Dijaspora: Dominacija Marka Cara, double-double Buve protiv Fenera

Marko Car odigrao je još jednu odličnu partiju u dresu Furstenfelda, upisavši 31 poen uz 10 asistencija. Dobre nastupe pružili su Ivica Radić u Mađarskoj, odnosno Igor Marić u Slovačkoj.

U Sloveniji je momčad Stipe Modrića odigrala jedan produžetak (ukupno 41 minuta igre), dok su Cinac i Marinelli odigrali dva produžetka u porazu protiv Heliosa.

Dodajmo kako je Ivan Buva protiv aktualnih prvaka Europe upisao double-double učinak, dok je mladi Luka Šamanić u dresu Barcelone B postigao 13 poena i 2 asistencije za svega 8 minuta igre.

Pregled svih igara naših igrača pročitajte u nastavku.


AUSTRIJA

Klosterneuburg – Wels 84:89 (Ante Perica trener)

Furstenfeld – Gmunden 101:77 (Marko Car – 38 min, 31 p, 3 sk, 10 as, 3 ol)

KapfenbergArkadia 71:61 [Milan Stegnjaić (Kapfenberg) 18 min, 12 p, 1 sk; Jozo Brkić (Arkadia) 22 min, 6 p, 2 sk, 1 as, 1 ol)

BELGIJA

Oostende – Brussels 79:52 (Luka Kotrulja – nije bio u sastavu, Dario Gjergja trener)

Kangoeroes – Limburg United 76:96 (Ivan Vraneš – nije bio u sastavu, Hrvoje Vučić – 14 min, 2 p, 4 sk, 1 ol, Damir Milačić trener)

CIPAR

AEK Larnaca – Apollon 87:61 (Tomislav Petrović – 25 min, 10 p, 4 sk, 1 as)

ČEŠKA REPUBLIKA

Opava – CEZ Nymburk 75:101 (Boris Barać 9 min, 4 p)

MMCITE Brno – USK Praha 70:59 (Mladen Primorac – 35 min, 12 p, 12 sk, 4 as, 1 ol)

Kolin – Svitavy 76:65 (Ozren Pavlović – nije bio u sastavu)

FRANCUSKA

Dijon – Strasbourg 65:77 (Miro Bilan – 18 min, 11 p, 6 sk, 1 as)

FRANCUSKA DRUGA LIGA

Caen – Nantes 91:95 (Zoran Vrkić – 38 min, 10 p, 5 sk, 1 as, 1 ol)

GRČKA

Kolossos – Trikalla 78:60 (Toni Prostran – nije bio u sastavu)

ITALIJA

Pesaro – Dinamo Sassari 88:85 (Darko Planinić – 12 min, 4 p, 6 sk, Rok Stipčević – nije bio u sastavu)

Orlandina – Vanoli Cremona 85:95 (Mario Delaš – 18 min, 8 p, 3 sk, 2 as)

Armani Milano – Venezia 80:84 (Hrvoje Perić – nije bio u sastavu)

TALIJANSKA DRUGA LIGA

Mens Sana Siena – Novipiu Casale 69:71 (Aleksandar Marciuš – 19 min, 6 p, 7 sk, 1 ol)

IZRAEL

Bnei Hertzeliyya – Maccabi Tel Aviv 86:90 (Neven Spahija trener)

LITVA

DzukijaNevezis 80:84 [Domagoj Samac (Dzukija) 2 min, 1 sk; Mauro Veljačić (Nevezis) 14 min, 3 p, 2 sk, 2 as]

MAĐARSKA

Sopron – Szolnoki 74:78 (Lukša Andrić – 16 min, 6 p, 2 sk)

PVSK Pannon – KTE Duna-Aszfalt 84:93 (Veljko Budimir 35 min, 20 p, 6 sk, 1 as, Marino Šarlija 22 min, 13 p, 2 sk, 2 ol)

ZTE – Szedeak 81:69 (Ivica Radić – 32 min, 27 p, 9 sk, 1 as, 3 ol, 3 bl)

NIZOZEMSKA

Groningen – Den Helder 98:62 (Drago Pašalić 19 min, 11 p, 8 sk, 2 ol)

Rotterdam – Den Bosch 81:91 (Silvano Poropat trener)

NJEMAČKA DRUGA LIGA

Baunach – Ehingen 76:73 (Robin Rajčić – nije ulazio u igru)

Uni Baskets Hamburg 72:67 [Ivan Buntić (Uni) nije ulazio u igru; Hrvoje Kovačević (Hamburg) 26 min, 4 p, 1 sk, 4 as, 1 ol]

Trier – Vechta 98:88 (Luka Buntić 2 min, 1 as)

Kircheim – Karlsruhe 72:85 (Denis Vrsaljko – nije ulazio u igru)

POLJSKA

AZS Koszalin – Anwil Wloclawek 80:91 (Ante Delaš – 16 min, 8 p, 2 sk, 1 ol, Josip Sobin – 26 min, 13 p, 5 sk, 2 as, Igor Miličić trener)

