Dijaspora: Fantastični Siriščević, doktor Simon, 13 asistencija Delaša

Odlične utakmice odigralo je nekoliko naših košarkaša proteklog tjedna za svoje klubove diljem Europe. Najučinkovitiji je bio Ivan Siriščević s 33 ubačaja za Craiovu, Ante Delaš podijelio je 13 asistencija u pobjedi Anwila, još jednu doktorsku utakmicu odigrao je Kruno Simon na gostovanju Efesa kod Trabzonspora, dok su double-double učinke ubilježili Marijan ČakarunMladen Primorac Ivica Radić.

Pregled nastupa naših košarkaša u domaćim europskim natjecanjima donosimo Vam u nastavku.

AUSTRIJA

Gmunden – Arkadia 80:75 (Jozo Brkić – 15 min, 9 p, 3 sk)

Oberwart – Furstenfeld 80:79 (Marko Car – 31 min, 16 p, 3 sk, 3 as, 3 ol)

Wels – Kapfenberg 65:80 (Milan Stegnjaić – 25 min, 13 p, 5 sk, 1 as, 1 ol)

Klosterneuburg slobodan (Ante Perica trener)

BELGIJA

Oostende – Limburg United 78:72 (Luka Kotrulja – nije ulazio u igru, Dario Gjergja trener)

Kangoeroes – Aalstar 70:85 (Ivan Vraneš – nije ulazio u igru)

CIPAR

Etha – AEK Larnaca 69:91 (Tomislav Petrović – 7 min)

ČEŠKA REPUBLIKA

MMCITE Brno – Decin 82:86 (Mladen Primorac – 32 min, 20 p, 11 sk, 5 as, 1 ol)

Usti nad Labem – Svitavy 75:80 (Ozren Pavlović  4 min, 2 p)

FRANCUSKA

Strasbourg – Gravelines 73:50 (Miro Bilan – 24 min, 19 p, 7 sk, 3 as, 1 bl)

FRANCUSKA DRUGA LIGA

Nantes – Denain 77:74 (Zoran Vrkić – 24 min, 6 p, 4 sk, 2 as)

GRČKA

Kolossos igrale se utakmice kupa, ispali u ranijoj fazi (Toni Prostran)

GRČKA DRUGA LIGA

Iraklis igrale se utakmice kupa, ispali u ranijoj fazi (Domagoj Bubalo)

ITALIJA

Orlandina – Pesaro 73:56 (Mario Delaš – 18 min, 9 p, 5 sk)

Cremona – Dinamo Sassari 96:81 (Darko Planinić – 22 min, 11 p, 8 sk, Rok Stipčević – nije bio u sastavu)

Venezia – Torino 91:96 (Hrvoje Perić – 25 min, 17 p, 6 sk, 2 as, 1 ol)

TALIJANSKA DRUGA LIGA

Virtus Roma – Novipiu Casale 68:73 (Aleksandar Marciuš – nije ulazio u igru)

Tortona – Napoli 87:72 (Hrvoje Vučić – nije bio u sastavu)

IZRAEL

Maccabi Rishon – Maccabi Tel Aviv 86:90 (Neven Spahija trener)

KOSOVO

Ylli – Kerasan 92:76 (trener Denis Bajramović)

Bashkimi – Sigal Prishtina 61:71 (Ljubo Šamadan – nije bio u sastavu)

LITVA

NevezisDzukija 75:79 [Mauro Veljačić (Nevezis) 3 min, Domagoj Samac (Dzukija) 19 min, 3 p, 3 sk]

MAĐARSKA

Szolnoki – JP-Auto Jaszbereny 85:58 (Lukša Andrić – 24 min, 10 p, 8 sk, 3 as, 2 bl)

MAFC – PVSK Pannon 95:65 (Veljko Budimir – 33 min, 13 p, 8 sk, 1 ol, Marino Šarlija – 18 min, 3 p, 5 sk)

