A2 Jug: Domaćinsko kolo

Treće kolo A2 lige Jug donijelo nam je novih pet utakmica i svih pet pobjeda domaćina. Najuvjerljiviji su bili košarkaši Ribola-Kaštela, domaćin s najmanjim brojem poena je Sonik Punramika s tek 85 ubačaja, dok je utakmica s najvećim brojem koševa odigrana u Trogiru, gdje se pobjednik odlučio tek nakon produžetaka.

Ribola-Kaštela – Cetina 109:56 (25:14; 51:25; 84:42)

Ribola-Kaštela: Klarica 14, Odak 12, Rašetina 9, Biočić 4, Tešija 2, Rančić 14, Pruže, Bender 8, Žižić 20, Požgaj 6, Čirko 11, Vručinić 9.

Cetina: Žaper, Svalina 8, Macan 6, Bru. Šipić 19, Vukas, Dukić 2, Bra. Šipić 2, Bilobrk 5, Knezović-Žuro, Grizelj, Ćurković 14.

Košarkaši Kaštela nastavili su s uvjerljivim partijama, a u ovome su kolu u domaćem dvoboju s čak 53 koševa razlike isprašili goste iz Trilja, košarkaše Cetine. Utakmica niti u jednom trenutku nije bila neizvjesna, a već na poluvremenu je bilo velikih +26 (51:25).

Mladi Ante Toni Žižić ubacio je 20 poena kod domaćina, dok su Luka Klarica i Damir Rančić dodali po 14. Kod gostiju je Bruno Šipić ubacio 19, a Joško Ćurković 14 koševa.

Trogir – Jazine 103:98 p (29:19; 41:43; 62:60; 90:90)

Trogir: Bjegović 21, Kuliš 7, Beljan, Jurić 3, A. Bilić 29, Mihaljević 8, I. Bilić 27, Ševo, Roso 6, Barać, Šipić 2, J. Bilić.

Jazine: Čiklić 32, Jeličić 2, Bulić 8, Rutar, Atelj 2, Krstić, Mihoč 10, Mlinar 14, Baričević 19, Ivanov 4, Banović 2, Vladović 5.

Najneizvjesnija utakmica kola na drugoligaškom jugu odigrana je u trogirskoj dvorani Vinko Kandija, gdje su domaćini nakon produžetaka došli do pobjede nad Jazinama. Gosti iz Zadra u ovoj su se utakmici približili igri koju su igrali prošle sezone, kada su bili daleko najefikasnija momčad lige, ali ni 90 koševa nakon zvuka sirene po isteku 40. minute nije im bilo dovoljno za pobjedu. Ušlo se u dodatnih pet minuta, gdje su se bolje snašli domaćini i na koncu slavili sa 103:98.

Trogiranima je za pobjedu bio dovoljan izuzetno raspoloženi trojac koji je predvodio Antonio Bilić s 29 poena, njegov prezimenjak Ivo dodao je dva poena manje, a Đuro Bjegović 21. Kod gostiju je Roko Čiklić s 32 koša imao kvalitetnu pratnju tek u Zvonimiru Baričeviću koji je zabio 19, ali to nije bilo dovoljno za izbjegavanje poraza.

Solin – Mislav 87:76 (24:22; 45:34; 68:56)

Solin: Bralić, Vuković 13, Bulić, Cvitanović 11, Vulić, Baković 2, Milanović 18, Vukšić 10, Katić 12, Barišić, Lozančić 21, Kapitanović.

Mislav: Mamić 11, Šustić, Josipović, Jeličić 7, Jakoliš 21, Petrašić 4, Maras 17, I. Delaš, Cvitanović 9, Šarac 4, Galić 3.

Susjedski derbi odigran je u Solinu, gdje je istoimeni domaćin svladao Mislav iz Podstrane sa 87:76. Utakmicu su Solinjani prelomili u drugoj četvrtini, kada su otišli na dvoznamenkastu prednost, te su unatoč boljoj igri gostiju u drugom poluvremenu, prednost uspjeli sačuvati do kraja susreta.

Tomislav Lozančić s 21 i Zoran Milanović s 18 ubačaja predvodili su domaćine, dok su se kod gostiju istaknuli Dino Jakoliš s 21 i Aljoša Maras sa 17 koševa.

Omiš Galeb – Sukošan 89:75 (27:13; 54:37; 72:57)

Omiš Galeb: Kalajžić 6, S. Babić 9, Bačak, Zadro, Grizelj 9, Vuko 23, Penović 15, Bokšić, Đapo 12, Ćosić, Radoš 15, Zemunik.

Sukošan: Dijan, Mrkić, Dražević 6, Knežević 2, Krešan 10, Dević 2, Jelenković, Perić 2, Jurica 13, Bašić 12, Špaleta 28.

Odlično odigrana prva četvrtina osigurala je košarkašima Omiš Galeba pobjedu nad Sukošanom. Ostatak utakmice Omišani su uspijevali održavati dvoznamenkastu prednost stečenu u prvih deset minuta i zadržati Sukošance na sigurnoj udaljenosti, za konačnih 89:75.

Martin Vuko je s 23 poena predvodio domaćine, a Frane Penović je dodao 15. Kod Sukošana se istaknuo Marko Špaleta s 28 ubačenih koševa.

Sonik Puntamika – Dubrovnik 85:68 (18:21; 43:32; 62:33)

Sonik Puntamika: Mičić, Anđelić 7, Segarić 2, Gligora 18, Bulić 7, Marin, T. Dražović 9, J. Dražović 16, Jadrijev, Longin, Glavan, Zrnić 26.

Dubrovnik: Šeparović 2, Jović, Radulović, Duber 6, Meštrović 5, Marin 10, Katić 23, Habul, Lučić  2, Kotlar 3, Kušt 17.

Derbi kola odigran je u zadarskoj dvorani Jazine, gdje je domaća Sonik Puntamika u dvoboju bivših prvoligaša sa 85:68 bila bolja od Dubrovnika. Gospari su dobro otvorili susret i držali se u igri do sredine druge četvrtine, kada slijedi preokret Puntamičana. Dvoznamenkastu prednost stečenu do kraja poluvremena, domaći su povećali do kraja susreta za konačnih +17.

Domaćine je predvodio Marin Zrnić s 26 koševa, a Mladen Gligora dodao je 18, dok su goste u igri držali Božo Katić s 23 koša i Josip Kušt sa 17.