A2 Sjever: Vindiji derbi kola

Nakon odigranog trećeg kola A-2 lige sjever, Rudar Cimper i Čakovec su jedine dvije momčadi bez pobjede. Koprivnica je deklasirala Rudar Cimper s čak 55 poena razlike dok je Podravac bio bolji od Čakovca s 19 poena razlike. Derbi kola između Vindije i Mladosti, pripao je varaždincima, Međimurje je s okruglih 20 poena razlike bilo bolje od Radnika. Bjelovar je slavio protiv Ivančice, a Grafičar je s 35 poena razlike bio bolji od Petra Zrinskog.

Na ljestvici vode Grafičar, Podravac i Međimurje s tri pobjede iz isto toliko susreta. Najbolji strijelac kola bio je Luka Božić iz Bjelovara koji je Ivančici zabio 30 poena. Jakša Petrović iz Vindije zabio je Mladosti iz Đurđevca u derbiju kola 24 poena.

Podravac – Čakovec 88:69 (29:16, 49:30, 74:45)

Podravac: Kenđelić 19, Šestak 17, Baruškin 12, Hrženjak 11, Nikolić 9, Paligač 8, Halusek 4, Tišljar 3, Arlović 3, Molnar 2, Šiprak, Pintar.

Čakovec: Drk 17, Prošev 13, Kolovrat 11, Ranteš 9, Hrkač 8, Vrus 6, Pustić 5, Vehtersbah Stojan, Varga, Anderlin.

Prošlih sezona ovo je bio derbi. Sada, nakon što je Čakovec u ovoj sezoni ostao bez Luke Prprovića, Matije Novaka, Vedrana Biševca, Nikole Novaka, Darka Tereka, Saše Horvata i Samira Jurasa, a ovo kolo igrali su i bez prvog razigravača Stjepana Kranjčeca, Podravac je bio izraziti favorit, a to je i potvrdio.

Prve tri četvrtine jedan od favorita lige, Podravac, prednost je samo povećavao. Nakon prve četvrtine bilo je +13, do poluvremena je prednost narasla na 19 poena razlike, a nakon treće četvrtine bilo je +29. Čakovec je u posljednjoj četvrtini došao do daha, dobio taj period s 10 poena viška i na kraju je završilo pobjedom od 19 koševa razlike za domaćine iz Virja.

Alen Kenđelić zabio je 19 poena, a Nikola Šestak 17 u trećoj pobjedi Podravca. Kod Čakovca, Igor Drk 17, Andrej Prošev 13 pogodaka.

Bjelovar – Ivančica 82:71 (26:18, 46:34, 73:49)

Bjelovar: Božić 30, Žugaj 19, Vrinjanin 13, Zadravec 9, Cukrov 8, Šilježar 3, Oremović, Krpan, Geček J. Geček P.

Ivančica: Hatlak 20, Rožman 18, Zajec 12, Roginić 6, Kapustić 5, Morović 4, Rajh 2, Sayemeldahr 2, Smontara 2, Skupnjak, Uršulin, Kozina.

Bjelovar je u prve tri četvrtine bio dosta bolji od gostiju iz Ivanca. Do poluvremena su na krilima najboljeg strijelca lige, Božića napravili 12 koševa razlike, a nakon treće četvrtine prednost su “poduplali” i riješili susret. Ivančica je u posljednjoj četvrtini koju je dobila s 13 poena razlike znatno ublažila poraz. Na kraju je završilo s 11 koševa prednosti za Bjelovar koji se nalazi na četvrtom mjestu ljestvice.

Bjelovar su do pobjede predvodili juniori, a ujedno i vodeći strijelci lige Božić s 30 i Luka Žugaj s 19 koševa. Kod Ivančice najbolji Tomislav Hatlak s20 koševa koji je propustio prva dva kola lige, vjerojatno zbog ozljede, a Filip Rožman dobro je asistirao s 18 koševa.

Grafičar – Petar Zrinski 94:59 (15:19, 43:30, 69:46)

Grafičar: Štefan 19, Poljak 17, Novak Man. 17, Bušić 13, Novak Mar. 9, Dijanušić 6, Novak Mat. 5, Prprović 4, Bačani 4, Siladić, Kokolek.

Petar Zrinski: Krajinović 13, Ljoljić 12, Fašaić 11, Tomić 9, Topalović 9, Barukčić 5, Drvenkar, Božić, Haić, Nushi.

Grafičar je bio uvjerljiv i protiv dobrog Petra Zrinskog iz Vrbovca. Iako su gosti dobili prvu četvrtinu s četiri poena prednosti, Grafičar je već do poluvremena preokrenuo vodstvo gostiju i vodio s 13 poena razlike. Nakon treće četvrtine već je bilo +23, a papučicu s gasa domaćini nisu spuštali niti u posljednjoj četvrtini te na kraju zasluženo slave s 35 poena razlike. Grafičar u prosjeku svoje protivnike gazi s 49 poena razlike.

