Dijaspora: Šestorica s 20 i više poena, dva double-double učinka Igora Marića

Nakon što je uslijed reprezentativnih obaveza većina naših košarkaša prošlog vikenda mirovala, ovog su se vratili u pogon, a neki su i dva puta izlazili na parkete. Zabilježili smo tako dva double-double učinka u dvostrukom programu Igora Marića, kao i odličan nastup Borisa Baraća, koji je u drugoj utakmici CEZ Nymurka za samo 13 minuta na parketu stigao do valorizacije 27. Osim njih dvojice, valja istaknuti i šestoricu naših košarkaš koji su upisali 20 ili više poena, a o kome se radi pročitajte u nastavku.

AUSTRIJA

ArkadiaKapfenberg 63:68 [Jozo Brkić (Arkadia) 26 min, 24 p, 8 sk, 1 as, 2 ol; Milan Stegnjaić (Kapfenberg) 25 min, 2 p, 5 sk, 3 as, 1 ol]

Gmunden – Furstenfeld 86:72 (Marko Car – 27 min, 7 p, 2 sk, 9 as, 2 ol)

Wels – Klosterneuburg 83:78 (Ante Perica trener)

BELGIJA

Oostende – Mons 106:48 (Luka Kotrulja – nije bio u sastavu, Dario Gjergja trener)

Kangoeroes – Leuven 90:86 (Ivan Vraneš – nije bio u sastavu, Hrvoje Vučić – 11 min, 3 sk, 1 as, Damir Milačić trener)

CIPAR

AEK Larnaca – Apoel Nicosia 90:102 (Tomislav Petrović – 22 min, 3 p, 2 as, 1 ol)

ČEŠKA REPUBLIKA

  1. kolo

CEZ Nymburk – Usti nad Labem 111:61 (Boris Barać – 15 min, 6 p, 4 sk, 3 as)

Pardubice – MMCITE Brno 94:68 (Mladen Primorac – 29 min, 15 p, 7sk, 5 as)

Olomouc – Svitavy 76:88 (Ozren Pavlović  nije ulazio u igru)

  1. kolo

Jindrichuv Hradec – CEZ Nymburk 75:11 (Boris Barać – 13 min, 19 p, 8 sk, 1 bl)

MMCITE Brno – Olomouc 63:94 (Mladen Primorac – 32 min, 9 p, 8 sk, 2 as, 1 bl)

Svitavy – USK Praha 87:78 (Ozren Pavlović – nije ulazio u igru)

FRANCUSKA

Boulazac – Strasbourg 109:102 (Miro Bilan – 22 min, 17 p, 7 sk, 1 bl)

FRANCUSKA DRUGA LIGA

Nantes – Le Havre 63:58 (Zoran Vrkić – 22 min, 6 p, 5 sk, 1 as, 1 bl)

GRČKA

PAOK – Kolossos 70:56 (Toni Prostran – nije bio u sastavu)

GRČKA DRUGA LIGA

Ethnikos – Iraklis 58:66 (Domagoj Bubalo – 19 min, 4 p, 4 sk, 1 as)

ITALIJA

Dinamo Sassari – Brindisi 90:66 (Darko Planinić – 14 min, 11 p, 5 sk, Rok Stipčević– nije ulazio u igru)

Orlandina – Trento 82:80 (Mario Delaš – 15 min, 5 sk, 2 as)

Avellino – Venezia 87:77 (Hrvoje Perić – 23 min, 6 p, 8 sk, 2 as, 2 ol)

TALIJANSKA DRUGA LIGA

Rieti – Novipiu Casale 64:71 (Aleksandar Marciuš – 30 min, 15 p, 8 sk, 2 as, 1 ol)

IZRAEL

Hapoel Jerusalem – Maccabi Tel Aviv 71:88 (Neven Spahija trener)

KOSOVO

BashkimiYlli 87:83 [Ljubo Šamadan (Bashkimi) nije bio u sastavu; Denis Bajramović (Yili) trener]

