Cedeviti U-17 naslov

Cedevita je u finalnoj utakmici slavila nad kadetima Cibone 84:69 (26:16, 18:24, 21:19, 19:10)

Vikend košarke je završio borbama za medalje u kadetskom uzrastu. Podsjećamo, pretkadetski prvaci su igrači Zadra, a juniorski Cedevite.

 

U susretu za 3. mjesto Split je uvjerljivo svladao FSV ne dopustivši Riječanima trenutak slavlja ni u jednoj četvrtini.

 

Utakmica za 1. mjesto bila je ipak nešto neizvjesnija s nekolika preokreta, međutim Cedevitini kadeti nisu namjeravali dopustiti poraz na domaćem parketu. Zadnja je četvrtina bila odlučna (19:10 za Cedevitu) i donijela zlato izabranicima Anđelka Matova.

 

Dodijeljene su i pojedinačne nagrade igračima u sljedećim kategorijama:

  • Najbolji strijelac Final foura turnira kadeta: Roko Gizdavčić (KK Split)
  • MVP Jedinstvene kadetske lige: Roko Prkačin (KK Cibona)
  • MVP HKS Final foura kadeta: Rok Radović (KK Cedevita)
  • Trofej Sportske novosti: Rok Radović (KK Cedevita)

 

KADETI za 3. mjesto – KK FSV – KK Split 59:94 (17:25, 16:22, 15:26, 11:21)

KK FSV: Marko Grbavac 8, Jan Bušljeta 15 + 6sk, Anton Turina 0 + 3sk, Fran Milaković 3, Luka Šimatović 0, Eric Jakovac 0, Lovro Klarić 0, Marko Čančarević 0, Matija Grbavac 14 + 4sk + 3as, Mislav Kolić 8 + 5sk, Marko Jurković 5 + 9sk, Lucian Bačić 6 + 4sk, trener Mladen Sarčević, pom. treneri Marin Mijavljević i Marin Blajnović

KK Split: Karlo Fulgosi 3 + 6sk, Lovre Štambuk 3, Ivan Perasović 19 + 14sk + 5as, Roko Gizdavčić 21 + 2sk + 3as, Andrej Barac 5, Ivan Rogošić 3, Stipe Omrčen 4 + 3as, Duje Putnik 7 + 6sk + 2as, Tonći Lisica -, Ante Perkušić 5 + 13sk, Ante Jukić 2 + 3sk, Viktor Šarić 2 + 2sk, trener Srđan Subotić, pom. trenener Miroslav Bubić

Livescore: http://www.fibalivestats.com/u/HKS/875581/

18:30 KADETI za 1. mjesto – KK Cedevita – KK Cibona 84:69 (26:16, 18:24, 21:19, 19:10)

KK Cedevita: Bruno Strunjak -, Dominik Rašić 4 + 3sk + 2as, Patrik Stjepan Trefil -, Haris Mehdić 2, Karlo Lukačić 17 + 4sk + 7as, Marko Farkač 0, Zvonimir Stunja -, Matej Bošnjak 17 + 14sk + 5as, Rok Radović 22 + 9sk, Vito Strunjak -, Žarko Parlov 4 + 6sk + 7as, Karlo Matković 18 + 11sk + 2as, trener Anđelko Matov, pom. trener Luka Pešut

KK Cibona: Filip Paponja 0, Leo Menalo -, Vito Vujović -, Sandro Rašić 4 + 3sk + 3as, Roko Prkačin 17 + 9sk + 5as, Filip Kalajžić -, Roko Škarica 2, Hrvoje Majcunić 10 + 7sk + 2as, Lukša Buljević 16 + 3sk, Lovro Gnjidić 11 + 2as, Mislav Majić 9 + 3sk, Lovro Hajdinović -, trener Ante Samac, pom. trener Damir Miljković