Dijaspora: Sedam Popovićevih trica, odlični nastupi naših centara

Nakon što je nekoliko tjedana mirovao zbog ozlijede, hrvatski reprezentativac Marko Popović odigrao je odličnu povratničku utakmicu u dresu Fuenlabrade. Ubacivši 22 poena, od čega sedam trica, predvodio je svoju momčad do slavlja nad Estudiantesom, kojem nije pomoglo ni 16 poena i 10 skokova Gorana Sutona.

Osim Sutona, još su četiri naša visoka igrača ostvarila double-double učinak, a kad smo već kod centara spomenimo i vrlo dobar nastup Darka Planinića u domaćoj pobjedi Sassarija te Ivana Buvu, koji se s 23 ubačena poena ovog vikenda zadržao na prvom mjestu ljestvice prvensktva Turske.

O nastupima svih naših košarkaša diljem Europe, pročitajte u nastavku.


AUSTRIJA

  1. kolo

Arkadia – Graz 84:87 (Jozo Brkić 31 min, 28 p, 10 sk, 1 as, 2 bl)

Kapfenberg – Gmunden 95:77 (Milan Stegnjaić – 23 min, 6 p, 5 sk)

KlosterneuburgOberwart 88:72 [Ante Perica (Klosterneuburg) trener; Edi Patekar (Oberwart) 6 min, 1 sk]

Furstenfeld – Wels 78:94 (Marko Car – 34 min, 17 p, 4 sk, 2 as, 1 ol, Goran Patekar trener)

  1. kolo

Gmunden – Furstenfeld 89:70 (Marko Car – 28 min, 13 p, 4 sk, 5 as, 1 bl, Goran Patekar trener)

Arkadia Kapfenberg 75:81 [Jozo Brkić (Arkadia) 14 min, 4 p, 1 ol, 1 bl; Milan Stegnjaić (Kapfenberg) 17 min, 2 p, 4 sk, 2 ol]

Oberwart – Vienna 73:79 (Edi Patekar nije ulazio u igru)

Wels – Klosterneuburg 75:89 (Ante Perica trener)

ČEŠKA REPUBLIKA

USK Praha – MMCITE Brno 76:49 (Mladen Primorac – 31 min, 11 p, 4 sk, 1 as, 2 ol, 1 bl)

Opava – CEZ Nymburk 88:100 (Boris Barać 12 min, 1 p, 2 sk)

ESTONIJA

Rapla – TTU 92:76 (Domagoj Bubalo – 23 min, 9 p, 8 sk, 2 as, 1 bl)

FRANCUSKA

Chalons-Reims – Strasbourg 80:72 (Miro Bilan – 12 min. 2 p, 2 sk, 2 as)

Monaco – Dijon 94:90 (Damjan Rudež – 24 min, 3 p, 5 sk, 2 as)

ITALIJA

Dinamo Sassari – Cremona 102:86 (Darko Planinić – 20 min, 23 p, 2 sk, 1 as, 1 ol, Rok Stipčević – 27 min, 9 p, 1 sk, 4 as, 2 ol)

Trento – Varese 82:74 (Mario Delaš – 12 min, 1 sk)

Torino – Venezia 82:90 (Hrvoje Perić – 16 min, 5 p, 3 sk, 5 as, 2 ol, 1 bl)

TALIJANSKA DRUGA LIGA

Napoli – Novipiu Casale 91:97 (Aleksandar Marciuš – nije ulazio u igru)

IZRAEL

Maccabi Tel Aviv – Hapoel Jerusalem 77:74 (Neven Spahija trener)

KOSOVO

Borea – Ylli 73:82 (Dragan Šekelja – 29 min, 16 p, 14 sk, 4 as, 1 ol, Denis Bajramović trener)

LATVIJA

Valga – Jekabpils 72:63 (Domagoj Samac – nije bio u sastavu)

LITVA

Nevezis – Žalgiris 73:79 (Mauro Veljačić 3 min)

Dzukija – Lietkabelis 98:73 (Dominik Mavra – 20 min, 8 p, 1 sk, 5 as)

MAĐARSKA

Alba – Atomeromu 79:72 (Teo Čizmić trener)

Szolnoki – Kormend 74:75 (Lukša Andrić 31 min, 12 p, 9 sk, 1 as, 2 ol, 1 bl)

PVSK Pannon – Kaposvari 96:92 (Veljko Budimir 28 min, 4 sk, 1 ol, Marino Šarlija 37 min, 15 p, 7 sk, 1 ol)

ZTE – Falco-Vulcan 76:81 (Ivica Radić – 29 min, 13 p, 5 sk, 1 ol)

MAKEDONIJA

Rabotnički – Gostivar 74:49 (Juraj Segarić – 35 min, 14 p, 2 sk, 3 as)

MZT Skopje – Feni Industries 82:75 (Jure Lalić 23 min, 17 p, 10 sk, 2 as)

NIZOZEMSKA

Leiden – Groningen 61:85 (Drago Pašalić – 17 min, 11 p, 2 sk, 1 as, 1 ol)

Rotterdam – Den Bosch 80:89 (Silvano Poropat trener)

NJEMAČKA

Bremenhaven – ALBA Berlin 85:99 (Krešimir Nikić – nije bio u sastavu)

Bayern – MBC 111:91 (Benedikt Turudić 9 min, 2 p, 2 sk, 1 as)

Wurzburg – Giessen 96:79 (Krešimir Lončar 18 min, 16 p, 4 sk, 1 as)

Oettinger – Ludwigsburg 72:89 (Mateo Šerić nije ulazio u igru)

