A2 Zapad: Pula 1981 slavila u gradskom derbiju

Drugo kolo A2 lige Zapad donijelo nam je dvije neizvjesne, jednu naizgled jednosmjernu i jednu odgođenu utakmicu. Naime, zbog loših vremenskih uvjeta, košarkaši Otočca nisu mogli doputovati na utakmicu u Kastav, a novi termin odigravanja utakmice još nije poznat. U ovome kolu slobodna je bila pazinska ekipa Ghia Staff.

U Puli je odigran jedini gradski derbi ove lige, u kojem su gosti Pula 1981 sa 78:82 svladali Stoju. U domaćim redovima debitirao je Nikica Šljuka, koji je prošlu sezonu odigrao u dalekoj Gruziji, dok se gostima pred ovu utakmicu priključio iskusni krilni centar Ivan Đerman, koji je za kruh zarađivao u čak šest različitih europskih zemalja, a prošlu je sezonu proveo u Luksemburgu. Prvo poluvrijeme proteklo je u neizvjesnom tonu, bez velikih rezultatskih odvajanja. Sredinom posljednje četvrtine košarkaši Pule 1981 dolaze do prednosti od +11, ali domaćini se ne predaju i smanjuju na 76:78 minutu prije kraja. Do potpunog preokreta ipak nisu mogli doći, te prvi ovosezonski pulski gradski derbi odlazi na stranu Pule 1981. Goste su do pobjede predvodili Sijamhodžić s 27, prošlogodišnji igrač Stoje Gligorović s 20, te novopridošli Đerman sa 16 poena. Domaćinima za pobjedu nisu bili dovoljni raspoloženi Belina i Ceranja, koji su postigli 25, odnosno 24 poena.

Jedini riječki drugoligaši, košarkaši Zameta, u svojoj su dvorani poraženi od ambicioznog Škrljeva sa 67:73 nakon produžetaka. Gosti su cijelu utakmicu bili u vodstvu, ali Zamećani su na kraju utakmice uspjeli izjednačiti na 61:61. Ipak, u produžetku do izražaja dolazi kvaliteta igrača Škrljeva, ali domaćin svakako zaslužuje pljesak nakon borbene predstave. Najbolji je u redovima Škrljeva bio Begonja sa 16 poena, a isti broj poena kod domaćina je postigao Breulj.

Košarkaši Rovinja na gostovanje u Crikvenicu stigli su bez ozlijeđenih Lešića, Šturmana i Banka, te su domaćini priželjkivali laganu pobjedu. Ipak, žilavi Istrijani držali su se u igri sve do kraja treće četvrtine, kada domaćini serijom 15-2 prelaze u vodstvo 55:47, koje su do kraja utakmice povećali na visokih 82:59. Kirce su do pobjede vodili Davor Konjević s 20, te Kozlevčar s 18 poena, dok je kod Rovinja najučinkovitiji bio Kordiš s 20 poena.