Održan memorijalni turnir “Denis Špika” u Zadru

U gradu u kojem se kaže “Bog je stvoria čovika, a Zadar košarku”, gradu iz kojeg su ponikli košarkaški velikani Pino Gjergja i Krešimir Ćosić proteklog vikenda pod organizacijom KK “Sonik Puntamika” održan je 18. Memorijalni međunarodni košarkaški turnir “Denis Špika” u kategorijama kadeta (rođeni 2000. i mlađe) i juniora (rođ. 1998. i mlađe). Turnir, koji se igra u spomen na poginulog Hrvatskog branitelja i košarkaša KK “Sonik Puntamike”, održavao se na dvije lokacije, legendarnom “hramu košarke” na Jazinama i dvoranama 2, 3 i 4 ŠC “Krešimir Ćosić” na Višnjiku.

Na turniru je sudjelovalo ukupno 16 momčadi s preko 200 igrača i članova stručnih stožera, i svi su na kraju otišli kućama prepuni pozitivnih dojmova, bez obzira na plasman svoje momčadi, jer je međusobno druženje i razmjena iskustava nadvisila rezultate i poredak na tablici.

No dotaknimo se ipak rezultata ostvarenih na turniru.

Kadetsku konkurenciju doslovno su pomeli dječaci iz KK “Zagreb” koje nije omela ni činjenica da su na turnir došli redovnom autobusnom linijom koja je, usput rečeno, kasnila u dolasku tako da su doslovno iz autobusa iskočili na parket i “pomeli” vršnjake iz KK “Split” s 40 koševa razlike.

Ni u ostalim utakmicama nisu bili “darežljivi” prema protivnicima tako da su zaista superiorno osvojili turnir u kategoriji kadeta, a posebno nas se dojmio Luka Šamanić za kojeg vjerujemo da će se u budućnosti dosta čuti.

U konkurenciji juniora bilo je puno zanimljivije jer niti jedna ekipa ne odskače od drugih tako da je krug momčadi koje su mogle osvojiti turnir bio doista širok, a odgledali smo zaista dobrih utakmica kojih se ne bi posramila ni A-1 košarkaška liga, a što se tiče borbenosti i želje možda bi se i neki naši reprezentativci mogli ugledati na svoje mlade nasljednike. Ipak na kraju su najviše sportske sreće imali domaćini KK “Zadar” i za “pola” koša osvojili naslov pobjednika u svojoj kategoriji.

Inače ovo izdanje turnira bilo je po prvi puta organizirano u jesen, do sada se turnir održavao krajem svibnja i početkom lipnja, što se pokazalo kao pun pogodak s obzirom na to da je većina ekipa mogla doći s najjačim rosterom.

Na kraju su svi krenuli svojim domovima sretni i bogatiji za jedno novo iskustvo uz obećanje da se vidimo i dogodine na istom mjestu. Reflektori u “hramu košarke” su se ugasili, a sreća u srcima organizatora nakon uspješno odrađenog turnira svijetli i dalje.

Rezultati utakmica grupne faze 18. Memorijalnog turnira “Denis Špika”:

Kadeti:

KK “Sonik Puntamika” – KK “Cibona” 22:106

KK “Zadar” – KK “ABC – Zadar” 106:53

KK “ABC – Zadar” – KK “Cedevita” 36:120

KK “Split” – KK “Zagreb” 54:93

KK “Dražen Petrović” – KK “Sonik Puntamika” 77:51

KK “Zadar” – KK “Cibona” 90:81

KK “ABC – Zadar” – KK “Split” 47:111

KK “Zagreb” – KK “Cedevita” 97:62

Poredak kadeta po grupama:

GRUPA C

1. KK “Zadar”
2. KK “Cibona”
3. KK “Dražen Petrović”
4. KK “Sonik Puntamika”

GRUPA D

1. KK “Zagreb”
2. KK “Cedevita”
3. KK “Split”
4. KK “ABC – Zadar”

Za 7. mjesto: KK “Sonik Puntamika” – KK “ABC – Zadar” 82:57

Za 5. mjesto: KK “Dražen Petrović” – KK “Split” 70:80

Za 3. mjesto: KK “Cibona“ – KK “Cedevita” 84:72

Finale: KK “Zadar” – KK “Zagreb” 51:74

Najbolja petorka turnira: Kruno Macner (KK Zagreb), Roko Erslan (KK Zadar), Žarko Parlov (KK Cedevita), Luka Šamanić (KK Zagreb), Dino Bistrović (KK Cibona).

Najbolji strijelac: Dino Bistrović (KK Cibona)

MVP: Luka Šamanić (KK Zagreb)

Najbolja petorka turnira - kadeti

Najbolja petorka turnira – kadeti

Juniori:

KK “Zadar” – GKK “Šibenik” 76:71

KK “Cibona” – “Triglav – Kranj” 75:79

KK “Sonik Puntamika” – KK “Cedevita” 60:80

KK “Split” – KK “Jolly JBS” 80:64

GKK “Šibenik” – KK “Cibona” 85:80

KK “Zadar” – KK “Triglav – Kranj” 79:62

KK “Sonik Puntamika” – KK “Jolly JBS” 72:57

KK “Cedevita” – KK “Split” 91:73

Poredak juniora po grupama:

GRUPA A

1. KK “Cedevita”
2. KK “Split”
3. KK “Sonik Puntamika”
4. KK “Jolly JBS”

GRUPA B

1. KK “Zadar”
2. KK “Triglav Kranj”
3. GKK “Šibenik”
4. KK “Cibona”

Za 7. mjesto: KK “Jolly” – KK “Cibona” 61:70

Za 5. mjesto: KK “Sonik Puntamika” – GKK “Šibenik” 61:81

Za 3. mjesto: KK “Triglav Kranj” – KK “Split” 52:95

Finale: KK “Zadar” – KK “Cedevita” 76:75

Najbolja petorka turnira: Đani Šimac (KK Zadar), Ivan Omrčen (KK Split), Zvonimir Uzelac (KK Zadar), Žiga Žepić (KK Triglav), Toni Perković (KK Cedevita).

Najbolji strijelac: Paolo Paić (GKK Šibenik)

MVP: Zvonimir Uzelac (KK Zadar)

Najbolja petorka turnira - juniori

Najbolja petorka turnira – juniori