UlmBrose Baskets 67:90 [Luka Babić (Ulm) nije ulazio u igru; Leon Radošević (Brose) 24 min, 12 p, 5 sk, 1 as, 1 ol]

Tubingen – EWE Oldenburg 61:92 (Mateo Bačak nije ulazio u igru)

Telekom Bonn – Jena 102:80 (Tomislav Zubčić 21 min, 15 p, 5 sk, 1 as)

NJEMAČKA DRUGA LIGA

Trier – Chemnitz 81:74 (Luka Buntić nije ulazio u igru)

Crailsheim – Uni Baskets igra se 14. ožujka (Ivan Buntić)

Nurnberg – Hamburg 76:83 (Hrvoje Kovačević nije ulazio u igru)

Baunach Karlsruhe 97:87 [Mario Dugandžić (Baunach) trener; Denis Vrsaljko (Karlsruhe) – nije ulazio u igru]

Koln – Ehingen 91:76 (Ante Gospić – nije ulazio u igru)

POLJSKA

Anwil Wloclawek – Asseco Prokom 92:105 (Ante Delaš 9 min, 2 p, Josip Sobin 22 min, 13 p, 10 sk, 1 as, Igor Miličić trener)

KrosnoOstrow 60:96 [Jakov Mustapić (Krosno) 22 min, 6 p, 3 sk, 1 ol; Jure Škifić (Ostrow) 18 min, 19 p, 2 sk, 1 as, 3 ol]

RUMUNJSKA

Cluj NapocaCraiova 88:82 [Željko Šakić (Cluj) 34 min, 11 p, 9 sk, 3 as, 2 ol Ivan Siriščević (Craiova) 24 min, 12 p, 2 sk, 2 as, 1 ol, Ivan Mikulić (Craiova)29 min, 11 p, 3 sk, 7 as]

SLOVAČKA

Prievidza – Levice 85:75 (Marko Batina nije ulazio u igru)

Iskra Svit – Košice 92:77 (Igor Marić 25 min, 5 p, 2 sk, 1 as, 3 ol)

KomarnoŽilina 100:81 [Saša Janković (Komarno) nema dostupne statistike; Miše Diminić (Žilina) nema dostupne statistike]

SLOVENIJA

Krka – Helios 89:81 (Dino Cinac – 12 min, 2 p, 1 sk, 2 as, 1 ol, Paolo Marinelli – 17 min, 12 p, 2 sk, 4 as, 2 ol)

Primorska – Šenčur 85:69 (Marijan Čakarun – 25 min, 14 p, 8 sk, 4 as, 1 ol, Jurica Golemac trener]

Tajfun Olimpija igra se 14. ožujka [Jakša Vulić (Tajfun) trener; Roko Badžim (Olimpija), Dražen Bubnić (Olimpija)]

IlirijaRogaška 84:79 [Stipe Modrić (Ilirija) – 13 min, 9 p, 2 sk, 2 as, Filip Tončinić (Ilirija) – 4 min, 2 p, 2 sk; Ivan Batur (Rogaška) 20 min, 7 p, 2 sk, 1 as, 1 ol]

SRBIJA

Metalac – Dynamic 87:83 (Josip Mikulić – 21 min, 4 p, 5 sk, 2 as)

ŠPANJOLSKA

Valencia – Bilbao 87:67 (Veljko Mršić trener)

FuenlabradaEstudiantes 87:81 [Marko Popović (Fuenlabrada) – 28 min, 22 p, 3 sk, 2 as; Goran Suton (Estudiantes) 25 min, 16 p, 10 sk, 2 ol, 1 bl]

Tenerife – Zaragoza 100:94 (Lovro Mazalin – nije ulazio u igru)

Barcelona – Real Madrid 94:72 (Ante Tomić – 17 min, 10 p, 5 sk, 1 as, 2 ol)

ŠPANJOLSKA DRUGA LIGA

Palma – Araberri 71:70 (Leo Čizmić – 19 min, 2 p, 4 sk, 1 ol)

Barcelona II – Huesca 88:85 (Luka Šamanić – 11 min, 6 p, 2 sk, 1 as)

Caceres – Oviedo 72:97 (Zoran Vrkić – 28 min, 14 p, 2 sk, 4 as, 1 ol)

ŠVEDSKA

Uppsala – Jamtland 69:90 (Toni Prostran – 30 min, 12 p, 4 sk, 5 as)

Sodertalje – Boras 81:67 [Toni Bizaca (Sodertalje) – 21 min, 9 p, 4 sk, 2 as, 1 bl; Marin Mornar (Boras) 23 min, 14 p, 10 sk, 1 bl]

TURSKA

Pinar Karsiyaka – Fenerbahce 69:74 (Marko Banić – 20 min, 12 p, 2 sk)

Istanbul – Tofas 73:80 (Ivan Buva – 32 min, 23 p, 7 sk, 2 as)

Anadolu Efes – Trabzonspor 98:91 (Krunoslav Simon – nije bio u sastavu)

TURSKA DRUGA LIGA

Karesispor – Bursaspor 84:88 (Karlo Vragović – 19 min, 16 p, 4 as)

Akhisar – Selcuklu 83:92 (Fran Pilepić – 28 min, 16 p, 4 sk, 1 as)

VELIKA BRITANIJA

Newcastle – Plymouth 104:79 (Jure Gunjina – 22 min, 15 p, 4 sk, 2 as)

Napomena: Podebljana su imena klubova s našim predstavnicima te naši predstavnici

Oznake: min = minute u igri, p = broj poena, sk = broj skokova, as = broj asistencija, ol = broj osvojenih lopti, bl = broj blokada