LATVIJA

Jekabpils – Ventspils 79:90 (Tomislav Gabrić – 21 min, 4 sk, 1 as)

LITVA

Lietuvos rytas – Nevezis 98:70 (Mauro Veljačić 29 min, 8 p, 4 sk, 3 as)

Dzukija – Vytautas 60:90 (Domagoj Samac 17 min, 5 p, 5 sk, 1 as)

MAKEDONIJA

MZT Skopje – Rabotnički igra se 12. prosinca [Jure Lalić, Dominik Mavra)

Ohrid – Gostivar 77:81 (Juraj Segarić – 37 min, 20 p, 6 sk, 3 as, 1 ol)

Karpos Sokoli – Kozuv 93:77 (Nenad Delić – nije bio u sastavu)

NIZOZEMSKA

GroningenDen Bosch 85:65 [Drago Pašalić (Groningen) 17 min, 13 p, 7 sk; Silvano Poropat (Den Bosch) trener]

NJEMAČKA

Bayreuth – Wurzburg 86:80 (Krešimir Lončar 15 min, 14 p, 2 sk)

Braunschweig – EWE Oldenburg 99:88 (Mateo Bačak – nije ulazio u igru)

Ulm – MBC 93:76 (Benedikt Turudić – nije ulazio u igru)

Ludwigsburg – Gottingen 93:61 (Matej Jelovčić – nije bio u sastavu, Mateo Šerić – nije bio u sastavu)

Brose Baskets Telekom Bonn 83:65 (Leon Radošević (Brose) 22 min, 2 p, 3 sk, 4 as, 1 ol, 1 bl, Tomislav Zubčić (Bonn) nije bio u sastavu)

ALBA Berlin – Giessen 88:66 (Krešimir Nikić – nije bio u sastavu)

NJEMAČKA DRUGA LIGA

Ehingen – Trier 84:76 [Robin Rajčić (Ehingen) nije ulazio u igru; Luka Buntić (Trier) 15 min, 10 p, 4 sk]

KarlsruheUni Baskets  104:82 [Denis Vrsaljko (Karlsruhe) 8 min, 2 p; Ivan Buntić (Uni) nije ulazio u igru]

Hamburg – Kircheim (Hrvoje Kovačević – 24 min, 7 p, 3 sk, 5 as, 1 ol)

POLJSKA

GTK Gliwice – Anwil Wloclawek 75:94 (Ante Delaš – 20 min, 18 p, 1 sk, 2 as, 2 ol, Josip Sobin – 23 min, 13 p, 5 sk, 2 ol, Igor Miličić trener)

Krosno slobodni (Jakov Mustapić)

Ostrow – Torun 76:70 (Jure Škifić – 20 min, 6 p, 6 sk)

RUMUNJSKA

Craiova – Dinamo Bucuresti 110:84 (Ivan Siriščević – 30 min, 29 p, 6 sk, 3 as, 3 ol)

Cluj Napoca – Oradea 83:82 (Željko Šakić – 25 min, 11 p, 8 sk, 3 as)

SLOVAČKA

  1. kolo

Komarno – Iskra Svit 77:87 (Miše Diminić – 26 min, 10 p, 2 sk, 2 as, Saša Janković 24 min, 6 p, 2 sk, 4 as, 2 ol)

KošiceLevice 102:83 (Igor Marić (Košice) 37 min, 19 p, 12 sk, 3 as, 1 ol; Teo Petani (Levice) nije ulazio u igru)

Žilina – Prievidza 56:117 (Marko Batina – 21 min, 9 p, 1 sk, 1 as, 1 bl)

Handlova – Inter Bratislava 63:101 (Tomislav Gabrić – 18 min, 7 p, 6 sk, 1 as, 1 ol)

  1. kolo

Handlova – Iskra Svit 81:108 (Tomislav Gabrić – 30 min, 12 p, 2 sk, 1 ol)

