Dijaspora: Odlični nastupi naših u Turskoj i Sloveniji, pet double-double učinaka diljem Europe

Novi vikend u europskim ligama je iza nas, a hrvatski su košarkaši diljem Starog kontinenta pružili od jako loših do izvrsnih utakmica.

U susjednoj nam Sloveniji sjajan su vikend imali Marijan ČakarunPaolo Marinelli (obojica dvostruko-dvostruki učinak) i Roko Badžim, koji su imali velike uloge u pobjedama svojih momčadi, dok su u Turskoj sva petorica naših košarkaša u Prvoj i Drugoj ligi ubilježili dvoznamenkasti broj koševa. Do double-double učinka još su stigli Veljko Budimir i Marino Šarlija u dresu mađarskog PVSK-a te Igor Marić iz slovačkih Košica.

O svemu opširnije i detaljnije možete saznati u nastavku.

AUSTRIJA

ArkadiaKapfenberg 63:68 [Jozo Brkić (Arkadia)26 min, 24 p, 8 sk, 1 as, 2 ol; Milan Stegnjaić (Kapfenberg) 25 min, 2 p, 5 sk, 3 as, 1 ol]

Gmunden – Furstenfeld 86:72 (Marko Car – 27 min, 7 p, 2 sk, 9 as, 2 ol)

Wels – Klosterneuburg 83:78 (Ante Perica trener)

BELGIJA

Oostende – Antwerp 77:65 (Luka Kotrulja – nije ulazio u igru, Dario Gjergja trener)

Kangoeroes – Mons 79:83 (Ivan Vraneš – nije bio u sastavu, Damir Milačić trener)

CIPAR

AEK Larnaca prvenstvena pauza (Tomislav Petrović)

ČEŠKA REPUBLIKA

Kolin – CEZ Nymburk odgođeno (Boris Barać)

MMCITE Brno – Opava 75:85 (Mladen Primorac – 27 min, 8 p, 7 sk, 5 as, 2 ol)

Ostrava – Svitavy 78:69(Ozren Pavlović – 5 min, 2 sk)

FRANCUSKA

Strasbourg – ASVEL 82:76 (Miro Bilan – 25 min, 10 p, 4 sk, 2 as, 1 bl)

FRANCUSKA DRUGA LIGA

Blois – Nantes 86:77 (Zoran Vrkić – 17 min, 1 p, 5 sk, 1 as, 2 ol)

GRČKA

Kolossos – Olympiacos 54:72 (Toni Prostran – 16 min, 2 p, 2 sk, 2 ol)

GRČKA DRUGA LIGA

Amyntas Dafnis – Iraklis odgođeno (Domagoj Bubalo)

ITALIJA

Varese – Dinamo Sassari 61:82 (Darko Planinić 12 min, 6 p, 5 sk, 1 as, 1 ol, Rok Stipčević nije bio u sastavu)

Brescia – Orlandina 87:53 (Mario Delaš 25 min, 8 p, 10 sk, 2 as)

Venezia – Pistoia 84:80 (Hrvoje Perić – 23 min, 14 p, 6 sk, 1 as)

TALIJANSKA DRUGA LIGA

Tortona – Novipiu Casale 69:81(Aleksandar Marciuš – nije bio u sastavu)

Treviglio – Napoli 90:76 (Hrvoje Vučić – nije bio u sastavu)

KOSOVO

Ylli – Trepca 98:91 (trener Denis Bajramović)

Bashkimi – Rahoveci 112:54 (Ljubo Šamadan – 11 min, 3 p)

LITVA

Vytautas – Nevezis 92:78 (Mauro Veljačić 11 min, 6 p, 2 sk, 2 as, 1 ol)

Juventus – Dzukija 92:79 (Domagoj Samac 15 min, 8 p, 7 sk, 1 as)

MAĐARSKA

Kormend – Szolnoki 76:74 (Lukša Andrić – 28 min, 4 p, 3 sk, 1 as, 1 bl)

Kaposvari – PVSK Pannon 77:79 (Veljko Budimir – 27 min, 12 p, 10 sk, 2 as, Marino Šarlija – 30 min, 15 p, 11 sk, 1 as, 2 ol, 1 bl)

Falco – ZTE 88:82 (Ivica Radić – 21 min, 18 p, 6 sk, 1 ol)

MAKEDONIJA

Feni Industries – MZT Skopje odgođeno (Jure Lalić)

Gostivar – Rabotnički 76:78 (Juraj Segarić – 39 min, 13 p, 4 sk, 9 as, 1 ol)

Shkupi – Karpos Sokoli 86:77 (Nenad Delić – nije bio u sastavu)

NIZOZEMSKA

Leeuwarden – Groningen 58:84 (Drago Pašalić – 15 min, 4 p, 6 sk, 1 as)

Amsterdam – Den Bosch 67:79 (Silvano Poropat trener)

NJEMAČKA

Wurzburg MBC 71:61 [Krešimir Lončar (Wurzburg) 19 min, 12 p, 4 sk; Benedikt Turudić (MBC) – 15 min, 4 p, 5 sk, 1 ol]

EWE OldenburgALBA Berlin 81:88 [Mateo Bačak (EWE) 1 min; Krešimir Nikić (ALBA) nije bio u sastavu]

Bremenhaven – Ludwigsburg odgođeno (Matej Jelovčić, Mateo Šerić)

Bayern Munchen – Brose Baskets 77:68 (Leon Radošević – 13 min, 6 p, 4 sk, 1 bl)

NJEMAČKA DRUGA LIGA

Uni Baskets Trier 93:92 [Ivan Buntić (Uni) nije ulazio u igru; Luka Buntić (Trier) 5 min, 1 p, 1 ol]

