A2 Zapad: Škrljevu jesenska titula

Za razliku od prošloga, ovog vikenda nebo se smilovalo i dozvolilo drugoligašima na zapadu Lijepe naše da odigraju zakazane utakmice. Škrljevo je pobjedom nad Stojom u Puli ponijelo titulu jesenskog prvaka, malo iznenađenje priredili su Kastavci pobjedom nad Crikvenicom, Zamet je slavio u Rovinju, a pazinski Ghia Staff prvu je ovosezonsku pobjedu ubilježio na gostovanju u Otočcu.

U pulskoj dvorani Mirna odigran je derbi devetog kola, gdje je domaća Stoja ugostila Škrljevo. Gosti su sjajno odigrali prvu četvrtinu (11:23), već u drugoj Stoja hvata lagani priključak, a početkom treće na krilima Beline i Ceranje okreće rezultat u svoju korist, zaključivši ovaj period igre s vodstvom 58:52. U posljednjoj četvrtini počinje serija trica (Amančić jedna, Begonja tri) kojom gosti ponovno okreću rezultat u svoju korist, a do kraja utakmice igrači Stoje njihovu prednost nisu uspjeli stići. Posljednji pokušaj za imao je iskusni Belina, ali njegov šut za izjednačenje sa zvukom sirene zaustavio se na obruču pa je slavlje gostiju moglo početi. Begonja je utakmicu završio sa šest trica i ukupno 21 ubačajem, a podršku mu je sa 16 poena pružio Troskot. Domaćima nije pomoglo 26 koševa Gregora Beline, dok su Ceranja i Pušić ubacili 14. Valja istaknuti da su igrači Škrljeva imali sjajnu šutersku večer, ubacivši 11 trica iz 19 pokušaja.

Na Kastvu su gostovali igrači Crikvenice i ubilježili treći ovosezonski poraz. Ulazak u utakmicu pripao je Kircima, ali već početkom druge četvrtine Kastavci započinju sa svojom poznatom agresivnom obranom, kojom okreću utakmicu u posljednjoj četvrtini za pobjedu 75:64. Igrače trenera Branimira Pavića predvodili su Prostran s 14 i Sanjin Legović s 13 koševa, dok su se kod gostiju istaknuli Davor Konjević s 20 i Komadina s 16 ubačaja.

Igrači Rovinja i dalje ne znaju za pobjedu. Bolji od njih u dvorani Valbruna sa 71:83 bili su košarkaši Zameta. Iako su bili u egalu prve tri četvrtine, u posljednjoj su Zamećani pokazali da posjeduju veću kvalitetu i zasluženo izborili pobjedu. Kod Rovinjana je ponovno najbolji, ovog puta s 44 poena, bio Sandro Kordiš, ali nije imao pravu podršku suigrača, dok je kod gostiju Vukić ubacio 29, a Igor Trbović 14 koševa.

U derbiju začelja Otočac je ugostio pazinski Ghia Staff. U utakmici na mali broj koševa, gosti su slavili s 55:59 i time ubilježili prvo ovosezonsko slavlje, a svoje domaćine ostavili na dnu ljestvice bez ijedne pobjede.

A2 Stat

Poredak | Najbolji strijelci lige | Najbolji strijelci kola | Sljedeće kolo

Škrljevo je jesenski prvak s sedam pobjeda i jednim porazom, Kastav Crikvenica i Pula imaju pet, a Stoja i Zamet četiri pobjede.  Na začelju su Ghia Staff i Otočac s o jednom te Rovinj bez pobjede.

Sandro Kordiš je vodeći  na Listi strijelaca s prosječnih 27,8 poena po utakmici. Slijede  Davor Konjević (20,8) , Saša Gligorević (20,3) i  Hrvoje Pervan (19,8).