyaka) – 5 min; Ivan Buva (Istanbul) – 31 min, 20 p, 16 sk, 2 as]

Gaziantep – Anadolu Efes 66:74 (Krunoslav Simon – 31 min, 4 p, 9 sk, 8 as, 2 ol)

TURSKA DRUGA LIGA

Petkim – Selcuklu 92:81 (Fran Pilepić – 25 min, 9 p, 2 sk, 1 ol)

Bandirma – Bursaspor 74:85 (Karlo Vragović – 38 min, 18 p, 4 sk, 5 as, 1 ol)

VELIKA BRITANIJA

Bristol – Newcastle 80:87 (Jure Gunjina – nije bio u sastavu)

Napomena: Podebljana su imena klubova s našim predstavnicima te naši predstavnici

Oznake: min = minute u igri, p = broj poena, sk = broj skokova, as = broj asistencija, ol = broj osvojenih lopti, bl = broj blokada