Dijaspora: Reprezentativci podižu formu

Ovaj tjedan izdvajamo jako dobru igru Krunoslava Simona za svoj Lokomotiv u četvrtfinalu VTB lige gdje su u prva dva susreta dobili CSKA na njihovom terenu u Moskvi. Simon je u obje utakmice bio jedan od najboljih igrača Lokomotiva. Počelo je doigravanje i u Turskoj, a tamo bilježimo odličnu igru Tomislava Ružića za Bešiktaš koji je slavio u gostima protiv Galatasaraya u prvoj utakmici četvrtfinala. Jako dobri su bili Luka Žorić i Bojan Bogdanović u pobjedi Fenerbahče Ulkera nad Usakom, a solidno je odigrao i Zoran Planinić za svoj Anadolu Efes. Kakva im je bila statistika, provjerite u tekstu ispod.

[prank p=”BELGIJA” ekipa=””]

Oostende – slobodan u četvrtfinalu doigravanja, čeka u polufinalu boljeg između Liegea i Aalstara.

Dario Gjergja – trener

[/prank]
[prank p=”BUGARSKA” ekipa=””]

Četvrtfinale

Lukoil Academic – Cherno Morets 93:74 (1:0)

Jure Lalić – 23 min, 14 p, 4 sk, 2 ol

Lukoil Academic – Cherno Morets 97:92 (2:0)

Jure Lalić – 27 min, 20 p, 8 sk, 1 as

Cherno More – Lukoil Academic 85:69 (1:2)

Jure Lalić – 21 min, 18 p, 8 sk, 3 bl

[/prank]

[prank p=”GRČKA” ekipa=””]

Doigravanje, polufinale, utakmica br. 1:

Panathinaikos – PAOK 89:83

Roko Ukić – 19 min, 7 p, 4 as, 1 sk,

[/prank]
[prank p=”ITALIJA” ekipa=””]

Libertas Pesaro – Umana Venezia 86:73

Hrvoje Perić – 25 min, 7 p, 5 sk, 1 bl

Vanoli Cremona – Sutor Montegranaro 79:73

Šime Špralja (Cre) – 23 min, 14 p, 3 sk, 1 bl

Željko Šakić (Mon)- 34 min, 6 p, 11 sk, 1 as, 1 ol

Cantu – Granarolo Bologna 85:74

Ivan Buva – 19 min, 7 p, 3 sk, 1 bl

TALIJANSKA DRUGA LIGA

Četvrtfinale

Barcellona – Upea Capo d’Orlando 83:80

Sandro Nicević – 24 min, 18 p, 4 sk, 2 as, 1 ol, 2 bl

Barcellona – Upea Capo d’Orlando 74:78

Sandro Nicević – 25 min, 8 p, 3 sk, 2 as

[/prank]

[prank p=”IZRAEL” ekipa=””]

Četvrtfinale

Galil Gilboa 99:93 – Maccabi Tel-Aviv 75:71 (1:1)

Andrija Žižić – 8 min, 4 p, 1 sk

Maccabi Tel-Aviv – Galil Gilboa 93:67 (2:1)

Andrija Žižić -23 min, 6 p, 5 sk, 1 as

Galil Gilboa 99:93 – Maccabi Tel-Aviv 65:94 (1:3)

Andrija Žižić – 11 min, 2 p, 1 sk

[/prank]

[prank p=”JAPAN” ekipa=””]

Polufinale

Wakayama Trians – Aishin SH 68:67 ot (1:0)

Željko Pavličević – trener

Aishin SH – Wakayama Trians 79:76 (1:1)

Željko Pavličević – trener

Wakayama Trians – Aishin SH 73:59 (2:1)

Željko Pavličević – trener

[/prank]

[prank p=”KOSOVO” ekipa=””]

Polufinale

Peja – Bashkimi 104:99

Teo Šimović -28 min, 15 p, 9 sk, 2 as, 1 ol, 1 bl

[/prank]

[prank p=”LITVA” ekipa=””]
Lietkabelis – za njih je prvenstvo gotovo, nisu se plasirali u doigravanje

Goran Vrbanc

[/prank]
[prank p=”MAĐARSKA” ekipa=””]

Četvrtfinale

Kaposvari – KTE Duna Aszfalt 71:69 (1:0)

Hrvoje Puljko – 37 min, 29 p, 2 sk, 3 as, 1 ol

KTE Duna Aszfalt – Kaposvari 73:75 (0:2)

Hrvoje Puljko – 36 min, 25 p, 3 sk, 3 as, 3 ol, 2 bl

Kaposvari – KTE Duna Aszfalt 91:80 (3:0)

Hrvoje Puljko – 27 min, 20 p, 2 sk, 3 as, 1 ol

Atomeromu – PVSK Pannon 84:75 (1:0)

Marino Šarlija – 28 min, 14 p, 4 sk

Veljko Budimir – 35 min, 7 p, 7 sk, 2 as, 1 ol

PVSK Pannon – Atomeromu 58:80 (0:2)

Marino Šarlija – 25 min, 11 p, 4 sk, 1 as, 2 ol

Veljko Budimir – 33 min, 19 p, 4 sk, 1 as, 1 ol

[/prank]

[prank p=”NIZOZEMSKA” ekipa=””]

Polufinale

GasTerra Groningen – Leiden 74:68

Ivica Skelin – trener

Leiden – GasTerra Groningen 66:72

Ivica Skelin – trener

GasTerra Groningen – Leiden 76:62

Ivica Skelin – trener
[/prank]

[prank p=”NJEMAČKA” ekipa=””]

Četvrtfinale

Bayern Muenchen – Ludwigsburg 101:57 (1:0)

