Dijaspora: Četvorica preko 20, Ukićeva forma u porastu

Još jedan vikend prepun košarkaških zbivanja je iza nas, a u njemu su opet svoje uloge imali hrvatski košarkaši raspodijeljeni diljem svijeta.

Krenimo od reprezentativaca. Ante Tomić standardno je dobar u Barceloni i ovaj vikend je zaradio titulu igrača tjedna ACB lige, a suigrač Mario Hezonja je konačno počeo dobivati pravu minutažu. Bojan Bogdanović je lakše povrijeđen, točnije na poštedi je i igra smo europske utakmice, a Luka Žorić diže svoju formu u Feneru. Vesele i sve bolje partije Roka Leni Ukića kao i mnogih drugih igrača.

Valja istaknuti i dvojac na Kosovu, Denisa Vrsaljka i Josipa Blajića, kao i standardno dobrog Matiju Poščića u Mađarskoj te Šimu Špralju i Italiji. Da ne nabrajamo sve ovdje, krenimo redom:

Pregled svih igrača možete pronaći u nastavku.

[prank p=”AUSTRIJA” ekipa=””]

UBSC Graz  – Arkadia 69:80

Milan Stegnjaić – 22 min, 10 p, 3 sk, 3 as, 2 ol

Klosterneuburg – Gmunden 61:77

trener Krešimir Bašić

[/prank]

[prank p=”BELGIJA” ekipa=””]

Oostende – Brussels 82:75

Dario Gjergja – trener

[/prank]
[prank p=”BUGARSKA” ekipa=””]
Lukoil Academic – Rilski 92:87

Jure Lalić – 22 min, 12 p, 5 sk
[/prank]

[prank p=”CIPAR” ekipa=””]

Keravnos – Apollon 67:75

Pavle Marčinković – 16 p

[/prank]
[prank p=”GRČKA” ekipa=””]
Apollon Patras – KAOD 62:64

Alen Trepalovac – 10 min, 1 p, 1 sk, 1 il

Kolossos – Panathinaikos 58:73

Roko Leni Ukić  – 31 min, 13 p, 3 as, 1 ol, 1 il

Ikaros – Ilysiakos 72:71

Ante Mašić  – nije ulazio u igru

GRČKA DRUGA LIGA:

Koroivos – AEK 82:67

Petar Ćosić – 25 min, 9 p, 3 sk, 1 as, 2 il
[/prank]
[prank p=”ITALIJA” ekipa=””]
Reggio Emilia – Vanoli Cremona 

Šime Špralja – 30 min, 20 p, 7 sk

Umana Venezia – Sidigas Avellino 84:69

Hrvoje Perić – 30 min, 14 p, 5 sk, 2 as, 3 bl

Sutor Montegranaro – Dinamo Sassari 69:88

Željko Šakić – 19 min, 8 p, 7 sk, 1 as

TALIJANSKA DRUGA LIGA:

Trento – Upea Capo d’Orlando 82:64

Sandro Nicević – 18 min, 10 p, 1 ol
[/prank]
[prank p=”IZRAEL” ekipa=””]

Bnei Hertzeliyya – Galil Gilboa 75:74

Drago Pašalić – 7 min, 3 p, 2 sk, 1 as
[/prank]

[prank p=”JAPAN” ekipa=””]

Chiba Jets – Wakayama Trians 87:90

trener Željko Pavličević

Hokkaido – Tsukuba Robots 83:86

Ljubiša Vrcelj – 21 min, 6 p, 5 sk, 3ol

[/prank]

