A2 Sjever: Favoriti uvjerljivi

Sva četiri najveća favorita za naslov A-2 lige sjever bila su uvjerljiva u drugom kolu. Čakovec je tako bio uvjerljiv protiv Radnika iz Križevaca, Podravac protiv Koprivnice, Mladost je bila uvjerljiva na gostovanju u Ivancu kod Ivančice, a Grafičar je u posljednjoj četvrtini slomio otpor domaćeg Petra Zrinskog u Vrbovcu.

Mučio se Čakovec do poluvremena sa Radnikom koji je na utakmicu došao bez najboljeg igrača, centra Jeriche. Prvu četvrtinu dobili su gosti iz Križevaca sa jednim košem razlike. Uzvratio je Čakovec u drugoj dionici sa +7 i na poluvrijeme odlazi sa 6 koševa razlike. Ubacila je družina trenera Brune Kovačića u brzinu više u trećoj četvrtini i nakon 30 odigranih minuta na semaforu svjetli +18 za Čakovec. Prednost su još dodatno podebljali u posljednjih 10 minuta za konačnih +32. Kao i obično, Luka Prprović najbolji u redovima Čakovca sa 19 poena. Radnik je predvodio Barukčić sa 20 poena.

Podravac je očekivano uvjerljivo slavio u Koprivnici. Prva četvrtina završava sa 10 poena prednosti u korist gostiju iz Virja, a utakmica je bila riješena već nakon dvije četvrtine. Drugu četvrtinu Podravac je dobio rezultatom 25:5 i na veliki odmor odlazi sa okruglih +30. Drugo poluvrijeme bilo je samo formalnost. Treću četvrtinu opet dobiva Podravac opet uvjerljivo +18 i nakon 30 odigranih minuta ima 48 koševa prednosti. Posljednji period, kada je trener Hrženjak dao priliku mlađim igračima iskoristila je Koprivnica i smanjila na konačna 44 koša razlike. Pobjednike je predvodio Halusek sa 21 poenom dok je kod poražene Koprivnice Mlinarić zabio 13.

Mladost iz Đurđevca prošla je neokrznuta na neugodnom gostovanju u Ivancu kod Ivančice. Predvođena sjajnim Jančijevom koji je zabio 30 poena, Mladost je iz četvrtine u četvrtinu povećavala prednost koja je na kraju iznosila visoka 22 koša razlike. Poražene “planinare“ predvodio je iskusni Morović sa 12 poena, a pobjednike ranije spomenuti Jančijev.

Momčad smještena u centar svijeta, Ludbreg, bila je uvjerljiva na gostovanju u gradu salame, Vrbovcu. Domaći Petar Zrinski pružao je snažan otpor u prvih 30 minuta nakon kojih je Grafičar imao 7 koševa prednosti. Ipak, u posljednjih 10 minuta utakmice do izražaja dolazi puno bolja fizička pripremljenost i širina klupe gostujućeg sastava kojeg je trener Cesar jako dobro pripremio i to bi im mogla biti prednost pred ostalim ekipama. Zadnju četvrtinu dobiva Grafičar rezultatom 33:9 i na kraju slavi sa uvjerljivih +31. Kod pobjednika najbolji Novak Mario-Medo sa 17 koševa, a u domaćem sastavu istaknuo se Hrandek sa 16 poena.

Prošlogodišnji prvak Međimurje iz Čakovca prošle je sezone prvenstvo završio bez poraza, a sada su poraženi već u drugom kolu na gostovanju u Bjelovaru. Vjerojatno bi rezultat bio drugačiji da je za Međimurje igrao njihov najbolji igrač, bivši član Zagreba, Dubrave i Zaboka, Danijel Krajačić koji se ozlijedio i po nekim informacijama neće ga biti 3 tjedna, no koga nema bez njega se mora. Bjelovar je momčad koja igra na puno koševa, pokazali su to pobjedom u prvom kolu u Varaždinu, pokazali su to i sada protiv Međimurja, a treba spomenuti i podatak da su imali četiri dvoznamenkasta igrača, što nije nešto nevjerojatno, ali sva ta četiri igrača zabila su preko 20 poena (Božić 24, Vrinjanin 23, Zadravec 23 i Curkov 21) što je rijetkost. Međimurje je također imalo 4 dvoznamenkasta igrača, ali to nije bilo dovoljno za pobjedu iako sve u klubu treba radovati odlična igra mladih igrača Jambrovića koji je zabio 25 poena i prvi je strijelac lige uz Jančijeva iz Mladosti, Miko je zabio 19, Lončarić 10 dok je najiskusniji, Mario Novak zabio najviše, 27, ali dvoboj četveraca otišao je na stranu ranije spomenutih domaćih igrača. Zanimljivo je također da su obje momčadi u svakoj četvrtini zabili više od 20 koševa.

Rudar Cimper odlično je krenuo u utakmicu, poveo 12-5, ali prednost nisu uspjeli sačuvati do kraja četvrtine koju dobivaju zbog svojih nepotrebnih grešaka sa samo +1. Žute minute uslijedile su u drugoj četvrtini koju Vindija dobiva sa 9 koševa prednosti i na veliki odmor se odlazi sa +8 u korist Varaždinaca. Povisili su gosti prednost na 13 koševa razlike nakon treće četvrtine. Dok su svi mislili da je već sve riješeno, odličnom obranom, igrači Rudara vraćaju se u utakmicu i na minutu i pola do kraja smanjuju na samo -3, ali snage za preokret više nije bilo. Alen Varga sa 21 košem najbolji kod poraženog Rudara. Vindiju je do pobjede predvodio Novak sa 22 poena.