Dijaspora: Dvoznamenkasti naši u Turskoj, vrlo dobri Babić, Čakarun, Sirišćević, Tomić i Zubčić

Iza naš je još jedan bogati europski vikend, što se tiče nastupa naših košarkaša izvan granica Lijepe naše. Najbolje su se naši ovog vikenda proveli u Turskoj, gdje su sva petorica upisala dvoznamenkaste učinke u rubrici poena.

Petar Babić sa 17 je poena i 15 asistencija predvodio svoj Basel do uvjerljive pobjede, Ivan Siriščević i dalje para mrežice u Rumunjskoj, a i tercet visokih igrača Marijan Čakarun, Ante Tomić i Tomislav Zubčić nastavlja s vrlo dobrim partijama.


AUSTRIJA

Vienna – Kapfenberg 93:91 (Milan Stegnjaić – 12 min, 6 p, 5 sk)

KlosterneuburgFurstenfeld 102:69 [Ante Perica (klosterneuburg) trener; Marko Car (Furstenfeld) – 38 min, 18 p, 5 sk, 3 as, Goran Patekar  (Furstenfeld) trener]

Oberwart – Gmunden 66:71 (Edi Patekar – 3 min, 1 as)

Arkadia slobodni (Jozo Brkić)

BELGIJA

Leuven – Oostende 77:64 (Luka Kotrulja – nije bio u sastavu, Dario Gjergja trener)

Brussels – Kangoeroes 73:94 (Hrvoje Vučić – 5 min, 3 p, Damir Milačić trener)

CIPAR

AEK Larnaca – Enosis igra se 10. travnja (Tomislav Petrović)

ČEŠKA REPUBLIKA

  1. kolo

Kolin – MMCITE Brno 90:80 (Mladen Primorac – 21 min, 16 p, 7 sk, 1 as)

Olomoucko – CEZ Nymburk 79:90 (Boris Barać 14 min, 5 p, 3 sk, 1 ol)

Četvrtfinale

CEZ Nymburk – Kolin 122:68 (Boris Barać 21 min, 19 p, 2 sk)

ESTONIJA

Kalev – Rapla 84:70 (Domagoj Bubalo – 24 min, 8 p, 3 sk, 1 bl)

FRANCUSKA

Strasbourg – Paris-Levallois 95:80 (Miro Bilan – 19 min, 13 p, 2 sk)

Monaco – Chalons-Reims 92:83 (Damjan Rudež – nije bio u sastavu)

ITALIJA

Dinamo Sassari – Brescia 76:80 (Darko Planinić – 17 min, 12 p, 7 sk, 1 ol, Rok Stipčević – 25 min, 7 p, 2 sk, 7 as, 1 ol)

Orlandina – Varese 73:75 (Mario Delaš – 18 min, 6 p, 9 sk, 2 ol)

Reggio Emilia – Venezia 76:81 (Hrvoje Perić – 20 min, 18 p, 7 sk, 2 as, 2 ol)

TALIJANSKA DRUGA LIGA

Biella – Novipiu Casale 84:69 (Aleksandar Marciuš – nije bio u sastavu)

IZRAEL

Hapoel Tel Aviv – Maccabi Tel Aviv 85:80 (Neven Spahija trener)

KOSOVO

YlliSigal Prishtina 84:86 [Dragan Šekelja (Ylli) nije bio u sastavu – Filip Bundović – 15 min, 4 p, 4 sk, 3 as]

LATVIJA

Jekabpils – Latvijas Universitate 67:75 (Domagoj Samac – 11 min, 1 ol)

LITVA

Siauliai – Nevezis 90:73 (Mauro Veljačić 3 min, 3 p, 1 sk)

Juventus – Lietkabelis 105:95 (Dominik Mavra – 15 min, 5 p, 1 sk, 2 as)

MAĐARSKA

Atomeromu – JP-Auto 66:74 (Teo Čizmić trener)

Kaposvari – Szolnoki 97:89 (Lukša Andrić 14 min, 2 p, 3 sk, 3 as, 1 bl)

Falco-Vulcan – PVSK Pannon 61:80 (Veljko Budimir 23 min, 11 p, 5 sk, 1 as, Marino Šarlija 27 min, 12 p, 6 sk, 1 as, 1 ol)

DEAC – ZTE 83:71 (Ivica Radić – 25 min, 12 p, 4 sk, 1 as)

MAKEDONIJA

Rabotnički – Gostivar 72:57 (Juraj Segarić – 33 min, 14 p, 3 sk, 7 as, 2 ol)

Blokotehna – MZT Skopje 66:75 (Jure Lalić 18 min, 12 p, 5 sk)

NIZOZEMSKA

Den BoschGroningen 73:95 [Silvano Poropat (Den Bosch) trener; Drago Pašalić (Groningen) 15 min, 9 p, 1 ol]

NJEMAČKA

Telekom BonnALBA Berlin 76:84 [Tomislav Zubčić (Bonn) 30 min, 20 p, 1 as, 1 ol; Krešimir Nikić (ALBA) nije bio u sastavu]

MBCUlm 80:69 [Benedikt Turudić (MBC) 12 min, 2 p, 3 sk, 1 bl; Luka Babić (Ulm) 16 min, 4 sk, 1 as, 1 bl]

Bremenhaven – Brose Baskets 76:83 (Leon Radošević 27 min, 6 p, 6 sk, 1 bl)

Wurzburg – Braunschweig 72:45 (Krešimir Lončar nije ulazio u igru)

LudwigsburgEWE Oldenburg 90:86 [Mateo Šerić (Ludwigsburg) nije ulazio u igru; Marko Bačak (Oldenburg) nije ulazio u igru]

