A-2 sjever: Grafičar gazi sve pred sobom

Četvrto kolo drugoligaške košarke na sjeveru nije donijelo iznenađenja. Grafičar iz Ludbrega nastavlja gaziti svoje protivnike, a ovo kolo u zagorskom dvoboju bili su bolji od Ivančice u Ivancu s 28 poena razlike. Ovo kolo imali smo i prvi međimurski okršaj između Rudar Cimpera i Međimurja, a slavili su gosti iz Čakovca s 32 poena razlike. Prošlogodišnji prvak Čakovec, kao i Rudar Cimper i dalje ne zna za pobjedu, u ovom su kolu uvjerljivo izgubili na domaćem terenu od Mladosti iz Đurđevca s 28 poena razlike. Petar Zrinski očekivano je dobio Koprivnicu, završilo je s 15 poena razlike. Podravac je bio uvjerljiv na gostovanju u Bjelovaru, a Vindija je slavila na gostovanju protiv Radnika u Križevcima.

Najbolji pojedinac kola bio je Jakša Petrović iz varaždinske Vindije koji je Radniku u Križevca zabio čak 37 poena i donio pobjedu svojoj momčadi. Leon Ivandić zabio je 28 u porazu svoje Koprivnice na gostovanju u Vrbovcu.

Sljedeće kolo očekuje nas prvi pravi derbi gdje se sastaju neporaženi Grafičar i Podravac. Susret se igra u Ludbregu i sigurno sve ljubitelje koji dođu u dvoranu čeka kvalitetna košarka.

Čakovec – Mladost 69:97 (18:31, 38:49, 49:72)

Čakovec: Kolovrat 22, Kranjčec 11, Vrus 9, Pustić 8, Ranteš 7, Drk 5, Goleš 3, Momčilović 3, Hrkač 1, Valkaj, Keresteš.

Mladost: Jančijev 27, Lovrak 23, Pušelja 15, Buković 13, Zadravec 9, Dautanec 4, Markač 3, Balala 3, Baković, Nikolić.

Čakovec kao i Rudar Cimper i dalje nezna za pobjedu niti nakon četiri kola. Novi poraz doživjeli su na domaćem terenu od Mladosti iz Đurđevca. Igrači Čakovca nisu imali riješenja za odličnog razigravača gostiju, Zorana Jančijeva koji je pogađao i razigrao suigrače.

Mladost je već nakon prve četvrtine imala 13 poena prednosti. Čakovec je do poluvremena smanjio na 11, a susret je riješen u trećoj četvrtini koju gosti dobivaju s 12 koševa razlike za nedostižna 23 poena viška uoči posljednjih 10 minuta. Mladost je dobila i posljednju dionicu i na kraju slavila pobjedu s 28 koševa razlike.

Kod Čakovca, Milan Kolovrat 22 poena, Stjepan Kranjčec 11. Jančijev je predvodio Mladost s 27 koševa, a Ivan Lovrak zabio je 23.

Radnik – Vindija 84:94 (25:20, 38:54, 64:73)

Radnik: Jericha 23, Jukić 20, Kirin 12, Maksić 8, Nervo 7, Hrandek 7, Samardžija 4, Tomas 3, Pomper, Deković, Kovačević.

Vindija: Petrović 37, Stanić 14, Nakić 11, Šamarija 9, Martinčević 8, Bađun 7, Pizek 6, Bartolec, Šincek, Filipović, Crnković.

Zanimljiv je bio susret između Radnika i Vindije. Domaći je sastav dobio prvu četvrtinu s pet poena razlike. Drugu četvrtinu je Vindija na krilima sjajnog Petrovića dobila s 21 poen razlike, taj je period završio rezultatom 34:13, a domaćini su bili jako nezadovoljni suđenjem.

Domaćini su u trećoj četvrtini uspjeli smanjiti razliku na dostižnih devet koševa razlike uoči posljednjih deset minuta susreta. Vindija je u posljednjem periodu uspješno održala prednost i na kraju slavila s okruglih deset koševa razlike.

Matija Jericha postigao je 23, a Marko Jukić 20 u redovima Radnika. Petrović je zabio čak 37 koševa dok je Alen Stanić dodao 14 u redovima pobjednika.

Rudar Cimper – Međimurje 62:95 (24:20, 38:47, 48:79)

Rudar Cimper: Dodlek 19, Bedi 17, Radiković 10, Perčić 7, Brodar 4, Sobočan D. 3, Novak Vinko 2, Antolović, Korbelj, Lesar, Sobočan L.

Međimurje: Jambrović 19, Gašparić 17, Krajačić 17, Novak 14, Podvezanec 10, Svaty 8, Pađan 7, Martinović 2, Lepen 1, Čibarić, Peti, Vojković.

Nakon teškog poraza u Koprivnici, igrači Rudar Cimpera bili su motivirani i odlučni da pokažu da znaju igrati. Dobro su krenuli u susret i riješili prvu četvrtinu u svoju korist s četiri poena razlike iako su bili bez najboljeg strijelca Alena Varge. Marko Bedi i Tomislav Radiković pogodili su par teških dalekometnih šuteva te doveli Rudar Cimper u vodstvo rezultatom 24:20.

