Dijaspora: Odlični naši Mađari, Radić i Vragović ubacili 30, sjajna forma Buve

Još je jedan vikend iza naše košarkaške radne snage u dijaspori. Najbolje kolo odigrali su naši košarkaši u Mađarskoj, gdje su sva četvorica ubilježili pobjede, dvoznamenkasti broj poena, ali i jedan double-double učinak.

Najviše su se od svih pojedinaca izdvojili Ivica Radić i Karlo Vragović sa po 30 ubačaja, a 20 ili više poena ovog su vikenda ubacila još petorica naših košarkaša. Svakako valja primijetiti sjajnu formu Ivana Buve, trenutno petog strijelca TBL lige u Turskoj.


AUSTRIJA

Vienna – Arkadia 104:93 (Jozo Brkić – 21 min, 12 p, 4 sk, 1 ol)

Furstenfeld – Graz 81:64 (Marko Car – 35 min, 15 p, 5 sk, 7 as, 1 ol)

KapfenbergKlosterneuburg 74:65 [Milan Stegnjaić (Kapfenberg) 17 min, 9 sk, 1 as, 1 bl; Ante Perica (Klosterneuburg) trener]

CIPAR

AEK Larnaca – Enosis 102:71 (Tomislav Petrović – 20 min, 5 p, 3 sk, 3 as)

ČEŠKA REPUBLIKA

Ostrava – CEZ Nymburk 66:130 (Boris Barać – 9 min, 8 p, 4 sk, 1 as, 1 ol, 1 bl)

Kolin – MMCITE Brno 89:69 (Mladen Primorac – 34 min, 14 p, 7 sk, 2 as)

Svitavy – Decin 83:69 (Ozren Pavlović – nije ulazio u igru)

FRANCUSKA

Strasbourg – Cholet 88:54 (Miro Bilan – 25 min, 15 p, 10 sk, 2 bl)

FRANCUSKA DRUGA LIGA

Lille – Nantes 65:51 (Zoran Vrkić – 31 min, 17 p, 4 sk, 1 as, 2 ol)

GRČKA

Kolossos – Larissa 94:74 (Toni Prostran – nije bio u sastavu)

GRČKA DRUGA LIGA

Iraklis – Doxa Lefkadas 75:77 (Domagoj Bubalo – 10 min, 3 p, 3 sk, 1 ol)

ITALIJA

Brescia – Dinamo Sassari 78:79 (Darko Planinić – 13 min, 5 p, 5 sk, Rok Stipčević– 5 min, 1 sk, 1 as)

Varese – Orlandina 82:58 (Mario Delaš – 23 min, 8 p, 3 sk, 1 ol)

Venezia – Reggio Emilia 66:68 (Hrvoje Perić – 18 min, 10 p, 6 sk, 3 bl)

TALIJANSKA DRUGA LIGA

Novipiu Casale – Latina 83:89 (Aleksandar Marciuš – 21 min, 8 p, 5sk, 1 as, 1 ol, 2 bl)

IZRAEL

Maccabi Tel Aviv – Hapoel Holon 89:93 (Neven Spahija trener)

KOSOVO

Ylli – Sigal Prishtina 68:83 ( Denis Bajramović trener)

LATVIJA

Latvijas Universitate – Ventspils 74:90 (Tomislav Gabrić – 26 min, 14 p, 7 sk, 1 as)

LITVA

Pieno Zvaigzdes – Nevezis 82:75 (Mauro Veljačić 23 min, 3 p, 2 sk, 3 as, 1 ol)

Dzukija – Siauliai 58:83 (Domagoj Samac 17 min, 10 p, 4 sk)

MAĐARSKA

Szolnoki – Kaposvari 76:65 (Lukša Andrić – 17 min, 12 p, 3 sk)

PVSK Pannon – Falco-Vulcan 110:106 (Veljko Budimir – 46 min, 24 p, 4 sk, 2 as, 2 ol, 1 bl, Marino Šarlija – 18 min, 17 p, 8 sk, 1 as)

ZTE – DEAC 99:88 (Ivica Radić – 31 min, 30 p, 10 sk)

MAKEDONIJA

Kozuv – MZT Skopje igra se 12. prosinca (Jure Lalić, Dominik Mavra)

Gostivar – Karpos Sokoli 111:83 (Juraj Segarić – 23 min, 10 p, 2 sk, 9 as, 1 ol)

NIZOZEMSKA

Groningen – Leiden 91:69 (Drago Pašalić 13 min, 6 p, 3 sk, 1 as)

Den Bosch slobodni (Silvano Poropat trener)

NJEMAČKA

Wurzburg ALBA Berlin 76:90 [Krešimir Lončar (Wurzburg) 16 min, 3 p, 3 sk, 1 as, 1 ol; Krešimir Nikić (ALBA) nije bio u sastavu]

Telekom BonnEWE Oldenburg 90:68 [Tomislav Zubčić (Bonn) 16 min, 13 p, 1 sk, 2 as, 1 ol, 1 bl; Mateo Bačak (Oldenburg) nije ulazio u igru]

MBC Braunschweig 84:78 (Benedikt Turudić – 4 min)

Bayern – Ludwigsburg 91:71 (Matej Jelovčić – nije bio u sastavu, Mateo Šerić – nije bio u sastavu)

Brose Baskets – Bremenhaven 79:74 (Leon Radošević 16 min, 2 p, 3 sk, 1 as, 1 ol, 1 bl,)

