Split peti put u sezoni bolji od Cibone

Košarkaši Splita i u petoj su međusobnoj utakmici u sezoni bili bolji od Cibone rezultatom 77:73, čime je postalo sasvim izvjesno da će se Žuti boriti sa Zadrom za prvu poziciju uoči doigravanja HT Premijer lige.

Splićani su imali rezultatsku kontrolu u prvom poluvremenu, a najbolje su im bile uvodne minute druge četvrtine kada momčad Mile Karakaša odlazi na dvocifrenu prednost. Semafor je na poluvremenu pokazivao 43:34 za domaćine.

Zagrepčani serijom 0:9 u 25. minuti izjednačuju, a ubačajem Planinića tri minute kasnije i vode s 51:53. Ipak, do isteka treće dionice Split vraća prednost od 57:55. Ključnu razliku Žuti su napravili u periodu od 33. do 37. minute kada ubacuju 12 poena zaredom i rješavaju pitanje pobjednika.

Nezadrživ je bio Marko Luković s 23 poena i 4 skokova, Roko Leni Ukić je ubacio 13 te podijelio 4 asistencije. Darko Planinić je za Cibonu brojao do 22.

Cijelu statistiku možete pogledati ovdje.