A2 Zapad: Škrljevo sigurno u Puli, Stoji derbi

Odigrano je i 16. kolo A2 lige Zapad. Iznenađenja u ovom kolu nije bilo, a Škrljevo je upisalo važnu pobjedu u Puli čime su se dodatno približili kvalifikacijama za A1 ligu.

Šanac – Istra 95:66 (23:13; 45:34; 73:49)

Šanac: Josipović 14, Panjević 5, Katić, Razumić 23, Požar 4, Đurčević 10, Kraljić 28, Beber 2, Špehar 6, Pastuhović 3.
Istra: Bezmalinović 5, Grbavac 17, Erlić 7, Pačarić 2, Zorić 12, Glušac, Živković 23, Poletti, Legović, Velenik.

Šanac je još u petak ugostio Istru, a domaćin je očekivano upisao uvjerljivu pobjedu. Odmah u otvaranju utakmice Karlovčani su otišli na dvoznamenkastu prednost. Sredinom druge četvrtine Šanac je upao u probleme s osobnim pogreškama, a potom su na terenu veći dio utakmice proveli s dva juniora. Gosti su to iskoristili i prišli na samo minus jedan. Ipak, domaćin nije dopustio preokret te zaključuje poluvrijeme serijom 10:0. U nastavku su rutinski podizali prednost do konačnih 95:66. Antonio Kraljić je ponovno bio najefikasniji s 28 ubačaja, a slijedio ga je Kristijan Razumić s 23. Borna Živković za Istru upisao je 23 poena.

Crikvenica – Stoja 82:90 (18:19; 40:45; 68:65)

Crikvenica: Mičanović, Amančić 6, Piškulić 11, Olivari, Mandžuka 3, Komadina 3, Šamanić 16, Matić 17, Krizmanić, Kozlevčar 16, Pjevač, Benić 10.
Stoja: Koljanin 30, Perković 5, Mezulić 10, Dasko 3, Percan 14, Kordiš 12, Ivanković 4, Antolić, Đugum 10, Vinko, Ivis 2.

Stoja je upisala važnu pobjedu u Crikvenici te tako i dalje, barem teoretski, zadržala šanse za prvo mjesto. Prvo poluvrijeme pripalo je momčadi iz Pule da bi u trećoj dionici domaćin potpuno preokrenuo susret u svoju korist. Ipak, duža klupa gostiju pokazala se presudnom u posljednjoj dionici koju Stoja dobiva 11 razlike. Koljanin je u redovima pobjednika bio najefikasniji s 30 poena, a pratio ga je Alex Percan s 14. Kod Crikvenice Matić je ubacio 17,  a Šamanić i Kozlevčar po 16.

Kastav – Rovinj 101:59 (26:10, 58:22; 83:37)

Kastav: Miletić 14, Maljevac 12, Mataja 3, Saftić 15, Barnjak 7, Stanić 7, Vodopić 11, Savić 13, Škrgić 2, Prostran 7, S. Legović 4, A. Legović 6.
Rovinj: Starčević 11, Zečević 3, Božić 1, Honović 11, Atlija 18, Križanec, Okmaca, Ćosić, Šturman 8, Tombel, Franković 7.

Kastav je očekivano slavio protiv Rovinja. Već na poluvremenu je bilo velikih 36 razlike, a na isteku treće dionice na semaforu je svjetlilo plus 46. Do kraja susreta cijela domaća momčad se upisala u strijelce, a najefikasniji je bio Saftić s 15. Atlija je za goste ubacio 18.

Ghia Staff – Opatija 64:52 (16:13; 34:18; 47:34)

Ghia Staff: Turčinović, A. Ćus 7, Perić 8, Miletić 22, Grubiša 4, J. Ćus, Daus, Jurić 4, Tomac, Jakus, Gržinić 13, Đerman 6.
Opatija: Protega 9, Glasnović, Tatara, Ilir 2, Mandić, Poropat, Božičević, Piškor 10, Popić-Mileusnić 16, Žeželj 8, Negro 7.

U susretu momčadi iz donjeg doma ljestvice Ghia Staff je bez većih problema upisala pobjedu protiv Opatije. Vodili su domaći čitav susret i na koncu slavili s rezultatom 64:52. Miletić je kod momčadi iz Pazina bio najefikasniji s 22 poena, a kod gostiju Popić-Mileusnić je ubacio 16.

Pula 1981 – Škrljevo 73:87 (23:19; 46:45; 59:69)

Pula: Sijamhodžić 11, Perdija 21, Božić 2, Grašo P., Grašo A. 9, Radunić 10, Grgurev, Mohorović, Krizman 9, Konjević, Rakić 11, Puh.
Škrljevo: Mitić, Gaćeša, Lipovščak 2, Ivanovski 6, Modić 7, Jugo 16, Trbović 14, Zorić 5, Filipović 31, Šarčević, Kučan 6, Velčić.

Nakon niza lakših utakmica pred igračima Škrljeva se nalazi nekoliko teških ispita. Prvi su uspješno savladali porazivši Pulu 1981 u gostima. Vodili su domaći na poluvremenu, a do kraja susreta Škrljevo je imalo više snage i na koncu potpuno zasluženo slavilo. Perdija je za domaću momčad ubacio 21, a kod pobjednika je Franko Filipović bio najefikasniji s 31 poenom.

Vodeću momčad u nastavku prvenstva čekaju redom: Kastav, Šanac, Crikvenica, Zamet i Stoja, utakmice u kojima je važno igrati svih 40 minuta.

Zamet – slobodan

Parovi 17.kola: Rovinj – Šanac, Istra – Crikvenica, Stoja – Zamet, Opatija – Pula, Škrljevo – Kastav, Ghia Staff – slobodna.