Karlsruhe – Crailsheim 75:78 (Denis Vrsaljko 3 min, 1 sk)

Hamburg – Orange Academy 98:86 (Hrvoje Kovačević – 25 min, 8 p, 4 sk, 5 as, 1 ol, 1 bl)

Ehingen – Baunach 75:74 (Robin Rajčić – nije ulazio u igru)

POLJSKA

Anwil WloclawekOstrow 78:76 [Ante Delaš (Anwil) 22 min, 6 p, 1 sk, 2 as, 1 ol, Josip Sobin (Anwil) 20 min, 2 p, 3 sk, 1 as, 1 ol, Igor Miličić (Anwil) trener; Jure Škifić (Ostrow) 24 min, 8 p, 6 sk, 1 as, 1 ol]

Koszalin – Krosno 89:84 (Jakov Mustapić – 29 min, 12 p, 8 sk, 1 as)

RUMUNJSKA

Craiova prvenstvena pauza (Ivan Siriščević)

Cluj Napoca prvenstvena pauza (Željko Šakić)

SLOVAČKA

Levice – Žilina 96:74 (Teo Petani – nije ulazio u igru)

Inter Bratislava – Komarno 92:84 (Miše Diminić– 30 min, 24 p, 5 sk, 2 as, Saša Janković– 22 min, 5 p, 3 as)

Nova Ves – Košice 68:98 (Igor Marić – 29 min, 20 p, 10 sk, 1 ol)

PrievidzaHandlova 101:70 [Marko Batina (Prievidza) nije bio u sastavu; Tomislav Gabrić (Handlova) 27 min, 13 p, 1 sk, 3 as, 2 ol, Krunoslav Krajnović (Handlova) trener]

SLOVENIJA

Zlatorog – Ilirija 66:75 (Stipe Modrić – 33 min, 3 p, 5 sk, 1 as, 1 ol, 1 bl)

Krka – Hopsi Polžela 88:74 (Dino Cinac – 11 min, 2 sk, 1 as, 2 ol, Paolo Marinelli – 40 min, 14 p, 2 sk, 10 as, 2 ol)

Helios – Primorska 70:72 (Marijan Čakarun – 24 min, 17 p, 11 sk, 1 as, 1 ol, Jurica Golemac trener)

Rogaška – Senčur 70:58 (Ivan Batur – 21 min, 6 p, 2 sk, 1 as, 1 ol)

Olimpija – Tajfun 100:63 (Roko Badžim – 30 min, 22 p, 9 sk, 5 as, 2 ol, Dražen Bubnić 23 min, 12 p, 5 sk, 1 as, 1 ol)

SRBIJA

Metalac – Mladost 85:66 (Josip Mikulić – 30 min, 8 p, 5 sk, 2 as)

ŠPANJOLSKA

BarcelonaValencia 79:74 [Ante Tomić (Barcelona) – 17 min, 8 p, 4 sk, 2 as, 2 ol, 1 bl; Damjan Rudež (Valencia) 4 min]

Gran Canaria – Estudiantes 99:95 (Goran Suton – 24 min, 11 p, 4 sk, 2 as)

Fuenlabrada – Zaragoza 88:82 [Marko Popović (Fuenlabrada) – 22 min, 19 p, 1 sk, 2 as; Lovro Mazalin (Zaragoza) 2 min]

ŠPANJOLSKA DRUGA LIGA

Araberri – Palma 85:88 (Leo Čizmić 8 min, 2 p, 1 sk, 1 bl)

Huesca – Barcelona II  77:73 (Luka Šamanić – 18 min, 10 p, 8 sk, 2 as, 1 ol, 2 bl)

ŠVEDSKA

Lulea – Sodertalje 88:58 (Toni Bizaca – 16 min, 5 p, 1 sk, 1 as, 2 ol)

Boras – Uppsala 79:82 (Marin Mornar – 15 min, 6 p, 2 sk, 1 as, 1 ol, 2 bl)

ŠVICARSKA

Lugano – Boncourt 100:90 (Juraj Kozić – 32 min, 13 p, 2 sk, 4 as, 1 ol)

Riviera Lakers – Basel Starwings 62:63 (Petar Babić – 40 min, 13 p, 3 sk, 5 as, 1 ol, Robert Devčić – nije ulazio u igru)

Fribourg – Swiss Central 97:65 (Luka Mandić – nije ulazio u igru)

TURSKA

Tofas – Anadolu Efes 80:69 (Krunoslav Simon – 33 min, 12 p, 6 sk, 3 as, Velimir Perasović trener)

Yesilgiresun – Gaziantep 91:84 (Tomislav Gabrić – nije bio u sastavu)

Besiktas – Istanbul 94:83 (Ivan Buva  20 min, 22 p, 1 sk)

Usak Sportlif – Banvit 71:89 (Damir Markota – 31 min, 17 p, 1 sk, 2 as)

TURSKA DRUGA LIGA

Bursaspor – Karesispor 72:74 (Karlo Vragović – 34 min, 10 p, 3 sk, 5 as)

Selcuklu – Akhisar Belediyespor 71:86 (Fran Pilepić – 31 min, 18 p, 2 sk, 2 as)

VELIKA BRITANIJA

Newcastle – Sheffield 100:93 (Jure Gunjina – 15 min, 3 p, 2 sk, 4 as, 1 ol)

Napomena: Podebljana su imena klubova s našim predstavnicima te naši predstavnici

Oznake: min = minute u igri, p = broj poena, sk = broj skokova, as = broj asistencija, ol = broj osvojenih lopti, bl = broj blokada