A-2 sjever: Grafičar na korak do cilja

Nakon odigranog 20. kola A-2 lige sjever, samo jedan korak dijeli Grafičar iz Ludbrega od potvrde naslova prvaka. Potvrditi naslov mogu u sljedećem kolu u županijskom derbiju protiv Vindije.

Međimurje se dobro držalo u Ludbregu sve do pet, šest minuta do kraja, a onda domaćini završavaju uraganski i na kraju slave s 20 poena razlike. Bjelovar je slavio protiv Vindije dok je u susjednom derbiju Podravac očekivano nadvisio Mladost. Ivančica je bila bolja od Radnika, a Čakovec očekivano od Koprivnice. Petar Zrinski bio je slobodan u ovom kolu, njima se bilježila pobjeda od 20:0 protiv suspendiranog Rudar Cimpera.

Najbolji strijelac kola začuđujuće nije bio Luka Božić, on se morao zadovoljiti u ovom kolu drugim mjestom. Lino Pustić, igrač Čakovca zabio je 38 koševa Koprivnici, a Božić je ubacio 32 Vindiji.

Grafičar – Međimurje 94:74 (23:23, 47:42, 66:62)

Grafičar: Poljak 25, Bušić 19, Prprović 17, Dijanušić 10, Siladić 8, Novak Mar. 8, Štefan 5, Novak Mat. 2, Bačani, Kokolek, Novak Man.

Međimurje: Jambrović 20, Novak 14, Gašparić 11, Krajačić 10, Pađan 9, Martinović 8, Lepen 2, Vojković, Kovačić, Momčilović.

Dobar susret odigralo je Međimurje protiv budućih prvaka lige iako je na kraju završilo s uvjerljivih 20 poena razlike za Grafičar.
Prve tri četvrtine gledali smo potpuno izjednačene protivnike. Prva četvrtina završila je s izjednačenih 23:23, a neizvjesna utakmica nastavljena je i u drugoj četvrtini gdje su se momčadi izmjenjivale u vodstvu, ali niti jedan sastav nije vodio s više od sedam koševa razlike. Nešto bolji i koncentriraniji u drugoj četvrtini bili su domaćini koji na odmor odlaze s pet poena prednosti.

Nisu igrači Međimurja dali da se Grafičar odlijepi niti u trećoj četvrtini, stalno su im puhali za vrat i radili pritisak. Taj period završen je s poenom razlike za košarkaše Međimurja, a u posljednji se period ušlo s četiri poena razlike za Grafičar. Susret je bio potpuno otvoren, a Međimurje je dobar otpor pružalo još nekih pet minuta nakon čega do izražaja dolazi duža klupa gostiju i veća svježina koja je na kraju odlučila pobjednika. Grafičar je posljednju dionicu dobio s 16 poena razlike i na kraju slavio s okruglih 20 poena razlike.

Najbolji u redovima Međimurja bio je junior Patrik Jambrović koji je postigao 20 poena, a da nije ušao u rane probleme s osobnim pogreškama vjerojatno bi zabio još i više. Dobru utakmicu odigrao je i razigravač, Mario Novak-Marek koji je uz 14 poena dobro razigravao svoje suigrače.

Najbolji u domaćim redovima bio je Vilim Poljak s 25 poena dok je Andrej Bušić postigao 19. Sljedeće, predposljednje kolo, Grafičar gostuje kod Vindije u Varaždinu u županijskom derbiju. Ukoliko ostvare pobjedu postati će po prvi puta u povijesti prvaci A-2 lige sjever. Za proslavu je već sve spremno, sprema se vojska navijača iz Ludbrega u Varaždin, ali nešto će se pitati i snažnu Vindiju koja se sigurno neće predati i dozvoliti gostima da lako dođu do proslave naslova na njihovom terenu.

Bjelovar – Vindija 77:73 (24:17, 35:27, 54:48)

Bjelovar: Božić 32, Vrinjanin 24, Cukrov 12, Zadravec Ma. 3, Zadravec Mi. 2, Šilježar 2, Oremović 2, Marković, Geček, Ljubičić.

Vindija: Šamarija 21, Petrović 14, Crnković 13, Nakić 9, Zajec 7, Martinčević 6, Šincek 3, Stanić, Pizek, Filipović, Jakšić, Bađun.

Neizvjestan susret gledali smo u Bjelovaru gdje su domaćini iako bez Luke Žugaja uspjeli slaviti protiv Vindije kojoj nije zaigrao Alen Stanić. Ovo je i druga pobjeda Bjelovara protiv Vindije u ovoj sezoni. Podsjetimo, prvi susret u Varaždinu završen je pobjedom Bjelovara u posljednjoj sekundi susreta ubačajem Luke Božića.

Bjelovar je ključnu prednost u ovom susretu ostvario u prvoj četvrtini koju su dobili s sedam koševa razlike. Na poluvrijeme se otišlo s osam koševa prednosti za domaće. Drugo poluvrijeme susret je bio vrlo zanimljiv i neizvjestan. Igrači Vindije bili su bolji i u trećoj i četvrtoj četvrtini s po dva poena razlike, a to im je bilo dovoljno samo da prepolove prednost domaćina iz prvog poluvremena. Iako su bili blizu, falila im je veća preciznost.

