Priopćenje s 2. sjednice Upravnog odbora

U prostorijama Hrvatskog košarkaškog saveza danas je održana 2. sjednica Upravnog odbora HKS-a na kojoj su donesene sljedeće odluke:

  • Odluka o imenovanju povjerenika za natjecanje i povjerenika za službene osobe Jedinstvene kadetske lige, Pretkadetske lige i natjecanja mlađih dobnih kategorija za sezonu 2019/20
  • Usvojena je lista sudaca, opunomoćenika i  kontrolora  Prve ženske lige, Druge ženske lige i Drugih  muških liga za sezonu 2019/20
  • Odluka o visini pristojbi i putnih troškova sudaca, pomoćnih sudaca, opunomoćenika i kontrolora  u sezoni 2019/20
  • Odluka o izmjeni Pravilnika o natjecanju HKS-a – uskoro pročišćeni tekst
  • Usvojena su financijska izvješća natjecanja za sezonu 2018/19
    • HT Premijer lige
    • Prve muške lige
    •  Drugih muških liga – Centar, Istok, Zapad, Sjever i Jug
    • Prve ženske lige
    • Drugih ženskih liga
    • Kadetske lige
    • sufinanciranje klubova
  • Usvojeni su financijski  planovi za sezonu 2019/20
    • HT Premijer lige
    • Prve muške lige
    • Drugih muških liga – Centar, Istok, Zapad, Sjever i Jug
    • Prve ženske lige
    • Drugih ženskih liga
    • Kadetske lige
    • Pretkadetske lige
    • sufinanciranje klubova
  • Donesen  je Pravilnik o radu državnih reprezentacija – uskoro pročišćeni tekst
  • Donesen je Pravilnik o radu stručnih savjeta – uskoro pročišćeni tekst

Također je donesena i Odluka o imenovanju članova Stručnog savjeta za mušku košarku i Stručnog savjeta za žensku košarku.

U stručni savjet za mušku košarku imenuju se:

Stalni članovi:

  1. Dino RAĐA – za predsjednika
  2. Toni KUKOČ – za člana
  3. Velimir PERASOVIĆ  – za člana
  4. Aramis NAGLIĆ – za člana
  5. Prof.dr.sc Damir KNJAZ – za člana

Nestalni članovi – treneri četiri prvoplasirana kluba HT Premijer lige :

  1. Ivan VELIĆ trener  KK Cibona – za člana
  2. Ante NAZOR trener  KK Zadar – za člana
  3. Ante GRGUREVIĆ trener  KK Split  – za člana
  4. Domagoj KUJUNDŽIĆ trener  KK Vrijednosnice Osijek – za člana

U Stručni savjet za žensku košarku imenuju se:

  1. Danira BILIĆ  – za predsjednicu
  2. Korana LONGIN – za članicu
  3. Anđa JELAVIĆ – za članicu
  4. Vedrana GRGIN FONSECA  – za članicu
  5. Žana LELAS  –  za članicu
  6.  dr.sc. Dragan MILANOVIĆ – za člana
  7.  Željko CIGLAR – za člana
  8.  Stipe BRALIĆ  – za člana