Dijaspora: Dvojcu u Švicarskoj Kup, odlični Hrvoje Puljko

Prošli tjedan obilježili su Hrvati u Švicarskoj, točnije trener Ivan Rudež i Andrej Štimac koji su uzeli kup sa svojim Geneve Lyonsima. Odlično je odigrao i Hrvoje Puljko za Kapošvari. Oni su razbili ABA ligaša Szolnoki, a Puljko ih je torpedirao s čak 32 poena. Kako su igrali ostali igrači provjerite ispod u tekstu.

[prank p=”AUSTRIJA” ekipa=””]

Gmunden – Wels 82:66

Krešimir Bašić – trener

[/prank]

[prank p=”BELGIJA” ekipa=””]

Oostende – Liege 87:67

Dario Gjergja – trener

[/prank]
[prank p=”BUGARSKA” ekipa=””]
Beroe – Lukoil Academic 46:110

Jure Lalić – 12 min, 10 p, 2 sk, 1 ol

[/prank]

[prank p=”FRANCUSKA” ekipa=””]

FRANCUSKA DRUGA LIGA

Boulogne – Boulazac 88:70

Vedran Morović – 13 min, 7 p, 2 as, 2 ol

[/prank]
[prank p=”GRČKA” ekipa=””]

Sljedeće kolo igra se 24. travnja

Panathinaikos

Roko Ukić

Kolossos

Marko Car

[/prank]
[prank p=”ITALIJA” ekipa=””]

Zbog All-star natjecanja nije bilo prvoligaških utakmica

Cantu

Ivan Buva

Umana Venezia

Hrvoje Perić

Vanoli Cremona

Šime Špralja

Sutor Montegranaro

Željko Šakić

TALIJANSKA DRUGA LIGA

Fileni Jesi – Upea Capo d’Orlando 78:87

Sandro Nicević – 29 min, 19 p, 7 sk, 3 as, 2 ol

TALIJANSKA TREĆA LIGA

Roseto – Firenze 94:86

Damir Rančić – 8 min, 1 sk, 1 as

[/prank]

[prank p=”IZRAEL” ekipa=””]

Hapoel Jerusalem – Maccabi Tel Aviv 79:83

Andrija Žižić – 14 min, 6 p, 5 sk

[/prank]

[prank p=”JAPAN” ekipa=””]
Mitsubishi DD – Wakayama Trians 55:74

Željko Pavličević – trener

[/prank]

[prank p=”KOLUMBIJA” ekipa=””]

Guerreros de Bogota – Piratas de Bogota 110:68

Ljubiša Vrcelj – 16 min, 4 p, 1 sk, 1 ol, 1 bl

[/prank]

[prank p=”KOSOVO” ekipa=””]

Peja – Bashkimi 108:95

Teo Šimović – 25 min, 23 p, 7 sk, 1 bl

[/prank]

[prank p=”LITVA” ekipa=””]
Lietkabelis  – Žalgiris 64:76

Goran Vrbanc – 23 min, 15 p, 2 sk, 2 il

[/prank]
[prank p=”MAĐARSKA” ekipa=””]

Za poredak: 1. – 6. mjesto

Kaposvari – Szolnoki 97:76

Hrvoje Puljko – 36 min, 32 p, 8 sk, 2 as, 3 ol

Kaposvari – Sopron KC 78:70

Hrvoje Puljko – 32 min, 13 p, 3 sk, 1 as, 2 ol

Za poredak: 7.- 13. mjesto

Falco – Jaszberenyi 74:79

Bruno Šundov – 28 min, 20 p, 7 sk, 2 as, 1 bl

Jaszberenyi – Marso NYKK 93:81

Bruno Šundov (Jas) – 20 min, 15 p, 6 sk, 2 as

Matija Poščić (Mar) – 28 min, 16 p, 5 sk, 1 ol, 2 bl

PVSK Pannon – ZTE KK 83:71

Marino Šarlija – 32 min, 11 p, 6 sk, 1 as, 1 ol, 1 bl

Veljko Budimir – 35 min, 18 p, 3 sk, 2 as, 1 bl

PVSK Pannon – Falco KC 84:62

Marino Šarlija – 28 min, 19 p, 7 sk, 1 bl

Veljko Budimir – 30 min, 23 p, 5 sk, 3 as, 2 ol

Szedeak – Marso NYKK 78:75

Matija Poščić – 33 min, 17 p, 11 sk, 3 as, 1 bl

[/prank]

[prank p=”NIZOZEMSKA” ekipa=””]
GasTerra Groningen – Den Helder 78:67

Ivica Skelin – trener
[/prank]

