A2 Centar: Gorica prva, Zrinjevac s Gabrićem i Junakovićem do prve pobjede

Posljednje kolo prvog dijela sezone donijelo je potvrdu jesenjeg prvaka Gorici, domaći poraz Hermes Analitice i prvu pobjedu Zrinjevca.

Ivan Gogić iz Maksimira je u posljednjem kolu preuzeo vodeće mjesto na listi strijelaca, postigao je 214 poena (19,5 po utakmici), jedan koš više od Filipa Bundovića koji je u ovom kolu isključen zbog prigovora sucima.

Gorica : Podsused 74:63 (11:25, 29:38, 57:47)

Gorica: Majcunić 15, Bičanić, Vujević, Bingula, Lasić 5, Herendić 8, Urli 14, Gazić 11, Tušek 8, Papac 6, Pašalić 7, Primorac.
Podsused: Jesenko 4, Nemec 10, Anić 2, Harapin 8, Grabarić 20, Novosel 8, Brčina 2, Vukoja 2, Gluhak, Tišlar, Katić, Smolčić 5.

Gorica je dosta opušteno ušla u utakmicu protiv Podsuseda što su iskoristili gosti i stigli do 16 koševa prednosti (33:17). Ipak u nastavku susreta, a posebno u trećoj četvrtini igrači Zvonimira Kovačevića potvrdili su dobru formu i stigli do desete pobjede. Domaćine su predvodili Ivan Majcunić (15) i Nikola Urli (14), dok je kod gostiju najefikasniji bio Juraj Grabarić (20).

Maksimir : Rudeš 71:68 (12:11, 28:31, 44:45)

Maksimir: Kragulj 1, Grgurić 11, Džapo 2, Šutalo 4, Kravos 14, Stojanović 16, Gogić 17, Karmelić 4, Anić , Stipanović 2, Lacić, Krajačić.
Rudeš: Markusi, Gržinić 6, Radman 2, Jelaska, Babić 8,  Zadro 4, Prgomet 24, Lj.Ljubičić, Lu.Ljubičić 8, Štirjan, Čutuk 16.

Vrlo zanimljivu utakmicu odigrali su Maksimir i Rudeš, a pobjeda u neizvjesnoj završnici je pripala domaćinima koji su stigli do četvrte uzastopne pobjede. Maksimir (Kravos) je u završnici bio mirniji s linije slobodnih bacanja, a posljednji pokušaj Petra Babića za produžetak nije bio uspješan. Ivan Gogić (17) i Domagoj Stojanović (16) su predvodili domaćine, a kod Rudeša Ljubo Prgomet je bio najefikasniji (24).

Hermes Analitica – KK Zapad  87:101 (27:28, 44:57, 59:75)

Hermes Analitica: Ivanešić, Marcelić 6, Mandić 2, Repar, Stanić 9, Garofolić 4, Perković 7, Penić 14, Šunjić, Gazić 14, Rajić 31,
Zapad: Buljan, Smiljanić 25, Zadravec 11, Cvijanović, Markočić 10, Marić 11, Krešić 15, Krpeljević, Begić 6, Čolak 8, Buljević 10, Pavković 5,

Iako na prvi pogled izgleda kao iznenađenje, momčad Zapada sastavljena od nekoliko iskusnih igrača slavila je značajnu pobjedu kod Hermes Analitice koja je tako izgubila korak za vodećom Goricom. Jurica Smiljanić (25) i Andrija Krešić (15) su predvodili goste koji su prekinuli crni niz, dok Hermesu nisu pomogao ni 31 koš Julijana Rajića.

Bosco – Samobor 82:70 (21:14, 44:41, 63:53)

Bosco: Anzulović 5, Stojić, Kuga 22, Mijić, Planinić, Čar 2, Mujkanović 9, Škaljac, Šuica 20, Bubalo 7, Čulek 17, Vuković.
Samobor: Levanić B. 5, Imbert, Gionechetti 4, Mandalinić 4, Šilobod 12, Vranić, Levanić M. 12, Nakić 21, Belamarić, Pavičić, Gašparac 12

Važnu pobjedu uhvatio je Bosco koji je bio bolji od Samobora. Ključne su bila prva i treća četvrtina, te raspoloženi domaći tri KugaŠuicaČulek. Samobor je nakon dobrog niza pao u završnici prvog dijela što ga je spustilo na osmo mjesto.

Zrinjevac – HKK Kaptol 85:74 (21:12, 43:35, 64:50)

Zrinjevac: Tomić 8, Junaković 15, Obrvan, Kumanović 3, Kvesić, Zadravec, Slavica 17, Gabrić 22, Ćuže, Maričević, Arapović 20.
Kaptol: Poslek, Baričević 23, Petrović M. 13, Češkić Mi. 3, Kralj, Ražov 7, Smolčić, Češkić Ma., Božić 13, Baran 11, Salopek 4, Sučević.

U Zrinjevcu su shvatili da je ”vrag odnio šalu” pa su za utakmicu protiv Kaptola skinuli Martina Junakovića (15) i Tomislava Gabrića (22) koji su povukli ”vrtlare” do prve pobjede ove sezone. Uz njih raspoloženi su bili Marko Arapović (20) i Nik Slavica (17). Kod Kaptola Alana Baričević je ubacio 23.

Dubrava – HAKK Mladost 90:80 (25:22, 47:43, 64:62)

Dubrava: J. Škara 2, N. Filić, Ž. Jović 3, S. Bešlić 5, I. Vodopija 4, M. Oršanić 7, I. Bjelanović Nimac 4, I. Grgat (cap) 33, M. Kopanja, M. Jurković 15, O. Pavlović 17, S. Mikulić.
Mladost: I. Vučić 2, E. Šabić 3, M. Lončar 2, J. Mustapić 22, I. Zebić, L. Pešut (cap) 6, F. Bundović 5, D. Jelenak 18, K. Lebo 7, M. Gašpert , L. Mazalin 2, L. Živko 13.

Derbi kola igran u Dubravi pripao je domaćinima koji su nakon prednosti od 11 koševa u prvom dijelu (33:22) pobjedu uhvatili u zadnjih pet minuta kada je Ozren Pavlović (17) pogodio važnu tricu, a sve začinio Ivan Grgat koji je ubacio 33 koša i bio nerješiva enigma centrima Mladosti koji su od 16 minute igrali bez Filip Bundovića koji je isključen zbog prigovora. Jakov Mustapić koji će drugi dio sezone provesti u Kvarneru bio je najefikasniji kod gostiju ubacivši 22 koša.