Dijaspora: Sjajni Bilan i Čakarun, vrlo dobri naši u Slovačkoj i Švedskoj

Iza hrvatskih košarkaš koji za kruh zarađuju izvan Lijepe naše vrlo zanimljiv vikend. Najbolji nastup ubilježio je Miro Bilan u pobjedi svog Strasbourga kod Monaca, vrlo zapažene role ostvarili su naši košarkaši u Slovačkoj i Švedskoj, a ono što je Marijan Čakarun statistički uspio ubilježiti u samo 15 minuta igre je za ne povjerovati.

O svemu opširnije pročitajte u nastavku, a Vas pozivamo da nam slobodno javite ako smo nekoga izostavili s popisa.

AUSTRIJA

Arkadia – UBSC Graz 100:60 (Jozo Brkić – 14 min, 14 p, 2 as)

Furstenfeld – Wels 61:83 (Marko Car – 39 min, 8 p, 3 sk, 9 as, 1 ol)

Kapfenberg – Gmunden 82:89 (Milan Stegnjaić – 26 min, 7 p, 4 sk, 1 as)

Klosterneuburg – Oberwart 84:64 (Ante Perica trener)

BELGIJA

Aalstar – Oostende 88:90 (Luka Kotrulja – nije ulazio u igru, Dario Gjergja trener)

Antwerp – Kangoeroes 106:60 (Ivan Vraneš – nije bio u sastavu)

CIPAR

AEK Larnaca slobodni (Tomislav Petrović)

ČEŠKA REPUBLIKA

CEZ Nymburk MMCITE Brno 96:63 [Boris Barać (Nymburk) – 16 min, 12 p, 7 sk, 1 ol; Mladen Primorac (Brno) – 26 min, 10 p, 2 as, 1 ol]

Svitavy – Hradec 89:71 (Ozren Pavlović  19 min, 10 p, 5 sk, 1 as, 2 ol)

FRANCUSKA

Monaco – Strasbourg 83:90 (Miro Bilan – 29 min, 22 p, 5 sk, 3 as, 3 ol)

FRANCUSKA DRUGA LIGA

Nantes – Roanne 82:87 (Zoran Vrkić – 27 min, 5 p, 6 sk, 2 as, 2 ol)

GRČKA

Lavrio – Kolossos 80:62 (Toni Prostran – 16 min)

GRČKA DRUGA LIGA

Iraklis – Kastoria 78:68 (Domagoj Bubalo – 18 min, 6 p, 7 sk, 2 as, 1 ol, 1 bl)

ITALIJA

Dinamo Sassari – Orlandina 81:88 [Darko Planinić (Sassari) 14 min, 2 sk, 1 bl, Rok Stipčević (Sassari) nije bio u sastavu; Mario Delaš (Orlandina) – 34 min, 10 p, 4 sk, 2 as)

Cantu – Venezia 92:93 (Hrvoje Perić – 23 min, 10 p, 7 sk, 2 as, 1 ol, 1 bl)

TALIJANSKA DRUGA LIGA

Novipiu Casale – Trapani 76:65 (Aleksandar Marciuš – nije bio u sastavu)

Napoli – Virtus Roma 83:78 (Hrvoje Vučić – nije bio u sastavu)

KOSOVO

Rahoveci – Ylli 91:84 (trener Denis Bajramović)

Borea – Bashkimi 49:106 (Ljubo Šamadan – 9 min, 9 p, 1 as, 2 ol)

LITVA

Nevezis – Lietkabelis 81:88 (Mauro Veljačić – 7 min, 2 sk)

Dzukija – Neptunas 76:96 (Domagoj Samac 13 min, 1 p, 1 sk]

MAĐARSKA

MAFC – Szolnoki 77:88 (Lukša Andrić – 29 min, 17 p, 4 sk, 2 as, 2 ol, 1 ol)

PVSK Pannon – Kormend 74:87 (Veljko Budimir – 29 min, 10 p, 5 sk, 2 as, 1 bl, Marino Šarlija – 21 min, 6 p, 6 sk, 1 bl)

ZTE – Kaposvari 78:72 (Ivica Radić – 20 min, 4 p, 5 sk, 1 as, 1 ol, 1 bl)

MAKEDONIJA

MZT SkopjeGostivar 75:67 [Jure Lalić (MZT)  1 min, Juraj Segarić (Gostivar) – 40 min, 18 p, 3 sk, 8 as, 3 ol]

Karpos Sokoli – Pelister 102:73 (Nenad Delić – nije bio u sastavu)

NIZOZEMSKA

Groningen – Zwolle 79:68 (Drago Pašalić – 16 min, 8 p, 4 sk, 3 bl)

Leiden – Den Bosch 83:81 (Silvano Poropat trener)

NJEMAČKA

Telekom Bonn – Wurzburg 78:75 (Krešimir Lončar 15 min, 3 p, 4 sk)

EWE Oldenburg – Giessen 98:82 (Mateo Bačak – nije ulazio u igru)

MBC – Ludwigsburg 81:92 [Benedikt Turudić (MBC) – 9 min, 4 p, 1 bl; Matej Jelovčić (Ludwigsburg) nije bio u sastavu, Mateo Šerić (Ludwigsburg) nije ulazio u igru]

Brose Baskets – Frankfurt Skyliners 75:67 (Leon Radošević – 18 min, 4 p, 1 sk, 1 ol, 1 bl)

Bayreuth – ALBA Berlin 83:76 (Krešimir Nikić – nije bio u sastavu)