Prievidza Košice 95:99 [Marko Batina (Prievidza) 17 min, 7 p, 3 sk, 2 as, 1 bl, Igor Marić (Košice) 38 min, 16 p, 11 sk, 3 as]

Nova Ves – Levice 63:90 (Teo Petani – nije bio u sastavu)

Komarno – Karlovka 84:79 (Miše Diminić – 24 min, 15 p, 5 sk, 2 ol, Saša Janković 30 min, 15 p, 3 sk, 2 as)

SLOVENIJA

PrimorskaIlirija 70:72 [Marijan Čakarun (Primorska) – 20 min, 5 p, 8 sk, 2 as, 1 ol, 2 bl, Jurica Golemac (Primorska) trener; Stipe Modrić (Ilirija) – 24 min, 4 p, 5 sk, 4 as]

Zlatorog – Krka 65:75 (Dino Cinac – 15 min, 9 p, 2 sk,1 as, 1 ol, Paolo Marinelli – 33 min, 4 p, 5 as, 1 bl)

Olimpija – Rogaška 70:73 [Roko Badžim (Olimpija) – 17 min, 2 sk, Dražen Bubnić (Olimpija) – nije bio u sastavu; Ivan Batur (Rogaška) – nije bio u sastavu]

SRBIJA

Vojvodina – Metalac 103:87 (Josip Mikulić – 17 min, 2 p, 2 sk, 1 as)

ŠPANJOLSKA

ZaragozaBarcelona 86:99 (Lovro Mazalin (Zaragoza) – 2 min, 1 sk, 1 ol; Ante Tomić (Barcelona) – 12 min, 7 p, 1 sk, 2 as)

Estudiantes – Murcia 79:91 (Goran Suton – 25 min, 5 p, 11 sk, 1 as, 2 ol, 2 bl)

Gipuzkoa – Fuenlabrada  81:76 (Marko Popović – 29 min, 20 p, 2 sk, 4 as, 1 ol)

Bilbao – Burgos 62:78 (Veljko Mršić trener)

ŠPANJOLSKA DRUGA LIGA

Forca Lleida – Araberri 94:84 (Leo Čizmić 16 min, 6 p, 1 sk)

Barcelona II  – Sammic Baloia 80:64 (Luka Šamanić – 1 min)

ŠVEDSKA

Jamtland – Sodertalje 85:59 (Toni Bizaca – 20 min, 3 p, 2 sk, 2 ol, 1 bl)

Nassjo – Boras 97:92 (Marin Mornar – 25 min, 10 p, 4 sk, 3 as, 3 bl)

ŠVICARSKA

Boncourt – Fribourg 80:92 (Juraj Kozić – 40 min, 16 p, 1 sk, 2 as)

Pully – Basel Starwings 77:69 (Petar Babić – 37 min, 21 p, 1 sk, 9 as, 1 ol, Robert Devčić – nije ulazio u igru)

Swiss Central  – Neuchatel igra se 6. prosinca (Luka Mandić)

TURSKA

Besiktas – Anadolu Efes  67:64 (Krunoslav Simon – 24 min, 7 p, 6 sk, 1 as, Velimir Perasović trener)

Istanbul – Darussafaka 75:72 (Ivan Buva  26 min, 22 p, 5 sk, 2 as)

TURSKA DRUGA LIGA

SelcukluBursaspor 87:80 [Fran Pilepić (Selcuklu) – 36 min, 18 p, 7 sk, 3 as, 1 ol; Karlo Vragović (Bursaspor) – 40 min, 22 p, 2 sk, 4 as, 2 ol]

VELIKA BRITANIJA

Glasgow Rock – Newcastle 92:80 (Jure Gunjina – 22 min, 5 p, 1 sk, 1 as, 3 ol)

Napomena: Podebljana su imena klubova s našim predstavnicima te naši predstavnici

Oznake: min = minute u igri, p = broj poena, sk = broj skokova, as = broj asistencija, ol = broj osvojenih lopti, bl = broj blokada