A2 Centar: Gorica slavila protiv Zrinjevca i vratila se na vrh

U posljednjoj utakmici 15. kola A2 lige Centar Gorica je na domaćem terenu ugostila Zrinjevac. Domaći su očekivano slavili i vratili se na prvo mjesto koje je privremeno okupirala Dubrava.

Gorica – Zrinjevac 83:63 (19:20; 50:32; 72:50)

Gorica: Majcunić 15, Bičanić, Gazić 5, Grill, Lasić 6, Herendić 10, Tušek 5, Papac 15, Pašalić 10, Vujević, Primorac 5, Urli 12.
Zrinjevac: Skokna 7, Lučić 4, Obrvan, Kumanović 15, Kvesić, Zadravec, Tomić 24, Čužić, Božinović 9, Maričević 4, Gabrić, Arapović.

Bolje je mlada momčad Zrinjevca otvorila utakmicu te nakon isteka deset minuta vodi 19:20. Međutim, tu su i stali. Do poluvremena Gorica je ubacila 31 poen i pobjegla na plus 18. Iskusnoj momčadi nije bilo problem mirno privesti utakmicu kraju. Konačnih 83:63 za povratak na vrh prvenstvene ljestvice.

Zrinjevac je bio vidno oslabljen na utakmici. U momčadi nije bilo Nika Slavice, a Martin Junaković, Tomislav Gabrić i Marko Arapović su bili u zapisniku Cibone na utakmicu protiv Partizana koja se igrala dva sata ranije.

Majcunić i Papac su kod Gorice bili najefikasniji s 15 poena, a u gostujućim redovima Tomić je ubacio 24.

Nakon utakmice za službene stranice, igrač domaćih Vlado Pašalić je izjavio:

Svaku utakmicu moramo ući sto posto jer u prvoj četvrtini smo vidjeli što nam se desi ako uđemo slabijim pristupom. Kad smo stisnuli na maksimum stvari su sjele na svoje mjesto.

U sljedećem kolu, u subotu u 16,30 Gorica putuje u Dubravu gdje nas očekuje borba za prvo mjesto i kvalifikacije. Gosti iz prve utakmice imaju samo plus jedan tako da će Dubravi najvjerojatnije biti dovoljna pobjeda za prvo mjesto nakon 16. kola.

To su dvije najjače momčadi druge lige, što garantira odličnu utakmicu. Vjerujem da ćemo osvojiti dva boda. Trebamo igrati strpljivo u napadu i čvrsto u obrani što nas je i krasilo tijekom cijele sezone, prokomentirao je derbi Pašalić.

U toj utrci nikako ne valja isključiti niti Hermes Analiticu, ali oni zbog 0-2 protiv Gorice teško da mogu do kvalifikacija.