A2 Sjever: Podravcu derbi u Vrbovcu

Posljednji susret 3. kola A-2 sjever u ponedjeljak navečer igrali su domaći Petar Zrinski i Podravac iz Virja u Vrbovcu. Dvoboj dvije neporažene momčadi dobili su gosti iz Virja te su uz Radnik i Međimurje jedine tri neporažene momčadi.

Petar Zrinski – Podravac 58:71 (14:13, 36:30, 48:55)

Tomić 22, Krajinović 9;Nikolić 20, Koščić 17

Bio je dvoboj ponajboljih centara lige. S domaće strane tu su bili Filip Tomić i Dean Krajinović, a kod gostiju Ilija Nikolić i Ivan Šiprak. Obje momčadi ušle su bez poraza u ovaj susret, Podravac kao blagi favorit, a Petar Zrinski osokoljen pobjedom u prvom kolu protiv prošlogodišnjeg prvaka lige, Grafičara.

Krenulo je bolje za domaće koji su u neefikasnoj prvoj četvrtini bili za poen bolji i taj period dobili s 14:13. Drugi period opet domaćini nešto bolji, dobili su tu dionicu s pet koševa razlike i na odmor otišli s šest koševa prednosti.

Košarkašima Podravca očito je godio predah jer su treću četvrtinu odigrali odlično. Posebno u obrani gdje su dopustili domaćinima da postignu samo 12 koševa. Krenulo ih je i u napadu, postigli su 25 poena, preokrenuli zaostatak i u posljednju dionicu ušli s sedam koševa prednosti. Čvrstom obranom nastavili su i u posljednjoj dionici, nisu dopustili igračima Petra Zrinskog da stignu prednost, a dopustili su im samo deset postignutih poena.

Vrlo neefikasan napad koštao je domaćine jer su u drugom poluvremenu postigli samo 22 poena, koliko i u cijeloj drugoj četvrtini, a na taj način Podravca se ne može dobiti. Nisu bili raspoloženi domaći strijelci jer je samo Tomić bio dvoznamenkast, postigao je 22 poena, jedini koji je koliko toliko još prijetio bio je Krajinović s devet koševa. Kod Podravca standardno u vrhu liste strijelaca, Nikolić s 20 koševa dok je Zvonimir Koščić dodao 17.

Najneizvjesniji susret igrao se u Đurđevcu gdje je Mladost u posljednjim trenucima susreta došla do pobjede 83:82 protiv Ivančice iz Ivanca. Bio je ovo susret preokreta. Ivančica je dobila prvu četvrtinu plus tri, Mladost drugu plus pet, a istim tempom nastavili su i nakon odmora. Ivančica preokreće u trećoj koju je dobila s devet poena razlike, a Mladost uzvraća u posljednjoj četvrtini i odnosi prvu pobjedu u ovoj sezoni i prvu službenu pobjedu za mladog trenera Ivana Đurocija u ovom rangu natjecanja. Najbolji kod domaćih Krunoslav Buković s 25 i standardno dobar Zoran Jančijev s 20 koševa. Kod Ivančice je 25 zabio Davor Galić, a 19 Filip Rožman.

Lokalni derbi igrali su Grafičar i Vindija, a slavio je domaćin s uvjerljivih 97:70. Bila je ovo prva pobjeda Grafičara u novoj sezoni. Grafičar je do poluvremena stekao 14 poena prednosti a to su u drugom dijelu još povećali. Luka Prprović 18, Vilim Poljak 17 kod pobjednika dok su kod Vindije najbolji bili Jakša Petrović s 25 i Kristijan Šamarija s 21.

Zanimljivo je bilo i u Bjelovaru gdje su slavili Križevci nakon uvjerljive posljednje četvrtine. Bjelovar je u posljednju četvrtinu ušao s plus jedan, ali gosti zadnju dionicu dobivaju uvjerljivo i na kraju slave pobjedu 81:89 do koje ih je vodio sjajni Tomislav Maslić s 32 poena i deset skokova. Najbolji u redovima domaćih bio je Stefan Zadravec s 24 poena. Bjelovaru je ovo i treći poraz iz isto toliko susreta i sada se tek vidi koliko im fali Luka Božić, najbolji strijelac lige prošle dvije sezone.

Preostali susreti završili su s uvjerljivim pobjedama Međimurja protiv Koprivnice s plus 31 i Radnika protiv Čakovca s čak 55 poena razlike. Čakovečki sastav su do pobjede predvodili Alen Varga s 20 i junior Grega Guld s 15 dok je kod Koprivnice Goran Antolić postigao 16 koševa. Kod Radnika je najbolji bio Ivan Svoboda s 24 poena, a mladi Matija Vojković zabio je 17 kod Čakovca.

Parovi 4. kola: Čakovec-Podravac, Vindija-Petar Zrinski, Križevci-Grafičar, Koprivnica-Bjelovar, Ivančica-Međimurje, Radnik-Mladost.