A2 Istok: Zanimljivo u Požegi i Đakovu, Vukovar i Borovo bez poraza

Drugoligaška A2 karavana došla je do četvrtog kola koje je potvrdilo da će ova sezona imati više neizvjesnih utakmica u odnosu na prošle.

U Požegi i Đakovu su posljednji napadi odlučivali o pobjedniku. Požežani su 20 sekundi prije kraja postigli pobjedonosni koš, a aktualni prvak Belišće je u zadnje četiri minute nadoknadio -10 i na kraju s  minimalnom razlikom slavio kod ambicioznog Đakova.

U ostalim utakmicama Vukovar i Borovo, lideri lige, nisu imali većih problema protiv Virovitice i Županje, Vinkovčani su tek u posljednjih pet minuta slomili otpor mladih Brokera dok je Osječkoi sokol upisao prvu pobjedu u gradskom derbiju protiv Olimpa.

Požega – Rekord Tim 70:69 (16:17, 35:34, 53:58)

Požega: Abramović 23, Rich 17, Platenik 16, Čališ 6, Štivičić 4, Maslač 2, Milevoj 2, Leko, Grgurić, Bilandžija, Benić, Musil-Todorović.
Rekord Tim: Čelebija 26, Kovačević 16, Ćorić 12, Bradić 11, P. Matuško 2, Teskera 2, Miljak, Brezić, Jozić, Končić, Šikić.

Požežani su uspjeli u posljednjoj minuti napraviti preokret i tako razveseliti svoje navijače kojih je iz utakmice u utakmicu sve više u Grabriku.

Rekord je imao prednost cijelo drugo poluvremenu i bio je nadomak svojoj trećoj pobjedi u prvenstvo. Međutim, iskusni Dario Rich tricom smanjuje na 69:68, a nakon promašaja gostiju napravljen je 20 sekundi prije kraja faul nad mladim Leonom Abramovićem koji dovodi svoju ekipu do vodstva. Imali su Oriovčanin još dva šuta za pobjedu, ali na njihovu žalost lopta je iscurila iz obruča.

Abramović je za Požegu postigao 23, Rich je dodao 17, a Ivan Platenik 16 poena. U sastavu gostiju ponovno je bio raspoložen Bruno Čelebija, trenutno prvi strijelac lige, koji je imao 26 ubačaja, 10 više od 41-godišnjeg Igora Kovačevića.

Đakovo – Belišće 67:68 (20:15, 31:34, 53:48)

Đakovo: Ćurić 22, Herceg 9, D.Šušak 8, Kruljac 7, Mikulić 6, V.Šušak 3, Budimir 2, Dumančić, Gadžić, M. Omazić, Z. Omazić, Divić.
Belišće: Preglaj 16, Soldo 15, Vidaković 9, Čamagajevac 8, Mikulić 4, N. Gradinjan 8, T. Gradinjan 8, Lipovac, Blažević, Markota, Dogan.

Još jednom su Đakovčani prosuli visoku prednost u posljednjem dijelu utakmice i drugu nedjelju zaredom gube s pola koša razlike.

U prošlom kolu su u Oriovcu u posljednjih deset minuta imali zalihu od 14 poena, dok su sinoć protiv Belišća četiri minute prije kraja vodili 62:52. Tada Goran Vidaković ubacuje dvije trice, a zaštićeni igrač Gradinjanin dodaje još jednu i aktualni prvak se vrača u utakmicu. Do kraja domaćin ne uspijeva razbiti zonu, a gostima ulaze ključni šutevi za drugu pobjedu u prvenstvu.

Kristijan Preglej (16) i Soldo (15) su predvodili goste dok je u sastavu Đakova samo Filip Čurić (22) bio dvoznamenkasti.

Vukovar – Županja 89:78 (23:16, 49:34, 67:52)

Vukovar: Dugandžić 26, Kordić 16, Mandić 13, Tustonjić 9, Pejaković 8, Madžar 8, Tadić 4, Knežević 3, Pravdić, Duspara.
Županja: Mitrvić 28, Stjepanović 22, Bilić 10, Oršolić F. 8, Smajić 4, Jurilj 2, Oršolić M., Labrtić, Babogredac, Mihaljević, kopić.

Županjci su pružili dobar otpor Vukovaru koji je u ovoj utakmici bio apsolutni favorit. U zanimljivoj utakmici s više zakucavanja domaćin je sve riješio u prvom poluvremenu, a do kraja je rutinirano održavao sigurnu razliku.

