A2 Jug: Cetini važna pobjede, Omišani dominirali u Zadru

Osim pobjeda vodećeg dvojca Ribola-Kaštele i Sonik Puntamike, u 14. kolu A2 lige Jug vidjeli smo odmak na trećem mjestu u izravnom dvoboju Jazina i Omiš Galeba, te ponovno uključivanje Cetine u bornu za opstanak nakon novih poraza Dubrovnika i Mislava.

Opširnije izvještaje dvoboja možete pročitati u nastavku.

Cetina – Trogir 78:73

Cetina: S. Dukić 12, Svalina 12, Macan 12, Šipić 4, Vukas, Š. Dukić, Žaper, Grizelj, Bilobrk 15, Knezović-Žuro, Jadrijević-Tomas 10, Ćurković 13.

Trogir: B. Ševo, L. Ševo, Beljan, Jurić 15, A. Bilić 7, J. Bilić 6, I. Bilić 6, Roso 10, Šipić 29, Barać.

Cetina je pobjedom nad Trogirom prekinula negativnu seriju od pet uzastopnih poraza i vratili nadu u eventualni opstanak, za što će im u posljednja četiri kola trebati barem dvije pobjede, dok su gosti iz Trogira relativno mirni u sredini drugoligaške ljestvice.

Među čak šestoricom dvoznamenkastih igrača Triljana, najviše se s 15 poena istaknuo Jakov Bilobrk, a kod gostiju je treće kolo zaredom dominirao Dino Šipić, ovog puta ubacivši 29 koševa.

Ribola-Kaštela – Solin 84:72 (22:22; 46:36; 71:58)

Ribola-Kaštela: Klarica 27, Odak, Rašetina 8, Biočić 7, Tešija, Pruže, Režić 14, Bender 7, Žižić 18, Špralja, Vručinić, Bilobrk 3.

Solin: Duvnjak, Vuković 15, Oršulić 13, Vrgoč, Baković 8, Milanović 16, Barišić, Vukšić 4, Širić 3, Bulić, Lozančić 9, Kapitanović 4.

Teže od očekivanog košarkaši Ribola-Kaštela stigli su i do četrnaeste ovosezonske pobjede u isto toliko nastupa, a ovog su puta bili bolji od Solina 84:72. Iako su bili u vodstvu u većem dijelu susreta, Kaštelani nikako nisu uspijevali slomiti otpor gostiju iz susjednog Solina i tek su u drugom poluvremenu stigli do malo uvjerljivije prednosti.

Luka Klarica je s 27 poena bio najbolji igrač u domaćim redovima, dok je kod gostiju 16 koševa ubacio Zoran Milanović.

Jazine – Omiš Galeb 60:87 (10:11; 23:40; 48:58)

Jazine: Čiklić 33, Jeličić, Bulić 11, Rutar, Atelj, Krstić, Mlinar 4, Banović 5, Baričević, Pehar 7, Vladović.

Omiš Galeb: Bačak, Babić 29, Ćosić, Zadro, Grizelj 25, Matijević 8, Kekez 6, Kaliterna 14, Radoš 5, Zemunik.

Jedino pravo iznenađenje kola priredili su košarkaši Omiš Galeba koji su u Zadru s uvjerljivih 60:87 savladali Jazine, te se time odvojili od njih na trećem mjestu ljestvice. Presudne su bile druga i četvrta četvrtina, koje su kombinirano bili bolji s čak 33 poena razlike.

Roko Čiklić s 33 je poena bio jedini raspoloženi domaći košarkaš, dok su goste predvodili Stjepan Babić s 29 poena i Jure Grizelj s 25.

Mislav – Sonik Puntamika 59:76 (13:21; 28:41; 53:61)

Mislav: Mamić, Biuk, Josipović, Jeličić 9, Galić 7, Petrašić 3, Maras 18, Delaš, Cvitković, Šarac 3, Dajak 19.

Sonik Puntamika: Segarić, Anđelić 15, Tomić, Gligora 16, Bulić 19, Marin 6, Bašić, Dražović 11, Jadrijev 4, Longin 3, Glavan 2, Šoba.

Košarkaši Mislava su porazom od Sonik Puntamike otežali svoju situaciju u borni za opstanak, a čvor na dnu tablice moći će i sami raspetljati budući da u posljednja četiri kola igraju s oba direktna konkurenta – Dubrovnika i Cetine. Zadarski košarkaši su u ovoj utakmici dominirali od prve do posljednje minute, dopustivši domaćinima malu nadu u trećoj četvrtini, ali daljnje moguće iznenađenje nisu dopustili.

Pobjedničku momčad predvodio je Josip Bulić s 19 poena, a kod domaćina je isti broj koševa ubacio Duje Dajak.

Sukošan – Dubrovnik 99:71 (26:17; 48:36; 75:59)

Sukošan: Dijan 2, Mrkić 14, Kovačević 2, Knežević 4, Bašić, Dražević 2, Jelenković, Perić 7, Jurica 20, Vraneš 18, Špaleta 30.

Dubrovnik: Sarić, Šeparović 17, Vidović, Radulović 4, Dubelj 10, Meštrović 8, Marin 10, Katić 8, Habul 4, Marković, Kotlar, Kušt 10.

U dvoboju dvije najmlađe momčadi lige, domaći Sukošanci su bili u uvjerljivom vodstvu cijelu utakmicu i na koncu savladali Dubrovnik sa visokih 99:71.

Povratnik u sastav Mario Špaleta dominirao je s 30 koševa, a Marko Jurica dodao je 18 kod domaćeg sastava, dok je kod gostiju 17 ubacio Petar Šeparović.