A2 Zapad: Crikvenici derbi protiv Stoje

A2 liga regije Zapad s utakmicama je startala tjedan dana kasnije jer za razliku od Sjevera, Juga i Centra ima tri kluba manje. Iz lige je ispala Fažana, a prošlosezonski viceprvak Kraljevica i sedmi Jadran su istupili iz lige. I KK Učka se predomislila, prošlogodišnji prvak B lige i prije nego što je odigrao svoju prvu A2 utakmicu odustao je. Krenuli su ambiciozno, za trenera su doveli Marjana Mancea, trenera koji je s Crikvenicom igrao kvalifilifikacije za A1. Međutim,  nisu realizirati dogovorenu suradnju s Kvarnerom 2010 oko igranja njihovih mladih igrača za Učku i projekt je propao.

Prošlogodišnji prvak Crikvenica odmah u prvom kolu ugostila je Stoju, momčad koja se znatno pojačala. Ante Valentinčić je novi trener, iz Pule 1981 došao je Gregor Belina, a iz Kraljevice Josip Ceranja. Utakmica je bila neizvjesna, puna preokreta, pravi derbi. Domaćin je brzo otišao na 13 poena prednosti, ali se Stoja nije predavala i do poluvremena smanjuje na dva, a prije posljednje četvrtine minus je minimalan (69:70). Stoja je u posljednjem dijelu igre povela 84:80. Nakon minute odmora domaćin igra bolje u obrani, a serijom trica Benića prelaze u vodstvo što je na kraju bilo ključno za pobjedu. U sastavu Crikvenice najučinkovitiji je bio bivši igrač Kraljevice Davor Konjević s 27 poena, Marko Benić je dodao 22, a Krešimir Kozlevčar 19. Najbolji kod Stoje je s 25 poena Alex Percan, a Josip Ceranja je postigao 19. Belinu, najboljeg strijelca u prošloj sezoni, Crikveničani su limitirali na samo 12 poena.

I utakmica između Pule 1981 i Kastva je bila sraz dvije momčadi koje pucaju na sam vrh Zapada. Pula je dovela Vanju Perdiju iz Fažane i Sašu Gligorovića iz Stoje, a Kastavci su pojačani za Sanjina Legovića iz Kvarnera 2010, Prostrana iz Škrljeva, Saftića iz Zameta, te Davorin Szilvasy iz Karlovca.
Utakmica je prošla u rezultatskoj neizvjesnosti, Puljani su poveli sa 7 razlike (21:14) da bi gosti preokrenuli na dvocifrenu prednost (46:57). Ipak, igrači trenera Mikoša Milekića u posljednju četvrtinu ulaze u egalu (58:58), a u četvrtoj četvrtini uz pomoć navijača postavljaju konačnih 85:78 protiv odlične ekipe iz Kastava.
Kod pobjednika Leo Krizman i Saša Gligorović postigli su po 21 poen, Ante Grašo je dodao 14, a Luka Kaić 13 koševa. Kastav je predvodio dvojac Szilvasy s 20 i Saftić s 18 poena.

Rovinj nije imao šanse protiv jedne od ponajboljih momčadi lige. Škrljevo, pojačan s Dankom Ažićem iz Kvarnera 2010 i Tomislavom Grbićem iz Borika, gubili su na početku sa 9:4, ali sa dvije trice Brune Begonje i koševima Troskota preokreću rezultat i povisuju ga do konačnih 29 razlike (93:64).  Najuspješniji kod pobjednika je bio Davor Velčić sa 18 , a  kod gostiju Enea Codacci sa 19 postignutih koševa.

Zamet i Ghia odigrali su zanimljivu i do kraja neizvjesnu utakmicu. Prednost domaćina na kraju prvog i trećeg dijela bila je minimalna, a na poluvremenu su momčadi bile izjednačene. U posljednjoj četvrtini ekipa zameta uspijeva slomiti goste iz Pazina i na kraju dobivaju s, za ovu utakmicu, visokih 71:65. Bivši igrač Kraljevice Breulj postigao je 25 poena za Zamet, a kod Ghie Staff Petar Čus je bio najučinkovitiji s 15 poena.