Dijaspora: Bundović dominira Kosovom, devetorica preko 20, pet double-double učinaka

Kako se košarkaška sezona diljem Europe bliži svojem kraju, tako naši predstavnici u dijaspori polako dižu svoju formu, a neki su već na standardno dobrim učincima.

Filip Bundović tako nastavlja dominirati ligom na Kosovu, te je u novu pobjedu vodeće Sigal Prishtine ugradio 25 koševa i 15 skokova. On je samo jedan od devetorice igrača koji su proteklog vikenda ubacili preko 20 poena i petorice koji su ostvarili double-double učinak.

Dobre utakmice odigrali su naši predstavnici u Austriji i Sloveniji, standardnu razinu vrlo dobrih igara drže Fran Pilepić i Karlo Vragović u Turskoj, dok se Ivan Siriščević sa nekoliko odličnih posljednjih utakmica probio na drugo mjesto strijelaca Rumunjske.


AUSTRIJA

  1. kolo

Kapfenberg slobodni (Milan Stegnjaić)

Klosterneuburg – Graz 113:53 (Ante Perica trener)

Furstenfeld – Vienna 82:76 (Marko Car – 37 min, 25 p, 8 sk, 7 as, 2 ol, Goran Patekar  trener)

ArkadiaOberwart 80:70 [Jozo Brkić (Arkadia) 24 min, 18 p, 8 sk, 3 ol; Edi Patekar (Oberwart) 10 min, 2 p)

  1. kolo

Wels – Arkadia 61:103 (Jozo Brkić – 26 min, 18 p, 9 sk, 1 bl)

Oberwart Kapfenberg 70:76 [Edi Patekar (Oberwart) nije ulazio u igru; Milan Stegnjaić (Kapfenberg) 20 min, 11 p, 7 sk, 2 as, 1 ol]

Vienna – Klosterneuburg 90:106 (Ante Perica trener)

Furstenfeld slobodni (Marko Car, Goran Patekar)

BELGIJA

Oostende – Spirou Charleroi 88:63 (Luka Kotrulja – nije bio u sastavu, Dario Gjergja trener)

Kangoeroes – Liege 87:106 (Hrvoje Vučić – 15 min, 9 p, 2 sk, Damir Milačić trener)

CIPAR

Enosis – AEK Larnaca 70:96 (Tomislav Petrović – 30 min, 14 p, 9 sk, 1 as)

ČEŠKA REPUBLIKA

Četvrtfinale

CEZ Nymburk – Kolin 94:65 (Boris Barać 19 min, 10 p, 5 sk, 2 as, 1 ol)

Kolin – CEZ Nymburk 61:106 (Boris Barać 17 min, 5 p, 2 sk, 2 as, 1 ol)

ESTONIJA

  1. kolo

Rapla – Parnu 73:80 (Domagoj Bubalo – 31 min, 20 p, 8 sk, 3 as, 2 ol, 2 bl)

  1. kolo

Rapla – TLU/Kalev 94:64 (Domagoj Bubalo – 25 min, 12 p, 14 sk, 2 as, 2 bl)

FRANCUSKA

ASVEL – Strasbourg 76:73 (Miro Bilan – 13 min, 8 p, 5 sk, 1 as)

Cholet – Monaco 72:89 (Damjan Rudež – 24 min, 10 p, 3 sk, 1 ol)

ITALIJA

Pistoia – Dinamo Sassari 69:80 (Darko Planinić – 12 min, 4 p, 7 sk, Rok Stipčević – 27 min, 3 p, 1 sk, 8 as, 1 ol)

Varese – Reggio Emilia 80:73 (Mario Delaš – 9 min)

Venezia – Brescia 68:61 (Hrvoje Perić – 20 min, 14 p, 5 sk, 1 as)

TALIJANSKA DRUGA LIGA

Novipiu Casale – Legnano 64:59 (Aleksandar Marciuš – nije bio u sastavu)

IZRAEL

Maccabi Tel Aviv – Galil Gilboa 79:81 (Neven Spahija trener)

KOSOVO

Borea – Sigal Prishtina 65:98 (Filip Bundović – 27 min, 25 p, 15 sk, 2 as, 1 ol)

