Dijaspora: Odlični Hrvati u Španjolskoj

I ovaj vikend naši igrači su bili aktivni diljem Europe i svijeta. Odličnim su se pokazali Hrvati u Španjolskoj. Ante Tomić je bio najbolji igrač Barcelone, Damjan Rudež Zaragoze, a Damir Markota u Bilbau. Već standardno Veljko Budimir, Matija Poščić i Hrvoje Puljko su odlični u Mađarskoj, a Leon Radošević dominira u Njemačkoj.

Da ne nabrajamo sve ovdje krenimo abecednim redom.

[prank p=”AUSTRIJA” ekipa=””]

UBSC Graz – Klosternburg 79:89

Milan Stegnjaić – 33 min, 14 p, 5 sk, 1 as, 2 ol

Furstenfeld – Gmunden 75:100

trener Krešimir Bašić

[/prank]

[prank p=”BELGIJA” ekipa=””]

Kangoreoes – Oostende 81:107

Dario Gjergja – trener

[/prank]
[prank p=”BUGARSKA” ekipa=””]
Lukoil Academic

Jure Lalić – slobodan ovo kolo

[/prank]

[prank p=”CIPAR” ekipa=””]

Keravnos – Apoel 74:78

Marijo Hajdić – statistika nije dostupna

[/prank]
[prank p=”GRČKA” ekipa=””]

PanathinaikosApollon Patras 63:82

Roko Ukić (Pao) – 14 min, 4 p, 2 il

Alen Trepalovac (Apo) – nije bio u sastavu

Ikaros – PAOK 78:86

Ante Mašić – 34 min, 6 p, 1 as, 2 ol, 1 il

Aris – Kolossos 57:68

Marko Car – 10 min, 3 p, 2 sk, 2 as, 1 ol, 1 il

GRČKA DRUGA LIGA:

Koroivos – Pagrati 78:69

Petar Ćosić – 17 min, 4 as, 1 ol

[/prank]
[prank p=”ITALIJA” ekipa=””]

Umana Venezia – Libertas Pesaro

Hrvoje Perić – 17 min, 3 p, 3 sk, 2 as

Sutor Montegranaro – Vanoli Cremona 90:95

Željko Šakić (Mon) – 32 min, 12 p, 7 sk, 2 as

Šime Špralja (Cre) – 22 min, 5 p, 5 sk, 2 ol, 2 bl

TALIJANSKA DRUGA LIGA:

Upea Capo d’Orlando – Brescia 97:90

Sandro Nicević – 29 min, 22 p, 3 sk, 3 as, 1 ol, 1 bl
[/prank]

[prank p=”JAPAN” ekipa=””]

Wakayama Trians

trener Željko Pavličević

Tsukuba Robots 

Ljubiša Vrcelj

nastavljaju prvenstvo 25.1.2014

[/prank]

[prank p=”LITVA” ekipa=””]

Juventus – Lietkabelis 82:57

Goran Vrbanc – 31 min, 11 p, 4 sk, 2 ol, 3 il

[/prank]

[prank p=”KOSOVO” ekipa=””]
Peja – Teo Šimović, trener Danijel Lutz

Bashkimi – Josip Blajić, Dino Erceg

Pauza

[/prank]
[prank p=”MAĐARSKA” ekipa=””]
Alba – Kaposvari 93:73

Hrvoje Puljko – 29 min, 20 p, 3 sk, 1 as, 1 ol

Marso NYKK – Szedeak 89:78

Matija Poščić – 29 min, 13 p, 13 sk, 1 as, 4 ol, 3 bl

Falco KC – PVSK Pannon 74:73

Veljko Budimir – 35 min, 24 p, 3 sk, 2 as, 2 ol

Marino Šarlija – 26 min, 13 p, 6 sk, 1 as, 3 ol, 2 bl

[/prank]

[prank p=”NIZOZEMSKA” ekipa=””]
GasTerra Groningen – Weert 97:46

trener Ivica Skelin
[/prank]
[prank p=”NORVEŠKA” ekipa=””]

Nije bilo utakmica.

[/prank]

[prank p=”NJEMAČKA” ekipa=””]

Ludwigsburg – Brose Baskets 69:80

Mario Stojić – 1 min – bez učinka

Fraport SKY – ALBA 54:68

Leon Radošević – 19 min, 19 p, 2 sk, 1 as

Bremerhaven – TBB Trier 85:80

Luka Buntić – nije bio u sastavu 

Marin Petrić – nije bio u sastavu 

Phoenix Hagen – MBC 73:80

Hrvoje Kovačević – 40 min, 13 p, 5 sk, 1 bl

trener Silvano Poropat

NJEMAČKA DRUGA LIGA:

ETB Wohnbau – Finke Baskets 77:69

Marco Buljević – 31 min, 11 p, 4 sk, 5 as

Heidelberg – Kirchheim 85:90

Ivan Buntić – 7 min, 3 p, 1 sk
[/prank]

[prank p=”RUMUNJSKA” ekipa=””]
Steaua – Nikša Bavčević –  trener

Sibiu – Matija Češković

Pitesti – Pankracije Barać, Ante Krapić

Prvenstvo se nastavlja 18. siječnja

[/prank]
[prank p=”RUSIJA” ekipa=””]

BC Astana – CSKA 69:88

Andrija Žižić – 17 min, 5 p, 4 sk, 4 il

Lyetuvos Rytas – Lokomotiv 81:84

Aco Petrović (Lye) – trener

Krunoslav Simon (Lok) – nije bio u sastavu

Khimky – Krasny Oktyabr 99:78

Krešimir Lončar – 18 min, 8 p, 3 sk, 1 as,

Marko Popović – 22 min, 12 p, 5 as, 3 sk, 3 ol, 4 il

[/prank]
[prank p=”SLOVAČKA” ekipa=””]

