A2 Jug: Kaštelani slavili u derbiju

Sedmo kolo A2 lige Jug donijelo nam je dvoboj dviju momčadi koje su pred početak sezone pretendirale na osvajanje naslova, a Kaštelani su pokazali da su zapravo oni jedini pravi favoriti prvenstva. Domaće pobjede ubilježile su momčadi Omiš Galeba, Solina i Sukošana, dok su Jazine slavile kod Dubrovnika.

Solin – Cetina 80:66 (23:20; 42:35; 60:47)

Solin: Bralić, Vuković 21, Oršulić 17, Cvitanović 5, Vulić 3, Baković 14, Milanović 9, Vukšić 2, Vrgoč, Barišić, Lozančić 9, Duvnjak.

Cetina: Svalina 7, Macan 8, Bra. Šipić 7, Vukas 4, Bakić, Žaper, Grizelj 1, Bilobrk 20, Dukić, Marić, Ćurković 19.

Solinjani su pobjedom nad Cetinom stigli do trećeg ovosezonskog slavlja i čvrsto se utaborili u sredini ljestvice. Triljane su lomili tijekom cijelog susreta povećavajući prednost do konačnih 80:66.

Ivan Vuković predvodio je pobjednike s 21 poenom, a Hrvoje Oršulić dodao je 17. Kod gostiju su se istaknuli Jakov Bilobrk s 20 ubačaja i Joško Ćurković s jednim manje.

Omiš Galeb – Trogir 89:77 (22:24; 48:37; 63:56)

Omiš Galeb: Kalajžić 9, Babić 19, Bačak 1, Lozančić 2, Grizelj 9, Vuko 10, Matijević, Bokšić, Đapo 17, Ćosić, Radoš 13, Kaliterna 9.

Trogir: Bilić, Kuliš 4, Beljan, Jurić 4, A. Bilić 26, Mihaljević, I. Bilić 10, Roso 4, Bjegović 13, Šipić 16.

Pojačani iskusnim Dujom Kaliternom, košarkaši Omiš Galeba došli su do četvrte ovosezonske pobjede, dok su gosti ostali na tri. Iako su Trogirani bili bolji nakon prvih deset minuta, domaćini su do poluvremena izgradili dvoznamenkastu prednost koju su do kraja susreta uz poneke poteškoće ipak održali.

Do konačnih 89:77 Omišane je predvodio Josip Džapo sa 17 koševa, dok se kod gostiju istaknuo Antonio Bilić s 26 poena.

Sonik Puntamika – Ribola-Kaštela 77:103 (23:31; 43:60; 63:80)

Sonik Puntamika: Šoba 2, Anđelić 5, Jošić, Gligora 4, Bulić 20, Marin, Bašić, Segarić, Jadrijev 5, Longin 3, Glavan 9, Zrnić 29.

Kaštela: Klarica 10, Odak, Rašetina 8, Biočić 10, Tešija, Rančić 19, Režić 30, Bender 20, Pruže, Požgaj 2, Čirko 2, Vručinić 2.

Derbi dvaju momčadi kandidata za vrh odigrao se u kultnim zadarskim Jazinama, a gosti iz Kaštela dokazali su da su u ovome trenutku koplje iznad košarkaša Sonik Puntamike i zapravo jedini pravi favoriti za osvajanje naslova.

U početku utakmice momčadi su se izmjenjivale u vodstvu, a koncem prve četvrtine počelo je odvajanje Kaštelana, da bi Damir Rančić tricom u 11. minuti gostima donio prvu dvoznamenkastu prednost (26:36). Razlika se idućih minuta kretala između osam i 12 poena, domaćine je u igri s nekoliko pogođenih trica držao Marin Zrnić, da bi Stipe Režić slobodnim bacanjem odveo goste na 16 poena prednosti u 18. minuti, a zvukom sirene za poluvrijeme Ivan Rašetina ubacio je polaganje za 43:60.

U drugo su poluvrijeme domaćini ušli znatno agresivnije, obranivši prvih nekoliko napada i primivši samo sedam poena u prvih pet minuta, ali tada je opet krenula serija gostiju koji dvije minute do kraja treće četvrtine slobodnim bacanjima Ivana Bendera odlaze na do tad najvećih +21 (59:80). Do kraja susreta nismo vidjeli previše uzbuđenja, a u posljednje su dvije minute priliku u obje ekipe dobili i igrači koji do tada nisu ulazili u igru.

Do konačnih 77:103 goste su predvodili sjajni Režić s 30 poena, Bender s 20 i Rančić s 19 ubačaja, dok kod domaćina Zrnić s 29 i Josip Bulić s 20 poena nisu imali pravu podršku suigrača da bi odigrali neizvjesniji susret.

Dubrovnik – Jazine 71:76 (15:22; 30:50; 50:61)

Dubrovnik: Šeparović 15, Radulović 2, Dubelj 15, Meštrović 4, Marin 8, Katić 4, Habul 13, Perić, Kotlar 4, Kušt 6.

Jazine: Čiklić 34, Jeličić 2, Bulić 9, Rutar, Atelj, Krstić, Mavra 13, Baričević, Šipić 12, Banović, Vladović 6.

Jazine su sa 71:76 slavile u Dubrovniku i tako Gosparima nanijeli prvi domaći poraz ove sezone. Gosti su bolje ušli u susret, ali Dubrovčani im ne dopuštaju odvajanje, da bi igrači Tihomira Bujana koncem prvog poluvremena serijom 16:2 otišli na odmor s velikih 20 poena prednosti (30:50). Domaćini su puno bolje otvorili drugo poluvrijeme, ali razliku od deset koševa nikako nisu uspijevali probiti sve do same završnice susreta, kada su u dva navrata spustili zaostatak na pet koševa, koliko je Zadranima na koncu bilo i dovoljno za pobjedu.

Roko Čiklić je predvodio Jazine s 34 postignuta koša, a kod domaćina su se s po 15 istaknuli 16-godišnjaci Petar Dubelj i Petar Šeparović.

Sukošan – Mislav 102:83 (21:19; 51:41; 75:60)

Sukošan: Dijan 2, Mrkić 14, Kovačević 2, Knežević 11, Peričić, Dević 10, Dražević, Bašić 12, Perić, Jurica 23, Vraneš 18, Špaleta 10.

Mislav: Mamić 18, Biuk, Jeličić 4, Jakoliš 23, Petrašić 6, Maras 17, Delaš, Cvitković 2, Šarac 11, Šustić 2.

Sukošan je na krilima zadarskih juniora stigao do pobjede nad gostima iz Podstrane, čiji su otpor slomili u drugom poluvremenu i na koncu došli do uvjerljivih 102:83.

Marko Jurica predvodio je Žute s 23 ubačaja, a isti broj poena kod gostiju imao je Dino Jakoliš.