Županjci su se uspjeli pred kraj prvih 20 minuta sasvim približiti, ali u kratkom vremenu do odmora je bilo već 15 viška na strani igrača Sanjina Kalaice. Gosti su na kraju uspjeli smanjiti na pristojnu razliku ponajviše zahvaljujući dvojcu Josipu Mitroviću (28) i Ivanu Stjepanoviću (22) koji su vezano postigli skoro dvije trećine koševa svoje ekipe.

Kod domaćina Boris Dugandžić je ubacio 26, Filip Kordić je dodao 16, a Marko Mandić 13.

Borovo – Virovitica 87:67 (29:17, 48:35, 68:50)

Borovo: Gošak 26, Pušić 23, Bekavac 15, Škrlec 8, Đerić 6, Rajšić 4, Stanković 3, Hummel 2, Vidović, Mitić.
Virovitica: Ferenčević 18, Golub 17, Vajagić 10, Pavlović 7, Petrović 7, Vuković 3, Pocrnić 3, Šutalo 2, Šalagaj, Bajan.

Prošlogodišnji B ligaš Borovo nastavlja s pobjedonosnim nizom. Protiv Virovitice su upisali četvrtu pobjedu i sada sa svojim susjednim rivalom Vukovarom predvodi drugoligaški istok.

Domaćin je od početka kontrolirao utakmicu i na kraju je upisao očekivanu pobjedu. Tomislav Gošak je završio utakmicu s 26 poena, Dario Pušić je postigao 23, a Mihael Bekavac 18. Kod Virovitičana Marin Ferenčević je ubacio 18, Vatroslav Golub 17, a Nenad Vajagić 10.

Olimp Inspekt ING – Osječki sokol 71:104 (18:31, 33:52, 47:81)

Olimp: Rakitić 14, Stojanović 14, Ćosić 9, T. Novaković 8, L. Novaković 8, A. Lončar 8, Andrić 3, R.Lončar 2, Buljubašić 2,  Lukenda 2, Trogrlić 1, Čuljak.
Osječki sokol: Uljarević 28, Raić 28, Katavić 14, Škrinjarić 10, Šarić 9, Ostojić 4, Grgić 4, Kovač 3, Vuković 2, Matković 2,  Fančović, Radojčić.

Kadet Karlo Uljarević (1998) i Marko Raič postigli su većinu koševa svoje ekipe što je bilo dovoljno za prvu pobjedu u prvenstvu protiv suparnika s kojim dijele osječku dvoranu Jug II.

Da će to  biti jednosmjerna utakmica pokazala je već prva četvrtina kada je Olimp bio u minusu od 13 koševa. Do poluvremena zaostatak se povećao na 19, a u zadnjih 10 minuta Sokolovi su bili u plusu 34 poena. Uljarević i Rajić su postigli po 28, kod domaćina uspješniji od ostalih je bio dvojac RakitićStojanović sa po 14 ubačaja.

Vinkovci – Vrijednosnice Osijek 87:67 (23:16, 49:34, 67:52)

Vinkovci: Pezer 15, Kondaš 12, Škog 10 (10sk), Kentržinski T. 9 (15sk), Ćorić 9, Vuić 7, Papac 6, Boras 6, Šibenik 3, Došen 2, Kentržinski T. 0.
Vrijednosnice Osijek: Došen 24, Turalija 12 (9sk), Kujundžić 6, Barišić 5, Šarac 4, jakić 2, jovanović 1, Žulj, Ilić.

Mladi Brokeri dobro su namučili Vinkovčane. U par navrata je domaćin bio u prilici da prelomi utakmicu no igrači iz Darde su u par navrata smogli snage da se vrate u utakmicu.

Ipak, pobjeda Vinkovčana nije dolazila u pitanje jer je nakon svakog perioda dobre igre Baranjaca slijedila njihova bolja i ozbiljnija u obrani što je rezultiralo jednoznamenkastim brojem primljenih koševa u četvrtini, ali i lakšom i bržom realizacijom u napadu.

Stjepan Pezer s 15 koševa je bio najučinkovitiji kod domaćina, Dražen Kondaš je upisao 12, a Mislav Škof je ostvario double double učinak od 10 skokova i poena dok je za isto nedostajao jedan koš Tomislavu Kentržinskom. Arijan Došen (24) je bio prvi strijelac kod gostiju dok je Nikola Turalija uz 12 poena upisao i devet skokova.

Parovi 4. kola su: Rekord Tim -Vinkovci, Belišće – Požega,  Županja – Đakovo, Osječki sokol -Vukovar, Virpovitica – Olimp, Vrijednosnice – Borovo.

11. Karlo Uljarević (OSS) 3 48 16

*Kriterij za strijelce koji mora biti ispunjen je odigranih 50% utakmica. ** Vrijednosnice igraju van konkurencije