Zlatko Štefan predvodio je Grafičar s 19 koševa dok su Vilim Poljak i Manuel Novak zabili po 17 koševa. Kod Petra Zrinskog najbolji centri Dean Krajinović s 13 i Miroslav Ljoljić s 12 koševa.

Koprivnica – Rudar Cimper 97:42 (25:15, 45:22, 68:31)

Koprivnica: Ivandić 22, Bronić 14, Antolić 11, Mlinarić 11, Klačinski 8, Njemeček 8, Zlatar 7, Horvat 5, Pavić 4, Jukić 3, Kozulić 2, Kovačić 2.

Rudar Cimper: Radiković 10, Bedi 10, Brodar 5, Dodlek 5, Perčić 4, Varga 3, Vinko Novak 3, Sobočan D. 2, Antolović, Lesar, SobočanL.

Teška sezona očekuje Rudar Cimper iz Murskog Središća u ovoj sezoni. Iako do samog početka lige nisu znali hoće li igrati A-2 ligu zbog teške financijske situacije, 5 do 12 ipak su odlučili nastupiti, ali za razliku od prošle sezone, ostali su bez četiri seniorska igrača, igraju bez centra jer im jedini visoki igrač još nije spreman zbog operacije leđa, prvi razigravač Alen Varga ozljedio je skočni zglob već u prvom kolu, a prosjek godina im je 19. Sve to rezultiralo je s porazima od 49, 64 i 55 poena razlike sada od Koprivnice. Igrači Koprivnice od samog su početka utakmice krenuli odlučno, a razlika je samo rasla do konačnih +55.

Leon Ivandić najbolji kod pobjednika s 22 poena dok je zadranin Ante Bronić zabio 14. Kod Rudar Cimpera Tomislav Radiković i Marko Bedi po 10 koševa.

Međimurje – Radnik 100:80 (31:22, 52:41, 81:61)

Međimurje: Novak 21, Jambrović 19, Pađan 16, Krajačić 13, Gašparić 7, Megla 7, Podvezanec 6, Jelenić 6, Lepen 4, Svaty 1, Glumac, Martinović.

Radnik: Jukić 21, Jericha 17, Deković 13, Kirin 11, Nervo 9, Tomas 7, Pomper 2, Kovačević, Hrandek, Prstec.

Međimurje nastavlja s uvjerljivim igrama. Nova žrtva bio je Radnik iz Križevaca. Košarkaši Međimurja već su nakon prve četvrtine imali devet poena prednosti. Gosti iz Križevaca pružali su puno bolji otpor u drugoj četvrtini koju je svejedno dobilo Međimurje s dva poena viška za +11 na poluvremenu.
Susret je riješen u trećoj četvrtini koja završava rezultatom 29:20 za Međimurje koje u posljednju dionicu ulazi s okruglih +20. Prednost su zadržali do kraja i slavili s 20 koševa razlike.

Mario Novak-Marek najbolji u redovima Međimurja s 21 poenom, a junior Patrik Jambrović postigao je 19. Junior Marko Jukić najbolji kod Radnika također s 21 poenom, a Matija Jericha zabio je 17.

Vindija – Mladost 72:65 (19:22, 19:20, 14:9, 20:14)

Vindija: Petrović 24, Stanić 14, Martinčević 12,Šamarija 8, Nakić 6, Crnković 4, Jakšić 4, Bartolec, Šincek, Filipović, Kovačić.

Mladost: Pušelja 19, Lovrak 17, Jančijev 13, Zadravec 10, Buković 4, Dautanec 2, Baković, Markač, Balala, Capek.

Derbi kola pripao je domaćoj Vindiji iz Varaždina koja je bila bolja od Mladosti iz Đurđevca. Iako je nakon prvog poluvremena izgledalo da su gosti bliže pobjedi, Vindija je preokrenula u drugom poluvremenu i na kraju slavila. Mladost je dobila prvu i drugu četvrtinu i na poluvrijeme otišla s četiri poena prednosti. Vindija je odličnom obranom u trećoj četvrtini u kojoj su primili samo devet poena stigla Mladost i u posljednju četvrtinu ušla s poenom prednosti. Domaći košarkaši bili su bolji i u posljednjoj četvrtini i na kraju slavili rezultatom 72:65. Igrači Mladosti u drugom su poluvremenu zabili samo 23 poena i tu moraju tražiti razloge poraza.

Petrović s 24 poena najbolji kod Vindije, dok je Alen Stanić zabio 14. Junior Anto Pušelja 19 kod Mladosti, a Ivan Lovrak dodao je 17 koševa.

Parovi 4. kola (02. studenog): Čakovec-Mladost, Radnik-Vindija, Rudar Cimper-Međimurje, Petar Zrinski-Koprivnica, Ivančica-Grafičar, Podravac-Bjelovar.