Belišće do druge pobjede, Šibenik prošao Čakovec

Belišće je u zanimljivoj utakmici obradovao svoje navijače s drugom pobjedom u kvalifikacijama nad prvakom Centra Hermes analiticom. Utakmica je mogla zadovoljiti sve nazočne. Nedostajalo joj je rezultatske neizvjesnosti, ali zato nije manjkalo blokada i zakucavanja.

U drugoj večerašnjoj utakmici novu pobjedu ostvario je Šibenik. Očekivano su došli do pobjede u Čakovcu, a probleme su imali u drugoj i prvom dijelu treće četvrtine kada je Čakovec došao do vodstva.

[rezultat id=367]

Iako je domaćin u pojedinim trenutcima vodio i do osam poena razlike, igrači Zvonimira Mravka nisu sve do samog kraja poluvremena dopuštali Belišćanima da se odlijepe. Tek je Marko Mikulić na samom kraju poluvremena tricom odveo svoju ekipu na +7 (34:27).

U nastavku utakmice su igrači Antuna Katalenića već nakon tri minute otišli na 18  poena  razlike (47:29) i pitanje pobjednika je bilo riješeno. Do kraja susreta Hermes se samo jednom spustio ispod deset koševa minusa, ali je to domaćin brzo vratio na sigurnu prednost.

Četiri igrača Belišća su postigla 67 od 75 poena svoje ekipe. Marko Soldo je upisao 20 88 skokova), imenjak Mikulić 19, Goran Vidaković 16, a Kristijan Preglej 12 poena uz tri atraktivne blokade.

U sastavu Analitičara Vito Kožul je ubacio 18, odlični Ivan Penić 14 uz 13 skokova i par zakucavanja, Hrvoje Garafolić je dodao 12, a Goran Perković 11 poena.

[rezultat id=368]

Šibenik je nakon početnog vodstva Čakovca 7:0 napravio seriju 26:4 i prvu četvrtinu riješio u svoju korist s 26:11. Drugu četvrtinu Čakovec bolji, a na poluvrijeme se odlazi s plus sedam za Šibenik. Košem najboljeg strijelca u domaćim redovima, Luke Prprovića u trećoj minuti treće četvrtine, Čakovec je došao do vodstva 47:46, ali na žalost domaćih navijača bilo je to i posljednje vodstvo na utakmici nakon početnih 7:0.

Spomenimo da je Čakovec došao do preokreta nakon tehničke pogreške  Ivana Grgata na kraju druge četvrtine. Druga polovica trećeg perioda pripala je boljim Šibenčanima koji u posljednju četvrtinu ulaze s 14 koševa prednosti.

Nisu dozvolili domaćem sastavu igrači Šibenke novi povratak u utakmicu već su posljednju četvrtinu uvjerljivo riješili u svoju korist i na kraju uvjerljivo slavili s 24 koša razlike.

Prprović s 20 poena i Matija Novak s 13 jedini dvoznamenkasti u redovima domaćina dok je za Šibenik Martin Junaković postigao21 poen,  Domagoj Bašić 16.