[prank p=”KOSOVO” ekipa=””]
Drita – Peja 72:106

Teo Šimović – nema raspoložive statistike

trener Danijel Lutz

RTV 21 – Bashkimi 84:92

Denis Vrsaljko – 39 min, 27 p, 11 sk, 2 as, 1 bl

Josip Blajić – 40 min, 25 p, 11 sk, 8 as, 1 ol

Dino Erceg – nije bio u momčadi

[/prank]
[prank p=”MAĐARSKA” ekipa=””]
Kaposvari – KTE Duna Aszfalt 73:87

Hrvoje Puljko – nije ulazio u igru

Marso NYKK – Atomeromu 86:99

Matija Poščić – 36 min, 21 p, 8 sk, 1 as, 2 ol, 1 bl

Szedeak – PVSK Pannon 90:84

Veljko Budimir – 35 min, 12 p, 4 sk, 4 as, 1 ol, 1 bl

[/prank]
[prank p=”MAKEDONIJA” ekipa=””]
Vardar Apave – Kumanovo 74:84

Marino Šarlija – nije bio u sastavu

[/prank]
[prank p=”NIZOZEMSKA” ekipa=””]
GasTerra Groningen – Matrixx Magixx 85:79

trener Ivica Skelin
[/prank]
[prank p=”NORVEŠKA” ekipa=””]
Gimle BBK – Ammerud Bskt

Igor Sedlar – 22 min, 3 p, 7 sk
[/prank]
[prank p=”NJEMAČKA” ekipa=””]
S. Oliver – Ludwigsburg 69:58

Mario Stojić – 11 min, 2 p, 3 sk

ALBA – TBB Trier 87:72

Leon Radošević (Alb) – 17 min, 6 p, 1 ol

Luka Buntić – nije bio u sastavu

Marin Petrić – nije bio u sastavu

EWE Baskets – MBC 82:88

Hrvoje Kovačević – 31 min, 16 p, 3 sk, 2 as, 2 ol

trener Silvano Poropat

NJEMAČKA DRUGA LIGA:

Magdeburg – ETB Wohnbau 78:74

Marco Buljević – 19 min, 5 p, 1 sk, 1 ol

Kirchheim – Cuxhaven 81:65

Ivan Buntić – 4 min, 1 sk, 1 as
[/prank]
[prank p=”POLJSKA” ekipa=””]
Trefl Sopot – Slask Wroclaw 87:73

Franjo Bubalo – nije bio u sastavu
[/prank]
[prank p=”RUMUNJSKA” ekipa=””]
Sibiu

Matija Češković – slobodan

Pitesti – Gaz Metan 75:58

Pankracije Barać- 34 min, 16 p, 4 sk, 4 as

Ante Krapić – 25 min, 14 p, 3 sk,

[/prank]
[prank p=”RUSIJA” ekipa=””]

Khimky – igra 22. prosinca

PGE Turow – Lokomotiv 86:76

Krunoslav Simon – nije bio u sastavu

[/prank]
[prank p=”SLOVAČKA” ekipa=””]
Banska Bystrica – Iskra Svit 89:94

Ivica Cvitanović (Ban) – 20 min, 2 p, 5 sk

Andrija Hrkač (Isk) – 14 min, 8 p, 2 sk

Saša Janković (Isk) – 32 min, 14 p, 7 sk, 2 ol

Željko Novak (Isk) – 5 min, 1 ol

trener Rudolf Jugo (Isk)

