FIBA OQT: TV-vodič

Ekskluzivna prava za prenošenje svih utakmica s tri olimpijska kvalifikacijska turnira (Torino, Beograd, Manila) ima Sportklub televizija. U nastavku donosimo popis svih utakmica, njihov raspored i televizijski kanal koji će prenositi određeni susret.

Treba reći da će sve utakmice Hrvatske biti na Sportklubovom trećem kanalu, osim polufinalne, ako Hrvatska završi prvi dio nadmetanja na čelu skupine B. U tome će slučaju igrati kasniju utakmicu u petak koja će biti prenošena na SK 5.

Većem dijelu korisnika pay-per-wiev platformi dostupna su samo prva dva kanala Sportkluba na kojima mjesto zauzima treći teniski Grand Slam turnir sezone u Wimbledonu. Ipak, treba pohvaliti ovu inicijativu, odnosno poslati novu pokudu na adresu hrvatske javne televizije.

Tv raspored je sljedeći.

FIBA OQT Torino

Skupina A:
4. srpnja: Grčka – Iran (18 sati, SK 3)
5. srpnja: Iran – Meksiko (18 sati, SK 5)
6. srpnja: Meksiko – Grčka (18 sati, SK 5)

Skupina B:
4. srpnja: Tunis – Italija (21 sat, SK 5)
5. srpnja: Italija – Hrvatska (21 sat, SK 3)
6. srpnja: Hrvatska – Tunis (21 sat, SK 3)

Polufinale:
8. srpnja: A1 – B2 (16.30 sati, SK 3)*
8. srpnja: B1 – A2 (21 sat, SK 5)*

Finale:
9. srpnja (21 sat, SK 3)

FIBA OQT Beograd

Skupina A:
4. srpnja: Srbija – Portoriko (21 sat, SK 3)
5. srpnja: Portoriko – Angola (18 sati, SK 3)
6. srpnja: Angola – Srbija (18 sati, SK 3)

Skupina B:
4. srpnja: Japan – Latvija (18 sati, SK 5)
5. srpnja: Latvija – Češka (21 sat, SK 5)
6. srpnja: Češka – Japan (21 sat, SK 5)

Polufinale:
8. srpnja: A1 – B2 (18 sati, SK 3)*
8. srpnja: B1 – A2 (21 sat, SK 3)*

Finale:
9. srpnja (21 sat, SK 2)

FIBA OQT Manila

Skupina A:
5. srpnja: Turska – Kanada (12.30, SK 3)
6. srpnja: Kanada – Senegal (12.30, SK 3)
7. srpnja: Senegal – Turska (12.30, SK 3)

Skupina B:
5. srpnja: Francuska – Filipini (15 sati, SK 3)
6. srpnja: Filipini – Novi Zeland (15 sati, SK 3)
7. srpnja: Novi Zeland – Francuska (15 sati, SK 3)

Polufinale:
9. srpnja: A1 – B2 (12.30 sati, SK 3)*
9. srpnja: B1 – A2 (15 sat, SK 3)*

Finale:
10. srpnja (15 sati, SK 3)

*u polufinalu reprezentacija domaćina bira termin odigravanja utakmice