NJEMAČKA DRUGA LIGA

Trier – Heidelberg 87:76 (Luka Buntić – 8 min, 6 p, 1 sk, 1 as)

Nurnberg – Karlsruhe 65:69 (Denis Vrsaljko nije ulazio u igru)

Baunach – Hamburg 69:77 (Hrvoje Kovačević – 24 min, 7 p, 3 sk, 5 as, 1 ol)

Uni Baskets – Koln 61:72 (Ivan Buntić– 9 min, 3 p, 1 sk)

Hanau – Ehingen 96:88 (Robin Rajčić – nije ulazio u igru)

POLJSKA

Asseco Prokom – Anwil Wloclawek 89:109 (Ante Delaš – 21 min, 9 p, 2 as, Josip Sobin – 16 min, 7 p, 3 sk, 1 as, Igor Miličić trener)

Polpharma – Krosno 64:72 (Jakov Mustapić – 28 min, 8 p, 8 sk, 6 as, 2 ol, 1 bl)

Ostrow slobodni (Jure Škifić)

RUMUNJSKA

Oradea – Craiova 99:74 (Ivan Siriščević – 34 min, 11 p, 3 sk, 5 as,)

Cluj Napoca – Politehnica 89:60 (Željko Šakić – 25 min, 14 p, 9 sk, 5 as, 1 ol)

SLOVAČKA

LeviceKomarno 82:73 [Teo Petani  (Levice) 23 min, 14 p, 5 sk, 4 as, 1 ol; Miše Diminić (Komarno) 19 min, 15 p, 3 sk, 1 bl, Saša Janković (Komarno) 33 min, 16 p, 5 sk, 2 as, 2 ol]

Košice – Žilina 112:82 (Igor Marić – 23 min, 19 p, 7 sk, 2 bl)

Prievidza – Iskra Svit 107:94 (Marko Batina – nije bio u sastavu)

Nova Ves – Handlova 94:102 (Tomislav Gabrić – 24 min, 8 p, 6 sk, 1 as, 1 ol, Krunoslav Krajnović trener)

SLOVENIJA

Hopsi Polžela – Ilirija 95:76 (Stipe Modrić – 21 min, 2 p, 2 sk, 1 as, 1 ol)

Tajfun – Krka 104:101 (Dino Cinac – 17 min, 13 p, 1 sk,1 as, 3 ol, Paolo Marinelli – 35 min, 7 p, 3 sk, 9 as, 1 ol)

Primorska – Rogaška 80:66 [Marijan Čakarun (Primorska) – 15 min, 14 p, 11 sk, 1 bl, Ivan Batur (Rogaška) – 24 min, 7 p, 2 sk]

Senčur – Olimpija 76:74 (Roko Badžim – 20 min, 5 p, 1 sk, 2 as, 1 ol, Dražen Bubnić – 13 min, 9 p, 3 sk, 2 as)

SRBIJA

Dunav SB – Metalac 88:85 (Josip Mikulić – 26 min, 17 p, 3 sk, 1 as, 2 bl)

ŠPANJOLSKA

Real Madrid – Barcelona 80:84 (Ante Tomić – 19 min, 7 p, 6 sk, 3 as, 2 bl)

EstudiantesFuenlabrada  69:71 [Goran Suton (Estudiantes) 22 min, 4 p, 11 sk, 1 ol; Marko Popović (Fuenlabrada) – 26 min, 15 p, 4 sk, 2 as, 1 ol]

Zaragoza – Tenerife 89:77 (Lovro Mazalin – nije ulazio u igru)

ŠPANJOLSKA DRUGA LIGA

Valladolid – Araberri 106:85 (Leo Čizmić 17 min, 6 p, 4 sk, 2 as)

Barcelona II  – Palma 69:53 (Luka Šamanić – nije ulazio u igru)

ŠVEDSKA

Umea – Sodertalje 97:78 (Toni Bizaca – 30 min, 24 p, 3 sk, 2 ol)

Jamtland – Boras 81:86 (Marin Mornar – 27 min, 13 p, 7 sk, 1 as, 1 bl)

ŠVICARSKA

Massagno – Boncourt 70:73 (Juraj Kozić – 40 min, 5 p, 5 sk, 1 ol, 1 bl)

Basel Starwings – Winterthur odgođeno (Petar BabićRobert Devčić)

Swiss Central  – Pully 83:90 (Luka Mandić – 5 min)

TURSKA

Anadolu Efes  – Yesilgiresun 97:93 [Krunoslav Simon (Efes) nije bio u sastavu, Velimir Perasović (Efes) trener; Tomislav Gabrić (Yesilgiresun) – nije bio u sastavu]

Istanbul – Usak Sportlif 77:73 [Ivan Buva (Istanbul) – 20 min, 8 p, 3 sk, 2 as; Damir Markota (Usak) – 40 min, 8 p, 5 sk, 3 as, 1 bl]

TURSKA DRUGA LIGA

Bakirkoy – Bursaspor 70:77 (Karlo Vragović – 37 min, 20 p, 3 sk, 5 as, 3 ol)

Karesispor – Selcuklu 81:92 (Fran Pilepić – 30 min, 15 p, 4 sk, 5 as)

VELIKA BRITANIJA

Newcastle – Surery 103:80 (Jure Gunjina – 27 min, 13 p, 7 sk, 6 as, 2 ol)

Napomena: Podebljana su imena klubova s našim predstavnicima te naši predstavnici

Oznake: min = minute u igri, p = broj poena, sk = broj skokova, as = broj asistencija, ol = broj osvojenih lopti, bl = broj blokada