Međimurje koje je igralo bez Matije Megle preokrenulo je rezultat u drugoj četvrtini i do poluvremena došlo do devet koševa razlike. Dodatni problem domaćima predstavljale su brze četiri osobne pogreške Radikovića.

Međimurje je u treću četvrtinu krenulo puno agresivnijom obranom, igrači Rudar Cimpera izgubili su tu puno lopti, a gosti otišli na nedostižnih 31 poen razlike. Posljednju četvrtinu priliku da igraju dobili su svi igrači iz oba sastava, a Međimurje je potpuno zasluženo došlo do četvrte pobjede iz isto toliko susreta.

Patrik Jambrović predvodio je Međimurje s 19 koševa, a Danijel Krajačić i Dario Gašparić postigli su po 17. Kod Rudar Cimpera najbolji Saša Dodlek s 19 koševa, a Bedi je zabio 17.

Petar Zrinski – Koprivnica 85:70 (19:12, 43:30, 65:45)

Petar Zrinski: Tomić 24, Krajinović 21, Mikac 15, Barukčić 10, Fašaić 6, Ljoljić 6, Topalović 2, Hushi 1, Pavić, Drvenkar, Horvat, Božić.

Koprivnica: Ivandić 28, Antolić 13, Pavić 12, Kozulić 5, Šimunović 4, Zlatar 4, Jukić 4, Horvat, Kovačić, Klačinski, Franjić.

Petar Zrinski bio je uvjerljiv protiv Koprivnice koja je na gostovanje u Vrbovec doputovala bez ponajboljeg igrača, Ante Bronića. Prve tri četvrtine domaćini bolji. Nakon prvih deset minuta igre imali su vodstvo 19:12. Prednost do poluvremena povisili su na 13 poena razlike, a posebno su koristili prednost u visini u odnosu na momčad iz grada vegete.

Koprivnica nije uspjela dobiti niti treću četvrtinu, a Petar Zrinski u tom periodu odlazi na 20 poena razlike i tu je pitanje pobjednika bilo riješeno. Gosti su uspjeli dobiti posljednju četvrtinu s pet poena razlike i ublažiti poraz na podnošljivih 15 poena razlike.

Filip Tomić najbolji kod domaćeg sastava s 24 poena, a Dean Krajinović zabio je 21. Ivandić najbolji kod poraženih s 28 poena dok je Goran Antolić zabio 13.

Ivančica – Grafičar 62:90 (9:26, 20:49, 44:72)

Ivančica: Rožman 22, Kapustić 10, Sayemeldahr 9, Zajec 4, Roginić 4, Smontara 4, Hatlak 3, Rajh 2, Skupnjak 2, Uršulin, Morović, Kozina.

Grafičar: Poljak 20, Bušić 18, Novak Man. 17, Novak Mar. 16, Siladić 11, Novak Mat. 4, Bačani 2, Kokolek 2, Dijanušić, Štefan, Prprović, Vuković.

Grafičar je na gostovanju u Ivancu sve riješio već nakon prve dvije četvrtine. Nakon prvih deset minuta gosti iz Ludbrega imali su 17 poena prednosti. Prednost je do poluvremena narasla na visokih 29 poena razlike i tu je bilo jasno da bodovi idu Grafičaru.

Domaći sastav dobio je treću četvrtinu s poenom razlike, a posljednji period odigrali su nerješenim rezultatom 18:18 pa je završilo s +28 za Grafičar.

Kod Ivančice, Filip Rožman 22 poena, a Marko Kapustić postigao je 10. Vilim Poljak naj učinkovitiji u redovima pobjednika s 20 poena dok je Andrej Bušić zabio 18.

Bjelovar – Podravac 64:89 (27:22, 38:45, 53:65)

Bjelovar: Božić 22, Vrinjanin 14, Zadravec 11, Cukrov 9, Oremović 4, Šilježar 4, Žugaj, Vlahović, Markovinović, Geček, Ljubičić.

Podravac: Šiprak 18, Šestak 13, Nikolić 12, Halusek 12, Hrženjak 11, Paligač 8, Molnar 6, Koščić 6, Baruškin 2, Tišljar 1, Pintar, Kenđelić.

Podravac se s neugodnog gostovanja u Bjelovaru vratio s uvjerljivom pobjedom. Iako je Bjelovar dobio prvu četvrtinu s pet poena razlike, gosti iz Virja dobili su uvjerljivo drugu četvrtinu te su tako stigli i prestigli domaćine i na poluvrijeme otišli s sedam koševa razlike.

Podravac je prednost povisio u trećoj dionici na 12 koševa razlike, a pobjedu su potvrdili uvjerljivom posljednjom četvrtinom koju su dobili s 11 poena viška i na kraju slavili s uvjerljivih 25 poena razlike.

Luka Božić najbolji u redovima Bjelovara kao i obično s 22 postignuta poena, Bruno Vrinjanin zabio je 14. Kod Podravca najbolji Ivan Šiprak s 18 poena, Nikola Šestak zabio je 13 poena.

Parovi 5. kola (09.11.2013.): Bjelovar-Čakovec, Grafičar-Podravac, Koprivnica-Ivančica, Međimurje-Petar Zrinski, Vindija-Rudar Cimper, Mladost-Radnik.