NJEMAČKA DRUGA LIGA

Heidelberg – Ehingen 76:70 (Robin Rajčić – nije ulazio u igru)

Trier – Orange Academy 102:66 (Luka Buntić – 10 min, 3 p, 1 as)

Hanau – Karlsruhe 74:87 (Denis Vrsaljko – nije ulazio u igru)

Uni Baskets – Phoenix Hagen 63:69 (Ivan Buntić – nije ulazio u igru)

Koln – Hamburg igra se 14. prosinca (Hrvoje Kovačević)

POLJSKA

Dabrowa Gornicza – Anwil Wloclawek 86:84 (Ante Delaš – 20 min, 1 sk, 1 as, Josip Sobin – 22 min, 10 p, 2 sk, 1 as, 1 ol, Igor Miličić trener)

Krosno – Rosa Radom 85:103 (Jakov Mustapić – 14 min, 7 p, 3 sk)

Ostrow – Szczecin 91:101 (Jure Škifić – 26 min, 14 p, 8 sk, 3 as)

RUMUNJSKA

Sibiu – Craiova 108:90 (Ivan Siriščević – 32 min, 20 p, 3 sk, 3 as)

Steaua – Cluj Napoca 89:75 (Željko Šakić – 25 min, 7 p, 7 sk, 2 as, 1 ol)

SLOVAČKA

Komarno – Žilina 102:72 (Miše Diminić – nije bio u sastavu, Saša Janković 28 min, 3 p, 3 sk, 1 as, 1 ol)

Iskra Svit – Košice 94:103 (Igor Marić 34 min, 17 p, 10 sk, 4 as, 1 ol, 1 bl)

PrievidzaLevice 81:75 [Marko Batina (Prievidza) 22 min, 4 p, 5 sk, 1 as, 1 ol, 1 bl; Teo Petani (Levice) nije ulazio u igru]

Handlova – Karlovka 74:81 (Tomislav Gabrić – nije ulazio u igru)

SLOVENIJA

Ilirija – Senčur 68:76 (Stipe Modrić – 35 min, 18 p, 7 sk, 5 as, 2 ol)

KrkaPrimorska 66:79 [Dino Cinac (Krka) – 25 min, 5 p, 8 sk, 1 as, Paolo Marinelli (Krka) – 28 min, 6 p, 6 sk, 6 as, 1 bl; Marijan Čakarun (Primorska) – 23 min, 8 p, 4 sk, 1 as, 2 ol, Jurica Golemac (Primorska) trener]

Helios – Olimpija 75:84 (Roko Badžim – 34 min, 21 p, 2 sk, 6 as, 2 ol, Dražen Bubnić – 19 min, 3 p, 6 sk, 1 as)

Rogaška – Tajfun 84:82 (Ivan Batur – nije bio u sastavu)

SRBIJA

Metalac – Spartak 95:78 (Josip Mikulić – 21 min, 8 p, 5 sk)

ŠPANJOLSKA

Zaragoza – Unicaja 77:102 (Lovro Mazalin – 7 min, 2 p, 1 sk)

Barcelona – Tenerife 91:93 (Ante Tomić – 7 min, 2 p, 1 sk)

Estudiantes – Valencia 73:71 (Goran Suton – 24 min, 15 p, 7 sk, 1 ol, 1 bl)

Fuenlabrada  – Joventut 83:78 (Marko Popović – 26 min, 22 p, 1 sk, 4 as)

Baskonia – Bilbao 94:71 (Veljko Mršić trener)

ŠPANJOLSKA DRUGA LIGA

Araberri – Breogan 97:91 (Leo Čizmić 13 min, 2 sk, 1 ol)

La Coruna – Barcelona II  89:79 (Luka Šamanić – 15 min, 5 p, 2 sk, 1 as)

ŠVEDSKA

Sodertalje – Nassjo 82:64 (Toni Bizaca – 11 min, 15 p, 3 sk, 1 as, 1 ol)

Boras – Umea 90:78 (Marin Mornar – 28 min, 21 p, 7 sk, 1 as, 1 ol, 2 bl)

ŠVICARSKA

Riviera Lakers – Boncourt 72:94 (Juraj Kozić – 12 min, 2 p, 1 sk)

Basel Starwings – Monthey 64:83 (Petar Babić – 33 min, 12 p, 2 sk, 7 as, 2 ol, Robert Devčić – 10 min, 2 sk, 1 as)

Swiss Central  – Massagno 66:82 (Luka Mandić – 6 min)

TURSKA

Anadolu Efes – Sakarya 83:68 (Krunoslav Simon – nije bio u sastavu, Velimir Perasović trener)

Banvit – Istanbul 69:72 (Ivan Buva  31 min, 24 p, 3 sk, 1 as, 1 bl)

TURSKA DRUGA LIGA

Turk Telekom – Selcuklu 104:69 (Fran Pilepić – 29 min, 8 p, 5 sk, 3 as)

Antalyaspor – Bursaspor 66:95 (Karlo Vragović – 36 min, 30 p, 4 sk, 4 as)

VELIKA BRITANIJA

Newcastle – Surrey 87:76 (Jure Gunjina – 14 min, 4 p, 5 sk, 2 as)

Napomena: Podebljana su imena klubova s našim predstavnicima te naši predstavnici

Oznake: min = minute u igri, p = broj poena, sk = broj skokova, as = broj asistencija, ol = broj osvojenih lopti, bl = broj blokada