A2 Jug: Ribola-Kaštela do naslova unatoč drugom uzastopnom porazu

Ono što je već dugo čekalo svoju potvrdu, dogodilo se u 16. kolu A2 lige Jug. Naslov prvaka za sezonu 2013/14. napokon je stigao u ruke košarkaša Ribola-Kaštela, unatoč domaćem porazu od Sonik Puntamike. U ostalim dvobojima, davljenik Cetina je tijesno poražen od Solina, dok su pobjede za prestiž upisale momčadi Jazina, Mislava i Omiš Galeba.

Opširnije izvještaje dvoboja možete pročitati u nastavku.

Cetina – Solin 75:76 (19:18; 33:39; 58:58)

Cetina: S. Dukić 8, Svalina 11, Macan 19, Šipić 9, Vukas, Š. Dukić, Žaper, Grizelj, Bilobrk 4, Knezović-Žuro 4, Jadrijević-Tomas, Ćurković 20.

Solin: Vuković 10, Oršulić 18, Baković 5, Milanović 4, Barišić 1, Vukšić 6, Širić 12, Vrgoč, Lozančić 4, Kapetanović 16.

Tvrda i krajnje neizvjesna utakmica odigrana je u Trilju gdje je domaća momčad Cetine pobjedom mogla pobjeći s dna ljestvice, ali do iste nije došla. Gosti iz Solina bolje su se snašli u tijesnoj završnici i slavili s minimalnih 75:76.

Joško Ćurković s 20 i Marko Macan s 19 poena bili su najbolji strijelci u domaćim redovima, dok je goste do pobjede predvodio Hrvoje Oršulić s 18 ubačaja.

Trogir – Omiš Galeb 67:79 (11:19; 31:34; 51:57 )

Trogir: B. Ševo, L. Ševo, Beljan, Jurić 6, A. Bilić 28, J. Bilić 2, I. Bilić 11, Barać 2, Roso 6, Šipić 10, Validžić 2.

Omiš Galeb: Baćak 2, Babić 14, Ćosić, Lozančić 2, Grizelj 18, Vuko, Matijević 5, Kekez 2, Džapo 20, Kaliterna 9, Radoš 7, Zadro.

Iako su cijeli susret imali rezultat na svojoj strani, košarkaši Omiš Galeba tek su u posljednjoj četvrtini uspjeli slomiti otpor njihovih domaćina u Trogiru i sa konačnih su 67:79 učvrstili svoju treću poziciju na ljestvici uoči posljednja dva kola.

Josip Džapo s 20 je poena predvodio Omišane do pobjede, dok je kod domaćina Antonio Bilić s 28 poena ujedno bio i najbolji strijelac kompletnog kola.

Ribola-Kaštela – Sonik Puntamika 67:70 (17:18; 36:36; 49:53)

Ribola-Kaštela: Klarica 13, Odak, Rašetina 17, Došen 13, Tešija 7, Pruže, Špralja, Žižić 15, Blažević 2, Vručinić.

Sonik Puntamika: Segarić 2, Anđelić 7, Gligora 13, Bulić 22, Marin 6, Mileta, Jadrijev 6, Longin 3, Glavan 11, Bašić.

Derbi kola odigran je pred 50-ak gledatelja u Kaštel Sućurcu, gdje je domaća momčad Ribola-Kaštela unatoč porazu, a zbog bolje međusobne koša razlike sa zadarskom momčadi, proslavila svoj drugi naslov prvaka A2 lige u povijesti, nakon sezone 2008/09. kada je i prvi puta izboren prvoligaški status. U utakmicu su obje momčadi ušle oslabljene, domaćin bez Dragana Bendera, Tonija Biočića i Stipe Režića, gosti bez Jure Dražovića, a u Kaštela je ovaj tjedan stigao razigravač iz GKK Šibenika Nikola Došen.

Sam susret bio je veoma izjednačen, bez značajnijeg rezultatskog odmaka bilo kojeg takmaca, a mala prednost izgrađena u trećoj četvrtini bila je dovoljna gostima iz Zadra za konačnu pobjedu od 67:70.

Najbolji u pobjedničkim redovima bio je Josip Bulić s 22 ubačena koša, dok je kod domaćina  17 poena ubacio Ivan Rašetina.

Jazine – Dubrovnik 91:72 (22:16; 43:28; 68:50)

Jazine: Čiklić 24, Jeličić 9, Bulić 11, Rutar, Atelj 9, Krstić, Banović, Baričević 13, Šipić 10, Pehar 10, Pantalon 5.

Dubrovnik: Sarić 2, Šeparović 15, Vidović 2, Radulović 6, Dubelj 5, Meštrović, Marin 9, Katić 13, Raguž, Kotlar 8, Kušt 12.

Košarkaši Jazina stigli su do lagane pobjede nad Dubrovnikom. Zadarska je momčad tokom cijelog susreta bila u prednosti, podizavši gostujući zaostatak iz minute u minutu, da bi na koncu slavili sa 91:72.

U svojoj oproštajnoj utakmici uoči odlaska u Križevce, najbolji strijelac lige Roko Čiklić ubacio je 24 poena, dok se kod gostiju s 15 poena istaknuo mladi Petar Šeparović.

Mislav – Sukošan 94:74 (26:16; 52:33; 70:50)

Mislav: Mamić 20, Biuk, Josipović 3, Jeličić 11, Galić 23, Petrašić 10, Maras 11, Delaš 2, Cvitković 4, Šarac 1, Dajak 9.

Sukošan: Mrkić 12, Dražević 2, Bašić 14, Bilandžić, Kovačević 5, Jelenković 6, Perić 13, Jurica 6, Dijan 4, Špaleta 12.

Košarkaši Mislava pobjedom su se nad Sukošanom odvojili od Cetine s dna ljestvice i pridružili se Trogiru i Dubrovniku s pobjedom više od posljednjeg mjesta ljestvice. Tokom čitavog susreta momčad iz Podstrane imala je rezultatsku inicijativu, što su na kraju potvrdili uvjerljivom pobjedom 94:74.

Roko Galić s 23 i Vladimir Mamić s 20 poena bili su najbolji igrači u domaćoj momčadi, dok je kod Sukošana najviših 13 poena ubacio Lovre Bašić.