A2 Zapad: Mali Lošinj slavi pobjedu protiv Škrljeva, Zamet kratak poen

Mladi igrači Zameta pružili su odličan otpor Crikvenici, ali na kraju su bili kratki samo pola koša. Tako nakon dva kola imaju dva poraza uz koš razliku od -5. Sasvim suprotno, razlika u kvaliteti između Pule, Kastva i Šanca na jednoj strani te Pazina Rovinja i Labina na drugoj rezultirala je velikim koš razlikom.

Škrljevčani su nakon upozorenja protiv Kastva dobili šamar u Lošinju dok je Stoja u gostima savladala žilavu Kraljevicu.

Zamet – Crikvenica 71:72 (12:11, 29:35, 53:53)

Ferenčić 17, Vucić M. 11, Jelenić 10;Zorić 19, Benić 16, Maruna 15

Neizvjesnu utakmicu priuštili su gledateljima mladi igrači Zameta i Crikvenice. Nakon što su prošlo kolu bili kratki u Lošinju četiri poena, ovoga vikenda su izgubili od Crikvenice s minimalnom razlikom.

Cijeli susret bio je izjednačen, Riječani su dobili prvu, Crikvenica drugu, a u posljednjih deset minuta su obje momčadi imali isti broj poena. Presudila je posljednja četvrtina koju su gosti dobili s 18:17. Zdeslav Zorić s 19, Ivor Benić sa 16 i Maruna s 15 ubačaja bili su najučinkovitiji kod Crikvenice, a kod Zameta su to bili Ferenčić sa 17, 15-godišnji Luka Vucić je postigao 11, a Jelinić 10 koševa.

Zoran Dragojević
Zabrinuto lice trenera Dragojevića – Foto: Fabijan Černeka

Nakon loše epizode protiv Kastva, Škrljevčani su priredili još jedno neugodno iznenađenje svojim navijačima. Aktualni prvak je sasvim zasluženo poražen u Malom Lošinju rezultatom 75:66.

Domaćin je do poluvremena napravio pristojnu razliku (47:37), a do kraja su rutinski priveli utakmici kraju za veliko slavlje i neočekivano laganu pobjedu protiv jednog od favorita lige. Trojac Kovačević (24), Tariba (19) i Žeželj (13) su predvodili pobjedničku ekipu dok je kod gostiju najuspješniji bio Modić.

Gosti iz Pule upisali su i drugu prvenstvenu pobjedu, ovaj vikend bili su bolji od Kraljevice pobijedivši rezultatom 78:87.  Kraljevica je riješila prvu četvrtinu u svoju korist, ali kako je vrijeme odmicalo Pula je nakon svakog sljedećeg perioda povećavala razliku.

Matija Maljić s 27 poena predvodio je Puležane, a dobar učinak ostvarili su Sandro Kordiš (23) i Dalibor Mezulić (12). Tomislav Troskot sa 22 koša bio je najbolji u sastavu domaćina.

Pula 1981 (Grašo 22) je ispratila goste iz Pazina s 30, Kastav (Barnjak 19) Rovinjane s 41, a Šanac (Lipak 19) Labinjane s čak 57 koševa viška u neravnopravnim utakmicama.

Zapad najbolji

Šanac (+67), Pula (+63), Stoja i Jadranka su sada na 2-0 dok su bez pobjede Zamet, Ghia Staff, Zamet i Rovinj. U slijedećem kolu parovi su Škrljevo – Zamet, Rovinj – Jadranka, Ghia Staff – Kastav, Labin – Pula, Stoja – Šanac i Crikvenica – Kraljevica.