Škola košarke Marka Tomasa

Kakva utakmica u Zaboku! Marko Tomas održao je košarkašku lekciju Zadru koji je uspio “prosuti” 24 poena prednosti. Tomas je bio nerješiva enigma za šuplju obranu Pipanove momčadi te je na kraju završio susret s 33 poena uz sedam skokova i tri ukradene lopte.

HT Premijer liga, 2. kolo, 13. listopada

Zabok – Zadar 91:88 (13:25, 14:21, 32:21, 32:21)

(Tomas 33, Galić 18 – Malcolm Grant 20, Little 19)

Zadrani su odlično krenuli. Pomalo i očekivano već nakon prve dionice imali su plus 12 na svome kontu. Do poluvremena su gosti pobjegli i na plus 19, a ubrzo i do najvećih 24 poena prednosti. Zabočani polako kroz treću dionicu tope prednost te u 34. minuti poenima Marka Tomasa dolaze do izjednačenja.

Tomas do kraja utakmice preuzima konce u svoje ruke i potpuno rješava utakmicu. Iskusni hrvatski internacionalac je pokazao mirnoću u završnici i tako Zabočani dolaze na plus tri (91:88) četiri sekunde prije kraja. U zadnjem napadu Patrik Jambrović blokira pokušaj Littlea za potvrdu pobjede i velikog slavlja u Zagorju.