A1 kvalifikacije: Kaštela s pet “dvoznamenkastih” prošla Borovo

Ribola Kaštela je opravdala ulogu favorita i upisala prvu pobjedu u kvalifikacijskoj ligi za ulazak u naš najjači košarkaški razred.

Pet igrača trenera Stipe Bralića je imalo dvoznamenkasti učinak, mladi Ante Toni Žižić i Dragan Bender te Luka Klarica, Nikola Došen i Ivan Rašetina. Kod Borovčana centar Dario Pušić je upisao 25 poena i 20 skokova uz fantastičnu valorizaciju.

[rezultat id=728]

Premao očekivanju prvak Istoka nije mogao parirati Kaštelama. Borovčani su nakon minusa od 11 poena do kraja četvrtine spustili na samo tri koša zaostatka, a u 14. minuti Mario Rajšić je smanjio na za njih obećavajućih 31:29.

Do poluvremena domaćin ponovno diže na iznad 10 poena, a na drugoj strani gosti više nisu imali snage da se približe ekipi Ribola Kaštela.

Klarica (17p, 7as, 25val) je imao najviše ubačaja u pobjedničkoj ekipi, a dobre učinke su imali i Bender (16p, 8sk), Rašetina (14), Došen (14) dok je ozljeda skočnog zgloba rastužila Žižića koji je odigrao odličnu utakmicu (12p, 9sk, 4bl, 25 val).

U momčadi Damira Volodera Pušić je bio daleko najbolji upisavši 25 poena, 20 skokova uz valorizaciju 36.

Kaštela je sljedeće kolo slobodna dok Borovo u srijedu dočekuje Goricu.