LATVIJA

Jekabpils – Ventspils 67:88 (Domagoj Samac – 19 min, 3 p, 3 sk, 1 as, 1 ol)

LITVA

NevezisLietkabelis 105:95 [Mauro Veljačić (Nevezis) nije ulazio u igru; Dominik Mavra (Lietkabelis) 22 min, 10 p, 3 sk, 3 as]

MAĐARSKA

Atomeromu – Szedeak 68:59 (Teo Čizmić trener)

Szolnoki – KTE-Duna 88:77 (Lukša Andrić 21 min, 14 p, 7 sk, 2 as, 1 ol, 1 bl)

PVSK Pannon ZTE 106:95 [Veljko Budimir (PVSK) 36 min, 22 p, 3 sk, 1 as, 1 ol, 1 bl, Marino Šarlija (PVSK) 25 min, 7 p, 2 sk, 1 as, 1 bl; Ivica Radić (ZTE) 26 min, 11 p, 5 sk, 3 ol, 1 bl]

MAKEDONIJA

Gostivar – Ohrid 83:66 (Juraj Segarić – 33 min, 9 p, 2 sk, 12 as, 2 ol)

MZT Skopje slobodni (Jure Lalić)

NIZOZEMSKA

Den Bosch – Rotterdam 114:86 (Silvano Poropat trener)

Groningen – Leiden 103:112 (Drago Pašalić – 13 min, 2 p, 4 sk, 1 as)

NJEMAČKA

Giessen – Telekom Bonn 80:86 (Tomislav Zubčić 17 min, 7 p, 4 as, 2 ol, 1 bl)

ALBA Berlin Ludwigsburg 96:86 [Krešimir Nikić (ALBA) nije bio u sastavu; Mateo Šerić (Ludwigsburg) nije ulazio u igru]

Jena – MBC 61:75 (Benedikt Turudić 10 min, 2 sk, 1 bl)

Braunschweig – Ulm 80:73 (Luka Babić 26 min, 9 p, 3 sk, 1 as)

Brose Baskets – Bayreuth 80:73 (Leon Radošević 23 min, 3 p, 3 sk, 2 as, 1 bl)

EWE OldenburgWurzburg 80:93 [Marko Bačak (Oldenburg) nije ulazio u igru; Krešimir Lončar (Wurzburg) nije ulazio u igru]

NJEMAČKA DRUGA LIGA

Četvrtfinale

Koln Karlsruhe 68:88 [Ante Gospić (Koln) 8 min, 2 p, 1 sk; Denis Vrsaljko (Karlsruhe) – nije ulazio u igru]

Heidelberg – Trier 91:80 (Luka Buntić 3 min, 1 sk)

POLJSKA

Polpharma – Ostrow (Jure Škifić 20 min)

Trefl Sopot – Anwil Wloclawek 88:78 (Ante Delaš 30 min, 7 p, 3 sk, 3 as, 2 ol, Josip Sobin 19 min, 12 p, 1 sk, Igor Miličić trener)

Legia – Krosno 101:84 (Jakov Mustapić – 34 min, 20 p, 7 sk, 2 as)

RUMUNJSKA

Cluj Napoca – Steaua 94:99 (Željko Šakić – 29 min, 11 p, 2 sk, 1 as, 1 ol)

Craiova – Dinamo Bucuresti 123:65 (Ivan Siriščević 24 min, 20 p, 3 sk, 3 as, 3 ol, Ivan Mikulić – 21 min, 19 p, 5 sk, 2 as, 2 ol)

SLOVAČKA

Polufinale

Košice – Inter Bratislava 74:68 (35 min, 15 p, 10 sk, 1 as, 1 ol)

Komarno – Levice 95:92 (Saša Janković 19 min, 8 p, 3 sk, 1 ol)

Inter Bratislava – Košice 81:90 (Igor Marić 37 min, 18 p, 8 sk, 1 ol)

Levice – Komarno 67:65 (Saša Janković 21 min, 6 p, 3 sk, 2 as)

SLOVENIJA

Šenčur – Rogaška 75:82 (Ivan Batur – 39 min, 20 p, 5 sk, 4 as, 2 ol]