Domaće je i u ovom susretu predvodio Božić, postigao je 32 poena dok se njegov suigrač Bruno Vrinjanin zaustavio na 24 ubačaja. Kod Vindije najbolji zadranin Kristijan Šamarija s 21 poenom, a 14 je dodao Jakša Petrović.

Podravac – Mladost 77:69 (20:14, 43:38, 61:54)

Podravac: Nikolić 18, Šestak 18, Šiprak 10, Molnar 7, Kenđelić 7, Baruškin 7, Koščić 5, Pintar 3, Hrženjak 2, Halusek, Paligač, Arlović.

Mladost: Jančijev 18, Pušelja 14, Beljan 10, Baković 9, Lovrak 7, Zadravec 7, Buković 4, Markač, Dautanec, Lončar, Capek, Robotić.

Podravski derbi igran je u Virju gdje je Podravac dočekao susjede iz Đurđevca. Šest poena razlike koje je Podravac stekao u prvoj četvrtini  bila je zaliha koju su uspješno održavali u preostale tri četvrtine. Mladost je tokom cijelog susreta bila za petama Podravca, ali preokrenuti rezultat nisu uspjeli.

Podravac je na poluvremenu imao pet poena razlike, a u drugom su dijelu susreta bili za “milimetar” bolji te su na kraju slavili s osam poena razlike. Virjani još imaju teoretskih šansi za naslov prvaka, ali jedino ako u posljednja dva kola Grafičar izgubi oba susreta, a oni oba pobijede što će biti vrlo teško.

Ilija Nikolić i Nikola Šestak najbolji u redovima Podravca s po 18 koševa dok je kod Mladosti Zoran Jančijev postigao 18, a junior Anto Pušelja 14 poena.

Ivančica – Radnik 74:63 (20:18, 35:34, 54:49)

Ivančica: Rožman 19, Roginić 15, Hatlak 11, Rajh 10, Bigec 7, Morović 6, Kapustić 2, Smontara 2, Uršulin 2, Sokol, Šoštarić, Zebec,

Radnik: Jericha 17, Hrandek 16, Maksić 10, Kirin 8, Nervo 5, Tomas 3, Prstec 3, Deković 1, Pomper, Pavković, Vragović, Kovačević.

Ivančica se pobjedom protiv susjeda na ljestvici Radnika približila gostima iz Križevaca samo na pobjedu zaostatka. U preostala dva kola pokušat će ih i prestići jer će u sljedećem kolu ostvariti sigurnu pobjedu protiv suspendiranog Rudar Cimpera, a Radnik dočekuje drugoplasirani Podravac dok u posljednjem kolu Ivančica igra protiv Petra Zrinskog na domaćem terenu, a Radnik ide na teško gostovanje u Bjelovar.

Prvo poluvrijeme između ova dva protivnika bilo je izjednačeno, a Ivančica je na poluvrijeme otišla s “pola” koša razlike. Domaćini su tek u drugom poluvremenu uspjeli slomiti otpor žilavih “radnika” te slaviti s dvoznamenkastom razlikom. Filip Rožman predvodio je “planinare” s 19 poena, a Tomislav Roginić zaustavio se na 14. Matija Jericha najbolji kod Radnika s 17 koševa dok je Bojan Hrandek zabio 16.

Čakovec – Koprivnica 94:80 (29:14, 51:43, 70:65)

Čakovec: Pustić 38, Kranjčec S. 15, Goleš 14, Keresteš 10, Hrkač 9, Drk 6, Novak 2, Baranić, Barlović, Kranjčec M.

Koprivnica: Njemeček 24, Ivandić 22, Zlatar 14, Pavić 10, Franjić 6, Kovačić 4, Horvat, Grbeš, Žaja, Šimunković.

Čakovec, iako nekompletan odlično je krenuo protiv također oslabljene Koprivnice i dobio prvu četvrtinu s visokih 15 poena razlike. Očekivala se daljnja dominacija čakovečkih košarkaša, a onda je uslijedilo opuštanje što gosti koriste i dobivaju treću četvrtinu s sedam koševa razlike i na poluvrijeme se odlazi sa samo osam koševa viška za Čakovec.

Nastavili su igrači Koprivnice sa dobrom igrom i u trećoj četvrtini pa su razliku dodatno smanjili na samo pet koševa zaostatka uoči posljednje četvrtine. Na vrijeme su se tada razbudili domaćini i uvjerljivo dobili posljednju dionicu te su na kraju slavili pobjedu od 14 poena razlike na krilima izuzetno raspoloženog Line Pustića koji je zabio čak 38 poena, a ujedno je bio i najbolji strijelac 20. kola ukupno. Stjepan Kranjčec zabio je 15 koševa. Kod Koprivnice istakli su se Filip Njemeček s 24 i Leon Ivandić s 22 postignuta poena.

Petar Zrinski – Rudar Cimper 20:0

Parovi 21. kola (15. ožujka): Petar Zrinski-Čakovec, Rudar Cimper-Ivančica, Radnik-Podravac, Mladost-Bjelovar, Vindija-Grafičar, Međimurje-Koprivnica.