A2 Jug: Jazinama susjedski derbi, slavlje Cetine nakon produžetka

U osmome kolu na drugoligaškom jugu nismo vidjeli neočekivane rezultate. Kaštelani su nastavili s uvjerljivim igrama, Jazine su rutinski svladale Sukošan, gostujuće pobjede ubilježili su Omiš Galeb i Sonik Puntamika, dok je Cetina nakon produžetka svladala košarkaše Mislava. Čak desetero igrača u ovom je kolu ubacilo 20 ili više koševa za svoje momčadi.

Cetina – Mislav 99:92 p (18:22; 37:37; 57:67; 86:86)

Cetina: Dukić 16, Svalina 4, Macan 24, Bru. Šipić 4, Vukas, Dakić, Žaper, Grizelj, Bilobrk 9, Knezović-Žuro 2, Jadrijević-Tomas 14, Ćurković 26.

Mislav: Mamić 30, Biuk, Josipović, Jeličić 3, Jakoliš 14, Petrašić 5, Maras 26, Delaš 2, Cvitković 2, Šarac 4, Šustić 6.

U Trilju je utakmica odlučena tek nakon produžetaka, drugih ukupno u ovoj sezoni, a do dodatnih pet minuta došlo se nakon što su domaćini stigli dvoznamenkasti zaostatak s kraja treće četvrtine, te na krilima sjajne igre iz posljednjih deset minuta nastavili u dodatnih pet za konačno slavlje 99:92.

Najbolji pojedinci u domaćim redovima standardno su bili Joško Ćurković s 26 poena i Marko Macan s dva manje, dok je kod gostiju Vladimir Mamić ubacio 30, a Aljoša Maras dodao 26.

Jazine – Sukošan 93:82 (22:26; 47:43; 71:60)

Jazine: Čiklić 27, Jeličić, Bulić 8, Rutar, Atelj 1, Krstić, Mihoč 3, Mlinar 4, Mavra 30, Banović 4, Pehar, Vladović 16.

Sukošan: Dijan, Mrkić 19, Knežević, Dević 9, Dražević 2, Vrkić 3, Peričić, Jurica 12, Vraneš 13, Špaleta 24.

Susjedski derbi odigran je u Zadru, gdje su u malu dvoranu Višnjika stigli gosti iz obližnjeg Sukošana. Otvaranje utakmice pripalo je gostima, kada je momčad Marka Selina povela sa 3:12. Brzo su se domaćini trgnuli, ali Sukošan je uspio održati prednost do isteka prve četvrtine, ali već početkom druge domaćini prelaze u vodstvo, koje su u drugom poluvremenu digli na dvoznamenkastu razliku, održavajući istu do isteka susreta.

Prvi puta ove sezone Roko Čiklić nije bio najbolji strijelac Jazina, jer je njegovih 27 poena nadmašio Dominik Mavra postigavši 30. Kod gostiju se sa 24 ubačaja istaknuo Mario Špaleta.

Vrijedi istaknuti i da je debi za zadarsku momčad ubilježio Zoran Pehar, iskusni centar s debelim prvoligaškim pedigreom, ali nakon brzo skupljene dvije osobne pogreške nije se više vraćao u igru.

Ribola-Kaštela – Dubrovnik 107:73 (31:13; 53:29; 77:40)

Ribola-Kaštela: Klarica 13, Odak 5, Rašetina 7, Biočić 5, Tešija, Rančić 15, Režić 6, Bender 30, Žižić 14, Pruže 2, Vručinić 10.

Dubrovnik: Sarić, Šeparović 13, Radulović 13, Dubelj 16, Meštrović, Marin 5, Katić 11, Habul 4, Kotlar 7, Kušt 4.

Košarkaši Ribola-Kaštele još su jednom uvjerljivom pobjedom dali do znanja da ove godine pucaju na velike stvari. Prošlogodišnji prvoligaš Dubrovnik nije imao šanse, što su im Kaštelani dali do znanja već od samog početka susreta, kada su na brzinu izgradili dvoznamenkastu prednost.

Najefikasniji u pobjedničkim redovima bio je 16-godišnji mladi reprezentativac Dragan Bender s 30 poena, dok se kod Gospara istaknuo Benderov vršnjak Petar Dubelj sa 16 pogođenih koševa.

Trogir – Sonik Puntamika 72:78 (21:22; 35:48; 54:66)

Trogir: Kuliš 3, J. Bilić 5, Beljan, Jurić 6, A. Bilić 13, Mihaljević, I. Bilić 14, Ševo, Roso 7, Bjegović 20, Validžić, Šipić 4.

Sonik Puntamika: Segarić 4, Anđelić 13, Jošić, Gligora 13, Bulić 11, Marin, Bašić, J. Dražović 6, Jadrijev 4, Longin, Šoba, Zrnić 27.

S povratnikom Juricom Dražovićem u sastavu, košarkaši Sonik Puntamike stigli su do pobjede kod neugodnog Trogira. U dvoboju dvaju bivših prvoligaša, Zadranima je dovoljna bila vrlo dobro odigrana druga četvrtina, kojom su otišli na dvoznamenkastu prednost, pa ni im nešto lošije odigrana posljednja nije mogla odnijeti pobjedu.

Marin Zrnić je ponovno bio najbolji igrač Puntamičana s 27 koeševa, dok je kod domaćina Đuro Bjegović stavio 20.

Solin – Omiš Galeb 74:82 (18:23; 45:41; 60:56)

Solin: Ibrišimović 1, Vuković 10, Oršulić 8, Cvitanović 17, Vulić, Baković 5, Milanović 7, Vukšić 4, Katić 7, Barišić, Lozančić 15, Bulić.

Omiš Galeb: Kalajžić 4, Babić 15, Bačak 4, Lozančić 1, Grizelj, Vuko 16, Matijević, Bokšić, Džapo 18, Čosić 1, Radoš 7, Kaliterna 16.

Sjajnu završnicu odigrali su košarkaši Omiš Galeba na gostovanju u Solinu, preokrenuli vodstvo domaćina i sa 74:82 stigli do pete ovosezonske pobjede i diobe drugoga mjesta s Jazinama i Sonik Puntamikom.

Josip Džapo predvodio je pobjednike s 18 poena, a domaćinima nije pomoglo 17 koševa Mateja Cvitanovića.

Sljedeće kolo na rasporedu je za vikend, osim utakmice Sukošan – Ribola-Kaštela, koja se u sukošanskoj školskoj dvorani igra u srijedu zbog nastupa Kaštelana u Kupu Krešimira Ćosića.