IlirijaOlimpija 66:89 [Stipe Modrić (Ilirija) – 27 min, 15 p, 3 sk, 2 as, 1 ol, Filip Tončinić (Ilirija) – nije ulazio u igru; Roko Badžim (Olimpija) – 25 min, 11 p, 6 sk, 5 as, 2 ol, Dražen Bubnić (Olimpija) – nije ulazio u igru]

PrimorskaKrka 76:73 [Marijan Čakarun (Primorska) – 34 min, 19 p, 10 sk, 5 as, 1 ol, Jurica Golemac (Primorska) trener; Dino Cinac (Krka) – 20 min, 9 p, 5 sk, Paolo Marinelli (Krka) – 28 min, 11 p, 1 sk, 3 as, 1 ol]

Tajfun – Helios 75:74 (Jakša Vulić trener)

ŠPANJOLSKA

Joventut – Bilbao 84:56 (Veljko Mršić trener)

Andorra – Estudiantes 78:65 (Goran Suton 16 min, 3 p, 3 sk, 1 as)

Fuenlabrada – Real Madrid 75:90 (Marko Popović – nije bio u sastavu)

Zaragoza – Valencia 74:97 (Lovro Mazalin – nije ulazio u igru)

Unicaja – Barcelona 80:78 (Ante Tomić – 27 min, 14 p, 7 sk, 3 as, 1 ol)

ŠPANJOLSKA DRUGA LIGA

Clavijo – Araberri 73:76 (Leo Čizmić – 16 min, 2 p)

Palma – Oviedo 76:84 (Zoran Vrkić 18 min, 7 p, 3 sk, 1 ol)

Barcelona II – Ourense 83:69 (Luka Šamanić nije bio u sastavu)

ŠVEDSKA

Polufinale

Lulea – Sodertalje 83:62 (Toni Bizaca – 17 min, 7 p, 2 sk, 1 as)

Sodertalje – Lulea 89:69 (Toni Bizaca – 26 min, 2 as)

Lulea – Sodertalje 82:78 (Toni Bizaca – 22 min, 7 p, 6 sk, 2 ol, 3 bl)

Norrkoping – Boras 85:80 (Marin Mornar – 20 min, 17 p, 3 sk, 1 ol, 1 bl)

Boras – Norrkoping 100:102 (Marin Mornar – 25 min, 14 p, 5 sk, 1 as, 1 ol)

Norrkoping – Boras 85:89 (Marin Mornar – 28 min, 8 p, 13 sk, 1 as, 1 ol, 3 bl)

ŠVICARSKA

Neuchatel – Massagno 82:88 (Marin Bavčević – 17 min, 2 sk, 4 as, 1 ol, Zvonko Buljan – 33 min, 24 p, 10 sk, 7 as, 1 ol, Nikša Bavčević trener)

Monthey – Basel Starwings 79:53 (Petar Babić – nije ulazio u igru, Robert Devčić – 22 min, 2 p, 3 sk)

Pully – Swiss Central 97:65 (Luka Mandić – 19 min, 3 p, 5 sk, 1 bl)

Lugano Tigers – Boncourt 95:89 (Juraj Kozić – 31 min, 5 p, 2 sk, 2 as)

TURSKA

Tofas – Pinar Karsiyaka 94:75 (Marko Banić – 18 min, 11 p, 1 sk, 1 ol)

Istanbul – Banvit 65:72 (Ivan Buva – 31 min, 11 p, 7 sk, 1 as, 1 ol)

Sakarya – Anadolu Efes 74:100 (Krunoslav Simon – 9 min, 5 p, 2 as)

TURSKA DRUGA LIGA

Bursaspor – TED Kolejliler 91:84 (Karlo Vragović – 34 min, 20 p, 3 sk, 5 as, 1 ol)

Selcuklu – Istanbulspor 73:76 (Fran Pilepić – 30 min, 18 p, 4 sk, 3 as, 1 ol)

VELIKA BRITANIJA

Worcester – Newcastle 87:65 (Jure Gunjina – 30 min, 5 p, 5 sk, 2 as)

Napomena: Podebljana su imena klubova s našim predstavnicima te naši predstavnici

Oznake: min = minute u igri, p = broj poena, sk = broj skokova, as = broj asistencija, ol = broj osvojenih lopti, bl = broj blokada