Iskra Svit slobodni

Andrija Hrkač

Saša Janković

Željko Novak

trener Rudolf Jugo

Inter Bratislava – Nitra 74:75

Sven Smajlagić – nije bio u sastavu

Levice – Nova Ves 80:77

Luka Vlaić – 13 min, 2 p, 4 sk, 1 bl

Banska Bystrica – Handlova 90:70

Ivica Cvitanović – 13 min, 4 p, 4 sk, 1 as, 1 bl

Komarno – Prievidza 69:82

Marko Batina – 25 min, 10 p, 3 sk

Dražen Klarić – 35 min, 27 p, 9 sk

trener Krunoslav Krajnović

[/prank]
[prank p=”SLOVENIJA” ekipa=””]

Maribor – Rogaška 79:78

Jozo Brkić  – 16 min, 11 p, 5 sk

Splosna plovba – Helios 66:72

Igor Marić – 18 min, 3 p, 5 k, 2 as

Union Olimpija – Široki 77:62

Dražen Bubnič – bez učinka

Jakov Vladović – bez učinka

Paolo Marinelli – nije igrao

Krka – Cholet 80:63

Zvonko Buljan – 17 min, 10 p, 5 sk, 2 ol

Grosuplje – Zlatorog 76:70

Frano Marasović – bez učinka

[/prank]
[prank p=”ŠPANJOLSKA” ekipa=””]
Cajasol – Blusens 80:71

Mario Delaš – 18 min, 4 p, 2 sk

Estudiantes – CAI Zaragoza 62:89

Marko Banić (Est) – 27 min, 14 p, 8 sk, 2 as, 1 ol

Damjan Rudež (Zar) – 22 min, 18 p

Juventut – Bilbao 80:70

Fran Pilepić – 17 min, 7 p, 1 ak

Damir Markota – 26 min, 11 p, 3 sk, 1 as

Zoran Vrkić – 17 min, 6 p, 3 sk, 1 as, 1 ol

Valencia – Canarias 92:67

Velimir Perasović – trener

Barcelona – Murcia 96:63

Ante Tomić – 15 min, 17 p, 3 sk, 1 as, 3 ol

Mario Hezonja – 17 min, 7 p, 2 sk, 2 as, 2 ol, 1 bl

Real Madrid – Fuenlabrada 96:81

Dontaye Draper – 21 min, 3 p, 1 sk, 3 as, 1 ol

ŠPANJOLSKA DRUGA LIGA

Cocinas.com – Coruna 80:58

Ante Gospić – 22 min, 18 p, 6 sk, 2 as, 1 ol.
[/prank]
[prank p=”ŠVEDSKA” ekipa=””]

Sodertalje – Eco Orebro 88:74

Toni Bizaca (Sod) – 30 min, 22 p, 9 sk, 4 as, 2 ol

Dino Butorac (Sod) – nije bio u sastavu

Mario Pešut (Eco) – 22 min, 2 p, 6 sk, 6 as, 1 ol
[/prank]
[prank p=”ŠVICARSKA” ekipa=””]

Boncourt – Lugano Tigers 67:87

Marin Bavčević – bez učinka

Geneve Lions – Starwings 92:56

Andrej Štimac (Gen) – 29 min, 13 p, 10 sk,  2 as

Robert Devčić (Sta) – nije igrao

Ivan Rudež (Gen) – trener

Fribourg – Monthey 98:91

Marko Kraljević – nije igrao

[/prank]
[prank p=”TURSKA” ekipa=””]
Fenerbahče Ulker Olin Edirne 101:69

Luka Žorić  – 22 min, 10 p, 4 sk, 2 as, 1 ol

Bojan Bogdanović – 15 min, 5 p, 1 il

Royal Hali – Tofas 85:68

Rok Stipčević – 24 min, 8 p, 3 sk, 2 ol, 1 il

Banvit – Bešiktaš 80:72

Tomislav Ružić – 21 min, 6 p, 5 sk, 2 as, 1 il

Trabzonspor – Usak Sportif 100:83

Andrija Stipanović – 20 min, 13 p, 4 sk, 1 as

Turk Telekom – Aliaga Petkim 96:80

Lukša Andrić – 24 min, 15 p, 6 sk, 2 as, 2 ol, 2 il

Selcuk – Anadolu Efes 76:72

Zoran Planinić – 24 min, 11 p, 3 sk, 3 as, 1 ol, 3 il

Stanko Barać – nije bio u sastavu

TURSKA DRUGA LIGA:

Hacettepe – Istanbul DSI 76:85

Nenad Delić – 22 min, 21 p, 2 sk, 1 ol, 5 il
[/prank]

[prank p=”UKRAJINA” ekipa=””]

Odessa – Mykolaiv 79:78

Mateo Kedžo – 28 min, 10 p, 4 sk, 2 as

[/prank]
[prank p=”UJEDINJENO KRALJEVSTVO” ekipa=””]
Glasgow Rocks – Birmingham 95:73

Fran Urli – 20 min, 13 p, 3 sk
[/prank]

Ako i dalje ako primjetite da neki igrač nedostaje javite nam na mail crosarka@gmail.com ili na našu Facebook stranicu.


Napomena: Podebljana su imena klubova s našim predstavnicima Oznake: min = minute u igri, p = broj poena, sk = broj skokova, as = broj asistencija, ol = broj osvojenih lopti, bl = broj blokada