Mario Stojić – 17 min, 5 p, 1 sk, 1 ol

Ludwigsburg – Bayern Muenchen 85:83 (1:1)

Mario Stojić – 6 min, 4 p, 1 sk

ALBA – Ratiopharm 86:66 (1:0)

Leon Radošević – nije bio u momčadi

Ratiopharm – Alba 89:90 (0:2)

Leom Radošević – 15 min, 2 sk

[/prank]

[prank p=”PORTUGAL” ekipa=””]

PORTUGALSKA DRUGA LIGA

Finale

FC Porto – Illiabum 73:72 (2:0)

Filip Torić – 30 min, 13 p, 3 sk, 2 as, 2 ol

[/prank]

[prank p=”RUMUNJSKA” ekipa=””]

Četvrtfinale

Ploitesti – U. Mobitel. CN 89:99

Ante Krapić – 17 min, 9 p, 1 sk, 1 as, 1 ol

[/prank]

[prank p=”RUSIJA(VTB)” ekipa=””]

Četvrt-finale, prva utakmica:

CSKA – Lokomotiv 83:87

Krunoslav Simon – 28 min, 16 p, 2 sk, 2 as, 1 il

Četvrt-finale, druga utakmica:

CSKA – Lokomotiv 66:81

Krunoslav Simon – 37 min, 18 p, 7 as, 6 sk, 1 bl, 3 il

Khimki prvu utakmicu osmine finala igra 17./18. svibnja protiv N.Novogoroda.

Marko Popović

Krešimir Lončar

[/prank]
[prank p=”SLOVAČKA” ekipa=””]

Finale

Prievidza – Inter Bratislava 0:20 bez borbe

Marko Batina

Dražen Klarić

Stjepan Tešija

Krunoslav Krajnović trener

[/prank]
[prank p=”SLOVENIJA” ekipa=””]

Polufinale

Krka – Polzela 102:59 (1:0)

Zvonko Buljan – 24 min, 21 p, 5 sk, 3 ol

Union Olimpija Helios 81:84 (1:0)

Paolo Marinelli (UO) – 33 min, 11 p, 3 sk, 3 as

Jakov Vladović (UO) – nije igrao

Dražen Bubnić (UO) – 13 min, 1 sk, 1 ol

Igor Marić (Hel) – 25 min, 23 p, 4 sk, 4 ol

[/prank]
[prank p=”ŠPANJOLSKA” ekipa=””]

Real Madrid – FC Barcelona 86:75

Dontaye Draper (Rea) – nije bio u momčadi, ozljeda

Ante Tomić (Bar) – 27 min, 12 p, 8 sk, 1 as, 1 ol

Mario Hezonja (Bar) – nije bio u momčadi

Valladolid – CAI Zaragoza 68:96

Damjan Rudež – 24 min, 25 p, 6 sk, 2 as, 1 ol

Juventut – Estudiantes 76:89

Marko Banić – 18 min, 9 p, 3 sk

Laboral Kutxa – Rio Natura Monbus 83:72

Mario Delaš – 23 min, 12 p, 3 sk, 2 as, 1 ol

Valencia  – Cajasol 104:93 ot

Velimir Perasović – trener

Bilbao – La Bruixa d’Or 92:64

Damir Markota – 20 min, 10 p, 12 sk, 1 as, 1 ol

Fran Pilepić – 11 min, 1 sk, 1 as, 1 ol

Zoran Vrkić – 16 min, 6 p, 2 sk, 2 as

[/prank]
[prank p=”ŠVEDSKA” ekipa=””]

Finale:

Norrkoping – Sodertalje 61:77 (3:3)

Toni Bizaca – 32 min, 31 p, 7 sk, 1 as

Dino Butorac – 14 min, 4 p

Sodertalje – Norrkoping 92:80 (4:3)

Toni Bizaca – 28 min, 8 p, 2 sk, 2 as, 2 ol

Dino Butorac – 17 min, 7 p, 6 sk

[/prank]
[prank p=”ŠVICARSKA” ekipa=””]

Finale

Lugano Tigers – Fribourg 87:98 (1:2)

Marin Bavčević (Lug) – nije igrao

Marko Kraljević (Fri) – nije igrao

Lugano Tigers – Fribourg 87:77 (2:2)

Marin Bavčević (Lug) – 31 min, 12 p, 3 sk

Marko Kraljević (Fri) – nije igrao

[/prank]

[prank p=”TURSKA” ekipa=””]

Četvrtfinale, prve utakmice:

Banvit BK – Tofas 82:78

Rok Stipčević – nije bio u sastavu

Galatasaray – Bešiktaš 70:72

Tomislav Ružić – 28 min, 19 p, 5 sk, 3 as, 1 ol

Anadolu Efes – Karsiyaka 96:90

Zoran Planinić – 23 min, 10 p, 7 as, 2 sk, 1 ol, 1 bl, 2 il

Stanko Barać – nije bio u sastavu zbog ozljede

Fenerbahče Ulker – Usak 87:75

Bojan Bogdanović – 31 min, 19 p, 5 sk, 1 as

Luka Žorić – 20 min, 19 p, 7 sk, 2 il

 

TURSKA DRUGA LIGA:

Istanbul DSI – nisu se plasirali u doigravanje

Nenad Delić

[/prank]

Ako i dalje ako primjetite da neki igrač nedostaje javite nam na mail crosarka@gmail.com ili na našu Facebook stranicu.


Napomena: Podebljana su imena klubova s našim predstavnicima Oznake: min = minute u igri, p = broj poena, sk = broj skokova, as = broj asistencija, ol = broj osvojenih lopti, bl = broj blokada