Druga liga Centar: Dubrava potvrdila naslov

Košarkaši Dubrave kolo prije kraja potvrdili su i matematički naslov prvaka Druge lige Centar te se pridružuju prvacima ostalih Drugih liga na završnom turniru koji će se održati krajem mjeseca u Labinu. Kod kuće je u 21. kolu “pala” ekipa Petar Zrinski koja je ostala na dnu tablice. Od ostalih susreta vrijedi izdvojiti domaću pobjedu Podsuseda nad Samoborom, a Zapad je zapravo bila jedina gostujuća momčad koja je upisala pobjedu.


Druga liga Centar, rezultati

Dubrava – Petar Zrinski 84:60

Dubrava: Petar Perić 18, Karlo Kos 12, Fran Vujić 12, Kristijan Šutalo 11, Ante Smolić 9, Filip Šimović 8, Matej Krajačić 5, Stipe Čubrić 4, Jure Rezo 3, Petar Mikulić 2, Ivan Jakša Šola 0, Nikola Mažar 0.

Petar Zrinski: Damir Fašaić 18, Tomislav Matoić 15, Luka Horvat 10, Antonio Harak 5, Tomislav Bošnjak 5, Tomislav Prstec 4, Denis Posarić 3, Josip Dropulja 0, Filip Majić 0, Kristijan Čajo 0, David Žeger 0.

Zrinjevac 1937 – Zapad 56:98

Zrinjevac: Ognjen Pavlović 14, Kristijan Validžić 12, Lovro Kušec 11, Ivan Ćorić 7, Ivan Piasevoli 5, Ante Martinac 4, Luka Vlašić 2, Karlo Cota 1, Vjekoslav Barač 0, Ivan Jukić 0.

Zapad: Matija Markočić 25, Bruno Žganec 21, Luka Žugaj 16, Alan Baričević 15, Franko Dugandžić 10, Filip Knežević 7, Vedran Beranek 2, Benjamin Markulak 2, Luka Župan 0, Petar Božek 0, Antonio Kuga 0, Marko Krpeljević 0.

Agens Univers – Maksimir 93:72

Agens Univers: Tomislav Žulj 23, Karlo Krčelić 14, Pavel Sovulj 12, Luka Cindrić 9, Marko Nemec 9, Nikola Uzelac 9, Mislav Cikojević 7, Ivan Markusi 5, Juraj Čičko 3, Marin Grmača 2, Borna Raić 0, Mate Maras 0.

Maksimir: Filip Škrinjarić 29, Petar Pavao Lacić 13, Dario Šantić 10, Frano Mirković 7, Tonko Puljiz 6, Domagoj Knez 4, Tin Bokulić 2, Leo Dokmanović 1, Fran Regina 0, Luka Jakupčić 0, Sven Papišta 0.

Zapruđe – Sesvete 79:77

Zapruđe: Dominik Herendić 36, Goran Perković 13, Filip Stanić 11, Marin Mihalić 5, Dominik Joksimović 5, Fran Jarnjak 4, Marko Montana 3, Ivan Vukičević 2, Tino Šebalj 0, Ivan Bilić 0, Hrvoje Kravos 0, Hrvoje Gašparac 0.

Sesvete: Dario Papak 30, Philip Babić 13, Nikola Raguž 10, Filip Torić 10, Mislav Oršanić 5, Luka Dušak 5, Mirko Semren 2, Marijan Vlašić 2, Mateo Vidaković 0, Martin Juršić 0.

Mladost – Ivanić 73:56

Mladost: Ante Brzović 23, Filip Varga Brzica 12, Lovre Žaja 11, Mateo Vidović 10, Matej Bošnjak 6, Fran Jacović 6, Leon Kalinić 5, David Šetka 0, Rok Radović 0, Luka Krajinović 0.

Ivanić: Nikola Grobotek 18, Renato Havliček 15, Filip Zajčić 6, Hrvoje Božičević 5, Mario Kralj 3, Jan Mihaljević 3, Karlo Rešetar 3, Vedran Lukačević 2, David Božić 1, Matija Kušić 0.

Podsused – Samobor 66:62

Podsused: Tomislav Đurinović 14, Damir Harapin 14, Vanja Miletić 12, Bruno Jesenko 8, Bojan Kežman 7, Marko Grozdanić 5, Luka Bekavac 3, Luka Šušak 3, Vjeran Grozdanić 0, Leonardo Mazić 0, Vjeko Katić 0.

Samobor: Luka Živko 15, Josip Škara 12, Niko Gril 11, Marko Šilobod 9, Lovro Mandalinić 7, Bruno Levanić-Kutni 4, Dario Gazić 4, Karlo Filipović 0, Mateo Gionechetti-Prahin 0, Bruno Srabotnak 0.


DRUGA LIGA CENTAR

# KLUB UKP. POB. POR. KOD KUĆE U GOSTIMA KOŠ. POST. KOŠ. PRIM. KOŠ. RAZ. BOD
1. Dubrava 21 18 3 10 – 1 8 – 2 1886 1559 +327 39
2. Zapruđe 21 16 5 8 – 3 8 – 2 1725 1625 +100 37
3. Samobor 21 15 6 8 – 2 7 – 4 1841 1467 +374 36
4. Sesvete 21 13 8 9 – 2 4 – 6 1652 1511 +141 34
5. Zapad 21 13 8 9 – 1 4 – 7 1625 1498 +127 34
6. Mladost 21 12 9 7 – 3 5 – 6 1703 1625 +78 33
7. Podsused 21 12 9 8 – 3 4 – 6 1536 1502 +34 33
8. Agens Univers 21 9 12 6 – 4 3 – 8 1585 1666 -81 30
9. Zrinjevac 1937 21 9 12 5 – 6 4 – 6 1648 1763 -115 30
10. Maksimir 21 4 17 1 – 10 3 – 7 1612 1808 -196 25
11. Ivanić 21 3 18 1 – 9 2 – 9 1510 1890 -380 24
12. Petar Zrinski 21 2 19 1 – 9 1 – 10 1353 1762 -409 23