NJEMAČKA DRUGA LIGA

Četcrtfinale

Koln Karlsruhe 67:85 [Ante Gospić (Koln) 17 min, 8 p, 1 sk; Denis Vrsaljko (Karlsruhe) – 1 min, 1 sk]

Heidelberg – Trier 86:83 (Luka Buntić nije ulazio u igru)

KarlsruheKoln 92:70 [Denis Vrsaljko (Karlsruhe) – 2 min, 1 as; Ante Gospić (Koln) 21 min, 8 p, 3 sk, 2 as]

Trier – Heidelberg igra se 11. travnja (Luka Buntić)

POLJSKA

Ostrow – Zielon Gora 78:70 (Jure Škifić 20 min, 9 p, 5 sk, 2 as, 1 ol)

Anwil Wloclawek – Szczecin 69:74 (Ante Delaš 10 min, Josip Sobin 20 min, 11 p, 5 sk, 1 as, 1 ol, Igor Miličić trener)

Krosno – Energa Czarni 20:0 (Jakov Mustapić)

RUMUNJSKA

Cluj Napoca – Oradea 89:74 (Željko Šakić – 32 min, 7 p, 8 sk, 7 as, 1 ol)

Craiova – Timisoara 95:75 (Ivan Siriščević 35 min, 22 p, 3 sk, 4 as, 2 as, Ivan Mikulić – 21 min, 11 p, 2 sk, 1 as)

SLOVAČKA

Polufinale

Inter Bratislava – Košice 87:62 (Igor Marić 31 min, 6 p, 5 sk, 3 as)

Levice – Komarno 81:60 (Saša Janković 13 min, 3 sk, 1 as)

SLOVENIJA

OlimpijaRogaška 88:81 [Roko Badžim (Olimpija) – nije bio u sastavu, Dražen Bubnić (Olimpija) – 10 min, 7 p, 2 sk; Ivan Batur (Rogaška) nije ulazio u igru]

Krka Ilirija 100:74 [Dino Cinac (Krka) – 12 min, 9 p, 2 sk, 3 as, 2 ol, 2 bl, Paolo Marinelli (Krka) – 20 min, 7 p, 2 sk, 2 as, 3 ol; Stipe Modrić (Ilirija) – 21 min, 6 p, 1 sk, 1 as, 1 ol, Filip Tončinić (Ilirija) – 8 min, 1 sk]

PrimorskaTajfun 74:67 [Marijan Čakarun (Primorska) – 30 min, 20 p, 8 sk, 2 as, 2 ol, 1 bl, Jurica Golemac (Primorska) trener; Jakša Vulić (Tajfun) trener]

SRBIJA

OKK Beograd – Metalac 77:111 (Josip Mikulić – 26 min, 11 p, 6 sk, 2 as, 2 bl)

ŠPANJOLSKA

Estudiantes Bilbao 96:84 [Goran Suton (Estudiantes) 20 min, 18 p, 5 sk, 1 as, 1 ol; Veljko Mršić (Bilbao) trener]

Fuenlabrada – Burgos 69:79 (Marko Popović – 30 min, 14 p, 5 sk, 1 as, 2 ol)

Zaragoza – Joventut 86:92 (Lovro Mazalin – nije ulazio u igru)

Gran Canaria – Barcelona 77:93 (Ante Tomić – 25 min, 19 p, 6 sk, 1 as, 2 ol, 2 bl)

ŠPANJOLSKA DRUGA LIGA

Araberri – Caceres 78:91 (Leo Čizmić – 20 min, 1 p, 3 sk)

OviedoBarcelona II 87:79 [Zoran Vrkić (Oviedo) 16 min, 3 sk, 1 as; Luka Šamanić (Barcelona II) 9 min, 3 p, 1 sk, 1 as, 1 ol]

ŠVICARSKA

Fribourg – Neuchatel 91:77 (Marin Bavčević – 12 min, 3 p, Zvonko Buljan – 13 min, 5 p, 4 sk, 2 as, 2 ol, 1 bl, Nikša Bavčević trener)

Basel StarwingsSwiss Central 108:87 [Petar Babić (Basel) 35 min, 17 p, 4 sk, 15 as, Robert Devčić (Basel) 13 min, 2 p, 2 sk, 1 as, 1 bl; Luka Mandić (Central) – 17 min, 2 p, 1 sk, 1 as]

Massagno – Boncourt 99:76 (Juraj Kozić – 35 min, 19 p, 2 sk, 3 as, 1 ol)

TURSKA

Pinar Karsiyaka – Yesilgiresun 77:71 (Marko Banić – 23 min, 10 p, 2 sk, 1 bl)

Darussafaka – Istanbul 79:77 (Ivan Buva – 33 min, 17 p, 4 sk, 1 as)

Anadolu Efes – Besiktas 78:69 (Krunoslav Simon – 28 min, 13 p, 3 sk, 3 as, 1 ol)

TURSKA DRUGA LIGA

Turk Telekom – Bursaspor 89:90 (Karlo Vragović – 34 min, 17 p, 5 sk, 4 as)

TED Kolejliler – Selcuklu 71:70 (Fran Pilepić – 33 min, 14 p, 4 sk, 2 as)

VELIKA BRITANIJA

Newcastle – Sheffield 82:58 (Jure Gunjina – 30 min, 15 p, 8 sk, 2 as)

Napomena: Podebljana su imena klubova s našim predstavnicima te naši predstavnici

Oznake: min = minute u igri, p = broj poena, sk = broj skokova, as = broj asistencija, ol = broj osvojenih lopti, bl = broj blokada