Dijaspora: Sjajni nastupi Hrvata u Švedskoj i Kosovu, važne role diljem Europe

Diljem Europe u tijeku su natjecanja u nacionalnim prvenstvima, a u brojnim državama nastupaju i hrvatski košarkaši. Crošarka će Vam stoga utorkom pokušati približiti igre naših košarkaša diljem Starog kontinenta, pa makar i kroz same brojke.

Ovog vikenda, osim već istaknutog double-double učinka i trice za pobjedu svoje momčadi Mladena Primorca, valja istaknuti napadački odlične nastupe dvojca u Švedskoj Tonija Bizace i Marina Mornara, koji je skupio čak šest blokada. Ljubo Šamadan odigrao je odličnu utakmicu na Kosovu, kao i Ivan Buva u pobjedi Istanbula, kao i naši igrači u drugoj ligi Turske. Dvoznamenkaste učinke ubilježio je naš kvartet u Poljskoj, a valja istaknuti i važne role naših košarkaša u Španjolskoj, Grčkoj i Italiji i tako dalje. No, krenimo redom…

AUSTRIJA

Oberwart – Arkadia 68:72 (Jozo Brkić – 15 min, 6 p, 4 sk, 1 as, 1 ol)

Vienna – Furstenfeld 97:61 (Marko Car – 29 min, 15 p, 2 sk, 2 as, Goran Patekar trener)

Kapfenberg slobodan (Milan Stegnjaić)

Klosterneuburg – Vienna 76:67 (Ante Perica trener)

BELGIJA

Brussels – Oostende 52:78 (Luka Kotrulja – 4 min, 2 p, trener Dario Gjergja)

CIPAR

AEK Larnaca – APOP Paphou 106:77 (Tomislav Petrović – 35 min, 14 p, 2 sk, 2 as, 2 ol)

ČEŠKA REPUBLIKA

USK PRAHA – MMCITE Brno 67:69 (Mladen Primorac – 35 min, 20 p, 11 sk, 2 as, 1 bl)

Svitavy – Kolin 83:92 (Ozren Pavlović  – 3 min, 1 sk)

FRANCUSKA DRUGA LIGA

Clermont – Nantes 93:84 (Zoran Vrkić – 33 min, 12 p, 5 sk, 2 as)

GRČKA

Kolossos – AEK 82:78 (Toni Prostran – 26 min, 13 p, 4 sk, 6 as, 1 ol)

GRČKA DRUGA LIGA

Apollon Patras – Iraklis  73:68 (Domagoj Bubalo – 16 min, 10 p, 7 sk, 1 bl)

ITALIJA

Orlandina – Torino 70:73 (Mario Delaš – 23 min, 8 p, 5 sk, 3 as, 1 bl)

Dinamo Sassari – Armani Milano (Darko Planinić – 14 min, 17 p, 1 sk, 1 ol, Rok Stipčević – 16 min, 2 p, 3 sk, 8 as, 2 ol)

Virtus Bologna – Venezia 87:88 (Hrvoje Perić – 22 min, 18 p, 1 ol)

TALIJANSKA DRUGA LIGA

Treviglio – Novipiu Casale 74:86 (Aleksandar Marciuš – nije ulazio u igru)

Siena 1871 – Napoli 85:79 (Hrvoje Vučić – 33 min, 11 p, 11 sk, 1 ol)

IZRAEL

Maccabi Tel Aviv – Maccabi Haifa (trener Neven Spahija)

KOSOVO

Ylli – Peja 99:96 (trener Denis Bajramović)

Kerasan – Bashkimi 66:101 (Ljubo Šamadan – 27 min, 21 p, 6 sk)

LITVA

Siauliai – Dzukija 85:104 (Domagoj Samac – 23 min, 3 p, 7 sk)

Nevezis – Lietuvos rytas 76:73 (Mauro Veljačić – nije ulazio u igru)

MAĐARSKA

Alba Fehervar – Szolnoki 60:70 (Lukša Andrić –  25 min, 13 p, 1 sk, 1 ol)

PVSK Pannon – JP-Auto Jaszbereny utakmica odgođena (Veljko BudimirMarino Šarlija)

ZTE – MAFC 70:57 (Ivica Radić – statistika nije dostupna u vrijeme pisanja teksta)

MAKEDONIJA

Strumica – MZT Skopje 77:95 (Jure Lalić – 23 min, 8 p, 6 sk)

Karpos Sokoli – Feni Industries 103:109 (Nenad Delić – 31 min, 16 p, 7 sk, 3 as, 1 ol)

Gostivar – Shkupi 94:78 (Juraj Segarić – 36 min, 24 p, 6 sk, 3 as, 1 ol)

NJEMAČKA

Wurzburg – Oldenburg 84:86 [Krešimir Lončar (Wurzburg) – 23 min, 16 p, 3 sk, 1 as, 1 bl; Mateo Bačak (Oldenburg) – nije ulazio u igru]

Jena – Ludwigsburg 64:78 (Matej Jelovčić – nije bio u sastavu, Mateo Šerić – 1 min)

Brose Baskets – ALB Berlin 75:77 [Leon Radošević (Brose) – 24 min, 6 p, 5 sk, 1 ol, 1 bl; Krešimir Nikić (ALBA) – nije ulazio u igru]

MBC – Gottingen 84:89 (Benedikt Turudić – nije ulazio u igru)

NJEMAČKA DRUGA LIGA

Chemnitz – Trier 77:65 (Luka Buntić – nije ulazio u igru)