GTK Gliwice – Krosno 67:84 (Jakov Mustapić – 14 min, 9 p, 2 sk, 1 ol)

Rosa Radom – Ostrow 80:74 (Jure Škifić – 28 min, 8 p, 5 sk, 2 as)

RUMUNJSKA

Timba Timisoara – Craiova 74:101 (Ivan Siriščević 23 min, 16 p, 5 sk, 5 as, 2 ol)

Cluj Napoca – Dinamo Bucuresti 88:62 (Željko Šakić – 17 min, 7 p, 6 sk, 2 as, 1 ol)

SLOVAČKA

Inter Bratislava – Košice 75:81 (Igor Marić 29 min, 20 p, 5 sk, 1 ol)

Prievidza – Nova Ves 94:69 (Marko Batina nije bio u sastavu)

KomarnoHandlova 99:87 [Miše Diminić (Komarno) 22 min, 10 p, 5 sk, 1 as, 1 ol, Saša Janković (Komarno) 29 min, 4 p, 7 sk, 1 as, 2 ol; Tomislav Gabrić (Handlova) nije bio u sastavu]

SLOVENIJA

Ilirija – Tajfun 84:94* nakon produžetka (Stipe Modrić – 41 min, 27 p, 5 sk, 8 a, 3 ol)

Olimpija – Zlatorog 81:75 (Roko Badžim 27 min, 13 p, 6 sk, 4 a, 2 ol, Dražen Bubnić 18 min, 8 p, 2 sk)

Helios – Krka 104:102** nakon dva produžetka (Dino Cinac – 28 min, 13 p, 7 sk, 1 a, 1 ol, 1 bl, Paolo Marinelli  – 27 min,  9 p, 1 sk, 2 a)

Rogaška – Hopsi Polžela 71:68 (Ivan Batur – 22 min, 4 p, 1 sk, 1 a)

Senčur – Primorska 77:81 (Marijan Čakarun – 23 min, 15 p, 7 sk, Jurica Golemac trener)

SRBIJA

Metalac – Zlatibor 85:98 (Josip Mikulić – 20 min, 6 p, 6 sk, 2 as)

ŠPANJOLSKA

Valencia – Zaragoza 103:58 [Damjan Rudež (Valencia) 22 min, 13 p, 5 sk, 1 a; Lovro Mazalin (Zaragoza) 10 min, 2 p, 2 sk, 1 a]

Estudiantes – Andorra 81:72 (Goran Suton 15 min, 5 p, 3 sk, 1 a, 1 ol)

Barcelona – Unicaja 73:76 (Ante Tomić 16 min, 8 p, 7 sk)

Bilbao – Joventut 99:74 (Veljko Mršić trener)

Real Madrid – Fuenlabrada 100:72 (Marko Popović – 26 min, 18 p, 1 sk, 3 a)

ŠPANJOLSKA DRUGA LIGA

Castello – Araberri 66:88 (Leo Čizmić 16 min, 2 p, 1 sk)

Forca Lleida – Barcelona II 95:78 (Luka Šamanić 8 min, 13 p, 2 a)

ŠVEDSKA

Lulea – Sodertalje 82:77 (Toni Bizaca – 28 min, 16 p, 6 sk, 3 as, 1 ol 3 bl)

Uppsala – Boras 86:71 (Marin Mornar – 18 min, 14 p, 14 sk, 1 ol, 1 bl)

ŠVICARSKA

Geneve Lions – Boncourt  98:81 (Juraj Kozić – 26 min, 5 p, 1 ol)

Swiss Central  – Lakers 68:59 (Luka Mandić nije bio u sastavu)

Neuchatel – Basel Starwings 74:68 (Petar Babić nije ulazio u igru, Robert Devčić  20 min, 4 p, 2 sk, 2 a, 2 ol)

TURSKA

Banvit – Pinar Karsiyaka 84:65 (Marko Banić  – 21 min, 15 p, 3 sk)

Istanbul – Fenerbahce 70:83 (Ivan Buva 35 min, 15 p, 11 sk, 1 a, 1 ol)

Anadolu Efes – Galatasaray 76:68 (Krunoslav Simon – 33 min, 6 p, 5 sk, 4 a)

TURSKA DRUGA LIGA

Samsun – Selcuklu 63:70 (Fran Pilepić – 21 min, 10 p, 2 sk, 6 a, 2 ol)

Petkim – Bursaspor (Karlo Vragović – 38 min, 12 p, 2 sk, 5 a)

VELIKA BRITANIJA

Newcastle – Leicester 89:85 (Jure Gunjina – 3 min)

Napomena: Podebljana su imena klubova s našim predstavnicima te naši predstavnici

Oznake: min = minute u igri, p = broj poena, sk = broj skokova, as = broj asistencija, ol = broj osvojenih lopti, bl = broj blokada