[prank p=”NJEMAČKA” ekipa=””]

Nije se igralo prošli vikend

MBC – Trier 80:84

Hrvoje Kovačević (MBC) – 24 min, 8 p, 1 as, 1 bl

Silvano Poropat (MBC) – trener

Luka Buntić (Tri) – nije bio u momčadi

Marin Petrić (Tri) – 3 min, bez učunka

Bremerhaven – Ludwigsburg 76:82

Mario Stojić – 1 min, bez učinka

ALBA – Telekom Bsk 93:67

Leon Radošević – 17 min, 14 p, 6 sk, 2 as

NJEMAČKA DRUGA LIGA

Četvrtfinale

Goettingen – ETB Wohnbau 87:60 (2:1)

Marco Buljević – 21 min, 4 p, 2 sk, 1 as

ETB Wohnbau – Goettingen 72:101 (3:1)

Marco Buljević – 24 min, 2 p, 2 sk, 3 as

NJEMAČKA REGIONAL LIGA

Baskets 98 Volklingen – VfB Giesswn Pointers 93:92

Matteo Juričić – 39 min, 18 p, 4 sk, 7 as, 3 ol

Đuro Bjegović – 38 min, 35 p, 6 sk, 2 as, 1 ol

Miloš Drča – 31 min, 25 p, 5 sk, 1 ol

Dachau Spurs – TSV Tröster Breitengüßbach 92:79

Ivan Đerman – 14 p

[/prank]

[prank p=”PORTUGAL” ekipa=””]

PORTUGALSKA DRUGA LIGA

Illiabum – Esgueira 97:81

Filip Torić – 20 min, 10 p, 2 sk, 1 as, 1 ol, 1 bl

[/prank]

[prank p=”RUMUNJSKA” ekipa=””]

Stanka – playoff započinje 25. travnja

Ploiesti – Rovinari

Ante Krapić

Oradea – Craiova

Petar Babić

Targu Mures – Pitesti

Pankracije Barać

CSU Sibiu – U. Mobitel. CN

Matija Češković

[/prank]

[prank p=”RUSIJA(VTB)” ekipa=””]

Khimki slobodan

Marko Popović

Krešimir Lončar

Lokomotiv slobodan

Krunoslav Simon

[/prank]
[prank p=”SLOVAČKA” ekipa=””]

Iskra Svit – Prievidza 72:61

Andrija Hrkač (Isk) – 24 min, 2 as

Saša Janković (Isk) – 34 min, 16 p, 6 sk, 4 as, 1 bl

Rudolf Jugo (Isk) – trener

Marko Batina (Pri) – 21 min, 10 p, 2 sk

Dražen Klarić (Pri) – 15 min, 3 p

Stjepan Tešija (Pri) – 13 min, 2 p, 1 sk

Krunoslav Krajnović (Pri) – trener

Iskra Svit – Prievidza 60:63

Andrija Hrkač (Isk) – 7 min, 1 as

Saša Janković (Isk) – 40 min, 18 p, 6 sk, 4 as

Rudolf Jugo (Isk) – trener

Marko Batina (Pri) – 36 min, 15 p, 4 sk, 2 as, 1 ol

Dražen Klarić (Pri) – 21 min, 12 p, 3 sk, 1 as

Stjepan Tešija (Pri) – 10 min, 3 p, 1 bl

Krunoslav Krajnović (Pri) – trener

[/prank]
[prank p=”SLOVENIJA” ekipa=””]

Za prvaka

Rogaška – Helios 73:77

Jozo Brkić (Rog) – 22 min, 11 p, 5 sk

Igor Marić (Hel) – 17 min, 8 p, 3 sk, 2 as, 1 ol

Union Olimpija – Krka 75:80

Jakov Vladović (UO) – 4 min, 2 as

Paolo Marinelli (UO) – 22 min, 11 p, 2 sk, 2 as

Dražen Bubnić  (UO) – 5 min, 2 p, 2 sk

Zvonko Buljan (Krk) – 19 min, 6 p, 2 sk, 2 as, 1 ol

Polzela – Krka 76:85

Zvonko Buljan – 30 min, 25 p, 7 sk

Zlatorog – Polzela 69:64

Frano Marasović – 2 min, bez učinka

Za ostanak

Geoplin Slovan – Grosuplje 83:89

Vjeran Soldo – nije bio u momčadi

Stipe Modrić – 20 min, 15 p, 4 sk, 1 ol

Splosna plovba Portorož – Tajfun 79:72

Mladen Primorac -18 min, 10 p, 3 sk, 2 as, 1 ol

[/prank]
[prank p=”ŠPANJOLSKA” ekipa=””]