Hamburg – Nurnberg 85:72 (Hrvoje Kovačević – 26 min, 13 p, 5 sk, 4 as, 2 ol)

EhingenKarlsruhe 65:104 [Robin Rajčić (Ehingen) – nije bio u sastavu; Denis Vrsaljko (Karlsruhe) – 12 min, 4 p, 1 sk, 1 as]

NIZOZEMSKA

Groningen – Weert 76:49 (Drago Pašalić – 15 min, 6 p, 2 sk, 2 as, 1 ol)

POLJSKA

Anwil Wloclawek – Energa Czarni 114:80 (Ante Delaš – 18 min, 12 p, 3 sk, Josip Sobin – 26 min, 13 p, 15 sk, 1 as, 1 ol, Trener Igor Miličić)

Trefl Sopot – Krosno 98:77 (Jakov Mustapić – 25 min, 10 p, 3 sk, 1 as, 1 ol)

Ostrow – Asseco Prokom 76:80 (Jure Škifić – 27 min, 12 p, 5 sk, 3 as, 1 ol)

SLOVAČKA

Levice – Karlovka 106:69 (Teo Petani – 21 min, 6 p, 2 sk, 4 as)

Inter Bratislava – Košice 82:78 (Igor Marić – 29 min, 17 p, 5 sk, 2 ol)

Prievidza – Nova Ves 102:81 (Marko Batina – nije nastupio)

Handlova – Komarno 92:75 (Tomislav Gabrić (Handlova) – 10 min, 1 sk, 1 as, trener Krunoslav Krajnović (Handlova); Miše Diminić (Komarno) – 18 min, 10 p, 8 sk, Saša Janković (Komarno) – 25 min, 12 p, 3 sk, 2 as, 1 ol)

SLOVENIJA

Krka – Helios 75:67 (Dino Cinac – 19 min, 5 p, 7 sk, Paolo Marinelli – 20 min, 11 p, 1 as)

Tajfun – Ilirija 79:72 (Stipe Modrić – 25 min, 2 p, 3 sk, 2 ol)

Hopsi – Rogaška 73:61 (Ivan Batur – 21 min, 6 p, 6 sk, 1 as)

Primorska – Senčur 87:77 (Marijan Čakarun – 29 min, 8 p, 6 sk, 5 as, 2 ol)

Zlatorog – Olimpija 82:88 (Roko Badžim – 9 min, 2 p, 1 sk, Dražen Bubnić – 17 min, 9 p, 2 sk)

SRBIJA

Tamiš – Metalac 85:94 (Ivan Mikulić – 32 min, 9 p, 8 sk, 1 as, 1 bl)

ŠPANJOLSKA

Barcelona – Murcia 94:97 (Ante Tomić – 4 min)

Fuenlabrada – Obradoiro 65:73 (Marko Popović – 23 min, 17 p, 3 sk)

Unicaja – Estudiantes 89:70 (Goran Suton – 16 min, 9 p, 2 sk, 1 ol)

Joventut – Betis 81:76 (Dominik Mavra – 6 min, 3 p)

Baskonia – Zaragoza 73:78 (Lovro Mazalin – nije ulazio u igru)

ŠPANJOLSKA DRUGA LIGA

Manresa – Barcelona II 91:76 (Luka Šamanić – 6 min, 2 p, 2 sk)

Ourense – Araberri 98:75 (Leo Čizmić – 7 min, 2 p)

ŠVEDSKA

Sodertalje – Norrkoping 77:73 (Toni Bizaca – 35 min, 19 p, 8 sk, 1 as)

Lulea – Boras 79:87 (Marin Mornar – 27 min, 18 p, 8 sk, 1 ol, 6 bl)

ŠVICARSKA

Boncourt – Geneve Lions 59:86 (Juraj Kozić – 32 min, 2 p, 5 sk, 3 as)

Basel Starwings – Swiss Central 88:90 (Petar Babić (Basel) – 32 min, 10 p, 3 sk, 6 as, 1 ol, Robert Devčić (Basel) – 1 min, Luka Mandić (Swiss) – 19 min)

TURSKA

Anadolu Efes – Buyukcemece 94:75 (Krunoslav Simon – 17 min, 5 p, 3 sk, 4 as, 1 ol, Velimir Perasović trener)

Besiktas – Usak Sportlif 77:70 (Damir Markota – 34 min, 2 p, 6 sk, 1 ol)

IstanbulYesilgiresun 99:87 (Ivan Buva (Istanbul) – 19 min, 22 p, 5 sk, 2 as, 1 bl; Tomislav Gabrić (Yesilgiresun) – nije bio u sastavu)

TURSKA DRUGA LIGA

Bursaspor – Genclik 83:70 (Karlo Vragović – 35 min, 21 p, 4 sk, 5 as, 1 bl)

Selcuklu – Ankara DSI 64:59 (Fran Pilepić – 35 min, 15 p, 2 sk, 2 as, 3 ol)

VELIKA BRITANIJA

Newcastle slobodni (Jure Gunjina)

Napomena: Podebljana su imena klubova s našim predstavnicima te naši predstavnici

Oznake: min = minute u igri, p = broj poena, sk = broj skokova, as = broj asistencija, ol = broj osvojenih lopti, bl = broj blokada


Ako primjetite da neki igrač nedostaje javite nam na mail crosarka@gmail.com ili na našu Facebook stranicu.