Prievidza – Nova Ves igra se u srijedu

Marko Batina

Dražen Klarić

trener Krunoslav Krajnović

Inter Bratislava – Levice igra se u srijedu navečer

Luka Vlaić

Nitra – Handlova igra se u srijedu navečer

Sven Smajlagić
[/prank]
[prank p=”SLOVENIJA” ekipa=””]
Tajfun – Rogaška 59:78

Jozo Brkić – 22 min, 21 p, 5 sk, 2 ol

Zlatorog – Helios 65:77

Frano Marasović (Zla) – 3 min, bez učinka

Igor Marić (Hel) – 22 min, 5 p, 2 sk, 1 as

Geoplin – Grosuplje 71:82

Vjeran Soldo – 32 min, 12 p, 10 sk, 3 as

Stipe Modrić – 22 min, 3 p, 2 sk, 1 as, 1 ol

KrkaUnion Olimpija 67:63

Zvonko Buljan (Krk) – 21 min, 10 p, 6 sk

Dražen Bubnič (UO) – 13 min, 2 p, 2 sk

Paolo Marinelli (UO)- nije bio u momčadi

Jakov Vladović (UO)- 32 min, 8 p, 1 sk, 5 as, 2 ol

[/prank]
[prank p=”ŠPANJOLSKA” ekipa=””]
Real Madrid – Blusens 82:59

Dontaye Draper (Rea) – 10 min, 2 p, 2 sk, 2 as

Mario Delaš (Blu) – 10 min, 3 p, 1 sk, 2 as

Cajasol – Bilbao 72:75

Fran Pilepić (Bil)- 27 min, 9 p, 4 sk

Damir Markota (Bil) – 11 min, 5 p, 2 sk, 1 ol

Zoran Vrkić (Bil) – 8 min, 1 sk

Estudiantes – Canarias 85:88

Marko Banić (Est)- 17 min, 7 p, 1 sk, 1 ol

Barcelona – Valladolid 109:50

Ante Tomić- 20 min, 17 p, 7 sk, 3 as, 3 bl

Mario Hezonja – 14 min, 7 p, 2 sk, 4 as, 1 ol, 2 bl

Gran Canaria – CAI Zaragoza 58:55

Damjan Rudež – 23 min, 2 p, 7 sk, 1 as, 2 ol

Valencia – Murcia 88:86

Velimir Perasović – trener

ŠPANJOLSKA DRUGA LIGA

Forca Lleida – Cocinas.com 78:60

Ante Gospić – 10 min, 4 p, 1 sk
[/prank]
[prank p=”ŠVEDSKA” ekipa=””]
Sodertalje – Nassjo 73:67

Toni Bizaca – 32 min, 19 p, 4 sk, 1 as, 2 bl

Dino Butorac – 19 min, 4 p, 6 sk, 6 as, 1 ol

Eco Orebro – Jamtland igra se večeras

Mario Pešut
[/prank]
[prank p=”ŠVICARSKA” ekipa=””]

Monthey – Lugano Tigers 63:83

Marin Bavčević – 2 min, bez učinka

El Massagno – Geneve Lions 86:72

Ivan Rudež (Gen) – (trener)

Andrej Štimac (Gen) – 37 min, 7 p, 4 sk, 4 as, 1 ol

Fribourg – Starwings 91:67

Marko Kraljević (Fri) – 4 min, bez učinka

Robert Devčić (Sta) – nije igrao

[/prank]
[prank p=”TURSKA” ekipa=””]
Fenerbahče Ulker Royal Hali 81:66

Bojan Bogdanović  – nije bio u sastavu

Luka Žorić – 22 min, 14 p, 5 sk, 1 bl, 1 il

Olin Edirne – Tofas 82:78

Rok Stipčević – 21 min, 8 p, 1 sk, 1 ol

Anadolu Efes Bešiktaš 64:57

Zoran Planinić  (Efe) – 28 min, 7 p, 2 sk, 4 as, 2 ol, 1 il

Stanko Barać (Efe) – nije bio u sastavu

Tomislav Ružić (Beš) – 11 min, 4 sk, 1 ol, 1 il

Trabzonspor – Selcuk Universitesi

Andrija Stipanović – 10 min, 1 sk

TED Kolejliler – Turk Telekom 79:69

Lukša Andrić – 10 min, 6 p, 4 sk, 1 il

Josip Vranković – trener

TURSKA DRUGA LIGA:

Buyukcekmece – Istanbul DSI 79:61

Nenad Delić – 29 min, 12 p, 8 sk, 1 as
[/prank]

[prank p=”UKRAJINA” ekipa=””]

Mykolaiv – Azovmash utakmica se igra u srijedu

Mateo Kedžo

[/prank]
[prank p=”UJEDINJENO KRALJEVSTVO” ekipa=””]
Glasgow Rocks – Durham W. 76-70

Fran Urli – 18 min, 8 p, 3 sk
[/prank]

Ako i dalje ako primjetite da neki igrač nedostaje javite nam na mail crosarka@gmail.com ili na našu Facebook stranicu.


Napomena: Podebljana su imena klubova s našim predstavnicima Oznake: min = minute u igri, p = broj poena, sk = broj skokova, as = broj asistencija, ol = broj osvojenih lopti, bl = broj blokada