Juventut – CAI Zaragoza 82:57

Damjan Rudež – 21 min, 10 p

FC Barcelona – Rio Natura Monbus 77:62

Mario Hezonja (Bar) – nije bio u momčadi

Ante Tomić (Bar) – 13 min, 2 p, 2 sk, 1 as, 1 ol, 1 bl

Mario Delaš (RNM) – 30 min, 20 p, 4 sk, 2 ol

Valencia – Fuenlabrada 75:62

Velimir Perasović – trener

Unicaja – Bilbao 109:74

Damir Markota – 26 min, 7 p, 3 sk, 1 bl

Fran Pilepić – 17 min, 3 p, 1 as

Zoran Vrkić – 8 min, 4 p, 1 sk, 1 ol

Estudiantes Real Madrid 64:71

Marko Banić (Est) – 31 min, 15 p, 8 sk, 1 as, 2 ol

Dontaye Draper (Rea) – 7 min, bez učinka

ŠPANJOLSKA DRUGA LIGA

Burgos – Cocinas.com 91:70

Ante Gospić – 17 min, 3 p, 5 sk, 1 ol

ŠPANJOLSKA TREĆA LIGA

Azpeitia – Araberri 79:61

Ivan Ćubela – nije bio u momčadi

[/prank]
[prank p=”ŠVEDSKA” ekipa=””]

Sodertalje – Uppsala 86:81

Toni Bizaca – 31 min, 14 p, 9 sk, 5 as, 1 ol

Dino Butorac – 16 min, 4 p

Uppsala – Sodertalje 75:58

Toni Bizaca – 19 min, 15 p, 2 sk

Dino Butorac – 17 min, 4 p, 4 sk, 1 as

Uppsala – Sodertalje 74:70

Toni Bizaca – 32 min, 19 p, 9 sk, 2 as, 1 bl

Dino Butorac – 9 min, 3 p, 2 sk

[/prank]
[prank p=”ŠVICARSKA” ekipa=””]

Igrao se kup, hrvatski dvojac – Ivan Rudež i Andrej Štimac su osvojili trofej. Izvješće možete pogledati OVDJE.

Fribourg – Marko Kraljević

Starwings – Robert Devčić

Lugano Tigers – Marin Bavčević

Geneve Lions – Andrej Štimac, Ivan Rudež – trener

[/prank]

[prank p=”TURSKA” ekipa=””]

Karsiyaka – Fenerbahče Ulker 83:74

Bojan Bogdanović  – 26 min, 10 p, 3 as, 2 sk, 2 ol, 2 il

Luka Žorić – 29 min, 13 p, 10 sk, 3 bl, 1 il

Bešiktaš – Royal Hali 94:91

Tomislav Ružić – 32 min, 15 p, 7 sk, 2 as, 1 il

Anadolu Efes – Aliaga 77:57

Zoran Planinić – nije bio u sastavu

Stanko Barać – nije u sastavu zbog ozljede

Mersin – Tofas 83:89

Rok Stipčević  – 21 min, 8 p, 2 sk, 2 as

Trabzonspor – nije igrao u ovom kolu

Andrija Stipanović

Olin Edirne – Turk Telekom  65:101

Lukša Andrić  – 20 min, 17 p, 2 sk, 2 as, 2 bl, 1 ol, 2 il

TURSKA DRUGA LIGA:

Akhisar Bld – Istanbul DSI 92:82

Nenad Delić – 38 min, 18 p, 6 sk, 1 as, 4 il

[/prank]

[prank p=”UKRAJINA” ekipa=””]

Mykolaiv – Budivelnyk 68:90

Mateo Kedžo – nije ulazio u igru

[/prank]
[prank p=”UJEDINJENO KRALJEVSTVO” ekipa=””]
Cheshire – Glasgow Rocks 77:90

Fran Urli – 28 min, 14 p, 6 sk, 2 as

Glasgow Rocks – Sheffield 65:67

Fran Urli – 28 min, 4 p, 7 sk, 1 as, 1 bl
[/prank]

Ako i dalje ako primjetite da neki igrač nedostaje javite nam na mail crosarka@gmail.com ili na našu Facebook stranicu.


Napomena: Podebljana su imena klubova s našim predstavnicima Oznake: min = minute u igri, p = broj poena, sk = broj skokova, as = broj asistencija, ol = broj osvojenih lopti, bl = broj blokada