Kormend – ZTE 81:69 (Ivica Radić – 29 min, 19 p, 10 sk, 1 ol)

MAKEDONIJA

MZT Skopje – Blokotehna 77:85 (Jure Lalić – 23 min, 17 p, 4 sk, 1 ol)

Kozuv – Karpos Sokoli 78:109 (Nenad Delić – nije bio u sastavu)

Blokotehna – Gostivar 85:59 (Juraj Segarić – 36 min, 19 p, 4 sk, 3 as, 1 ol)

NIZOZEMSKA

Den Helder – Groningen 69:86 (Drago Pašalić – 23 min, 11 p, 5 sk, 2 as)

NJEMAČKA

Gottingen – Wurzburg 81:74 (Krešimir Lončar – 19 min, 7 p, 5 sk, 3 as, 1 ol, 2 bl)

Frankfurt Skyliners – EWE Oldenburg 93:82 (Mateo Bačak – nije ulazio u igru)

Ludwigsburg – Oettinger 94:54 (Matej Jelovčić – nije bio u sastavu, Mateo Šerić – 6 min, 4 p, 1 sk)

Braunschweig – Brose Baskets 68:94 (Leon Radošević – 14 min, 6 p, 1 sk, 1 as, 1 ol)

ALBA Berlin – Bayern Munchen 70:80 (Krešimir Nikić – nije bio u sastavu)

Giessen – MBC 107:99 (Benedikt Turudić – 5 min, 4 p, 2 sk)

NJEMAČKA DRUGA LIGA

  1. kolo

Trier – Hanau 75:65 (Luka Buntić – nije ulazio u igru)

Karlsruhe – Hamburg 91:58 [Denis Vrsaljko (Karlsruhe) nije ulazio u igru, Hrvoje Kovačević (Hamburg) 14 min, 3 p, 1 as, 3 ol]

Uni BasketsEhingen 74:70 [Ivan Buntić (Uni Baskets) 20 min, 2 p, 3 sk, 1 ol, Robin Rajčić – nije ulazio u igru]

  1. kolo

Hamburg – Phoenix Hagen 111:84 (Hrvoje Kovačević – 22 min, 3 p, 5 sk, 5 as, 1 ol)

Hanau – Uni Baskets 67:53 (Ivan Buntić – 12 min, 4 p, 1 bl)

Ehingen – Crailsheim 85:105 (Robin Rajčić – nije ulazio u igru)

Karlsruhe – Baunach 76:67 (Denis Vrsaljko – nije ulazio u igru)

Koln – Trier igra se 10. studenog (Luka Buntić)

POLJSKA

Anwil Wloclawek – Legia 107:66 (Ante Delaš – 32 min, 7 p, 5 sk, 13 as, 1 ol, Josip Sobin – 20 min, 11 p, 4 sk, 3 as, 2 ol, Igor Miličić trener)

Krosno – Dabrowa Gornicza igra se 8. studenog (Jakov Mustapić)

Ostrow – Start Lublin 81:63 (Jure Škifić – 23 min, 13 p, 4 sk, 1 as, 1 ol)

RUMUNJSKA

Craiova – Steaua 102:99 (Ivan Siriščević – 38 min, 33 p, 5 sk, 3 as, 2 ol)

Cluj Napoca – Targu Mures 97:68 (Željko Šakić – 23 min, 16 p, 1 sk, 2 as, 4 ol)

SLOVAČKA

Inter Bratislava – Levice 96:84 (Teo Petani – 18 min, 5 p, 4 sk, 3 as, 1 ol)

KomarnoKošice 82:70 [Miše Diminić (Komarno) 17 min, 10 p, 6 sk, 1 as, 2 ol, Saša Janković (Komarno) 33 min, 10 p, 4 sk, 3 as, 2 ol) ,Igor Marić (Košice)33 min, 11 p, 6 sk, 1 bl]

