Druga liga Centar: Samobor uvjerljiv i bez Kasuna

U subotu su na rasporedu bile četiri utakmice, dok su nedjelju su odigrane preostale dvije utakmice 14. kola Druge lige Centar.  Košarkaši Maksimira prekinuli su negativni niz od 11 poraza, dok je Dubrava održala vodeću poziciju domaćom pobjedom nad Podsusedom. Zapad je u završnici svladao Sesvete, dok je u derbiju kola Samobor je bez pomoći Maria Kasuna uvjerljivo slavio kod Zapruđa. Bivši prvoligaški igrač Josip Škara odigrao je odličnu utakmicu i na kraju završio na 27 poena.


Druga liga Centar, rezultati 14. kola

Zapad – Sesvete 76:75

Zapad: Alan Baričević 18, Luka Župan 14, Luka Mohač 12, Luka Žugaj 11, Matija Markočić 10, Bruno Žganec 6, Petar Božek 3, Filip Knežević 2, Marko Krpeljević 0, Benjamin Markulak 0, Vedran Beranek 0, Franko Dugandžić 0.

Sesvete: Dario Papak 25, Philip Babić 14, Nikola Raguž 8, Luka Dušak 8, Mislav Oršanić 8, Mirko Semren 6, Martin Juršić 5, Antonio Mišić 1, Marijan Vlašić 0, Karlo Findri 0, Mateo Vidaković 0, Filip Torić 0.

Zapruđe – Samobor 67:91

Zapruđe: Filip Stanić 17, Dominik Herendić 16, Tomislav Garvanović 15, Hrvoje Gašparac 12, Goran Perković 4, Ivan Vukičević 2, Hrvoje Kravos 1, Ivan Bilić 0, Dominik Joksimović 0, Marko Montana 0.

Samobor: Josip Škara 27, Niko Gril 16, Mateo Gionechetti-Prahin 12, Bruno Levanić-Kutni 12, Luka Živko 11, Lovro Mandalinić 9, Dario Gazić 2, Marko Šilobod 2, Bruno Srabotnak 0, Kristijan Iviček 0.

Zrinjevac – Maksimir 77:89

Zrinjevac: Kristijan Validžić 21, Ognjen Pavlović 14, Lovro Kušec 13, Ante Martinac 11, Ivan Piasevoli 9, Luka Vlašić 4, Ivan Jukić 3, Marin Markota 2, Ivan Ćorić 0, Filip Čavar 0, Vjekoslav Barač 0, Karlo Cota 0.

Maksimir: Filip Škrinjarić 33, Filip Mađarac 23, Petar Pavao Lacić 9, Frano Mirković 7, Luka Jakupčić 7, Fran Regina 5, Sven Papišta 3, Domagoj Knez 2, Niko Buntić 0, Juraj Dawidovsky 0, Nikola Matijević 0.

Dubrava – Podsused 92:54

Dubrava: Filip Šimović 16, Petar Perić 13, Stipe Čubrić 12, Fran Vujić 10, Ivan Tvrtko Majić 9, Kristijan Šutalo 8, Karlo Kos 7, Ante Smolić 7, Jure Rezo 5, Paško Filić 5, Ivan Jakša Šola 0, Matej Krajačić 0.

Podsused: Damir Harapin 18, Tomislav Đurinović 9, Vanja Miletić 8, Luka Bekavac 6, Marko Grozdanić 4, Bruno Jesenko 4, Leonardo Mazić 2, Bojan Kežman 2, Luka Šušak 1, Hrvoje Planinić 0, Vjeko Katić 0, Pavle Pavičić 0.

Ivanić – Petar Zrinski 74:79

Ivanić: Renato Havliček 34, Mario Kralj 15, Nikola Grobotek 10, Hrvoje Božičević 5, Vedran Lukačević 4, Filip Zajčić 3, Jurica Drempetić 3, Tomislav Magić 0, Matija Kušić 0, David Božić 0, Jan Mihaljević 0, Karlo Rešetar 0.

Petar Zrinski: Antonio Harak 23, Tomislav Matoić 19, Tomislav Bošnjak 12, Luka Horvat 11, Damir Fašaić 10, Tomislav Prstec 4, Kristijan Čajo 0, Tomislav Miškulin 0, Filip Majić 0, Damir Božić 0.

Agens Univers – Mladost 84:70

Agens Univers: Ivan Ćirić 19, Matija Maljić 18, Luka Cindrić 13, Pavel Sovulj 12, Nikola Uzelac 7, Juraj Čičko 6, Tomislav Žulj 4, Marko Nemec 3, Ivan Markusi 2, Marin Grmača 0, Mislav Cikojević 0, Franjo Palić 0.

Mladost: Darko Bajo 19, Vito Čubrilo 15, Rok Radović 11, Fran Jacović 9, Filip Varga Brzica 8, Leon Kalinić 3, Luka Krajinović 3, Ante Brzović 2, Karlo Matković 0, David Šetka 0.


Poredak

# KLUB UKP. POB. POR. KOD KUĆE U GOSTIMA KOŠ. POST. KOŠ. PRIM. KOŠ. RAZ. BOD
1. Dubrava 14 12 2 6 – 1 6 – 1 1258 1052 +206 26
2. Samobor 14 11 3 5 – 2 6 – 1 1271 1004 +267 25
3. Zapruđe 14 11 3 5 – 2 6 – 1 1164 1084 +80 25
4. Sesvete 14 10 4 6 – 2 4 – 2 1139 1010 +129 24
5. Podsused 14 7 7 5 – 2 2 – 5 1057 1027 +30 21
6. Mladost 14 7 7 4 – 3 3 – 4 1155 1128 +27 21
7. Zapad 14 7 7 5 – 1 2 – 6 1008 1005 +3 21
8. Zrinjevac 1937 14 6 8 3 – 3 3 – 5 1118 1190 -72 20
9. Agens Univers 14 5 9 4 – 3 1 – 6 1046 1116 -70 19
10. Maksimir 14 3 11 0 – 8 3 – 3 1094 1206 -112 17
11. Ivanić 14 3 11 1 – 6 2 – 5 996 1242 -246 17
12. Petar Zrinski 14 2 12 1 – 6 1 – 6 937 1179 -242 16

Strijelci (TOP 10)

# IGRAČ KLUB UT. KOŠ.
1. Filip Škrinjarić Maksimir 14 384
2. Renato Havliček Ivanić 14 328
3. Tomislav Matoić Petar Zrinski 14 257
4. Dario Papak Sesvete 12 245
5. Petar Pavao Lacić Maksimir 14 244
6. Nikola Raguž Sesvete 14 236
7. Dominik Herendić Zapruđe 14 229
8. Lovro Mandalinić Samobor 13 223
9. Antonio Jordano Mladost 11 222
10. Lovro Kušec Zrinjevac 1937 14 218