Prievidza – Karlovka 70:59 (Marko Batina – 14 min, 7 p, 6 sk, 3 ol)

Handlova – Žilina 89:85 (Tomislav Gabrić – 28 min, 9 p, 2 sk, 2 as, 1 ol, Krunoslav Krajnović trener)

SLOVENIJA

IlirijaKrka 79:70 [Stipe Modrić (Ilirija) – 23 min, 6 p, 3 sk, 4 as, Dino Cinac (Krka) – 19 21 min, 11 p, 6 sk, 1 ol, Paolo Marinelli (Krka) – 26 min, 9 p, 3 as, 2 ol]

Rogaška – Zlatorog 90:89 (Ivan Batur – 27 min, 2 p, 6 sk)

Olimpija Primorska 88:77 [Roko Badžim (Olimpija) – 14 min, 5 p, 2 sk, 4 as, 1 ol, Dražen Bubnić (Olimpija) – 15 min, 11 p, 3 sk, 1 ol, Marijan Čakarun (Primorska) – 27 min, 21 p, 14 sk, 1 as, Jurica Golemac trener (Primorska)]

SRBIJA

Metalac – Beovuk 72 96:85 (Josip Mikulić – 18 min, 4 p, 6 sk)

ŠPANJOLSKA

Bilbao – Barcelona  83:104 (Ante Tomić – 18 min, 6 p, 8 sk, 2 as)

Gran Canaria – Fuenlabrada  87:65 (Marko Popović – 21 min, 6 p, 2 as, 2 ol)

Betis – Estudiantes 89:70 (Goran Suton – 18 min, 2 sk, 1 ol)

Zaragoza – Gipuzkoa (Lovro Mazalin – 3 min, 2 p)

ŠPANJOLSKA DRUGA LIGA

Araberri Barcelona II  80:68 [Leo Čizmić (Araberri) 16 min, 2 p, 3 sk, 1 bl, Luka Šamanić (Barcelona II) – 18 min, 11 p, 3 sk, 1 ol, 1 bl]

ŠVEDSKA

Uppsala – Sodertalje 77:85 (Toni Bizaca – 15 min, 6 p, 1 sk, 1 bl)

Boras – Norrkoping 71:65 (Marin Mornar – 22 min, 9 p, 1 sk, 1 as, 2 bl)

ŠVICARSKA

Boncourt – Basel Starwings 89:68 [Juraj Kozić (Boncourt) – 36 min, 14 p, 1 sk, 3 as, Petar Babić (Basel) – 27 min, 12 p, 5 sk, 2 as, 2 ol, Robert Devčić (Basel) – 5 min, 2 p]

Winterthur – Swiss Central  62:81 (Luka Mandić – 8 min, 3 sk, 1 bl)

TURSKA

Trabzonspor – Anadolu Efes 89:96 (Krunoslav Simon – 36 min, 19 p, 7 sk, 5 as, 1 ol, Velimir Perasović trener)

Usak Sportlif – Sakarya 69:81 (Damir Markota – 31 min, 13 p, 5 sk)

Tofas – Istanbul 89:85 (Ivan Buva  17 min, 12 p, 2 sk, 1 ol)

Yesilgiresun – Banvit 76:81 (Tomislav Gabrić – nije bio u sastavu)

TURSKA DRUGA LIGA

Bursaspor – Ayfon 72:74 (Karlo Vragović – 39 min, 19 p, 2 sk, 6 as, 1 ol)

Selcuklu – Bakirkoy 75:73 (Fran Pilepić – 30 min, 16 p, 5 sk, 3 as, 1 ol)

VELIKA BRITANIJA

Newcastle slobodni (Jure Gunjina)

Napomena: Podebljana su imena klubova s našim predstavnicima te naši predstavnici

Oznake: min = minute u igri, p = broj poena, sk = broj skokova, as = broj asistencija, ol = broj osvojenih lopti, bl = broj blokada