A2 žene: Nastavljeno prvenstvo nakon zimske pauze

Proteklog vikenda nastavljeno je natjecanje u drugoj Hrvatskoj ženskoj košarkaškoj ligi. U skupini jugozapad, pošto Novi Zagreb II igra izvan konkurencije, Croatia i Zagreb nastavljaju borbu za prvo mjesto i odlazak u kvalifikacije za prvu ligu. U skupini sjeveroistok ekipa Požege je dominantna i također se nada povratku među prvoligašice.

Jugozapad

Pešćenica Žitnjak – Novi Zagreb II 37:66 (11:21, 27:36, 34:56)

Pešćenica Žitnjak: Čižić 5, Valjevac, Milinković 2, Grudić, Lelas 5, Mihaljević, Malešević, Milošević 9, Beštak 6, Popovski 3, Nimac 7

Novi Zagreb II: Pulić 6, Pačkovski 13, Sarjanović, Tadić 4, Macan 2, Miličević 12, Čutura, Mijatović 3, Franić 2, Grizelj 4, Čutura 10, Stojsavljević 10

Novi Zagreb II koji je sastavljen uglavnom od juniorki i kadetkinja tog kluba i dalje suvereno pobjeđuje sve protivnike u svojoj ligi. U susretu protiv Pešćenice su od samog starta pokazali da su kvalitetnija ekipa i predvođeni Lanom Pačkovski koja skuplja minutažu i u prvom sastavu slavili su sa skoro trideset razlike.

Croatia 2006 – Salona 91:50 (19:11, 38:22, 63:37)

Croatia 2006: Divčić 7, Matijević 10, Ramljak 2, Vukadin 2, Giljanović 12, Ilijanić 17, Bošnjak 11, Čubrić 14, Perić 4, Pleš 7, Bužan, Fumić 5

Salona: Rade, Batinić, Jelavić Šako 6, Fredotović 18, Gabela, Brdar 7, Katić 5, Milković 2, Ćurak, Škaro 12

Croatia je dovođenjem Adrijane Bošnjak najavila pohod na prvu ligu što su i dokazali u utakmici sa Salonom koju su doslovno pregazili. Prednost je rasla iz minute u minutu.

Ekipom Croatie je izvrsno dirigirala Nikolina Ilijanić i odvela ih do pobjede od preko četrdeset razlike.

Zagreb – Radost 84:45 (24:7, 44:28, 58:33)

Zagreb: Samaržija 13, P.Spretnjak, Karaga 6, Fuštin 7, Z.Spretnjak, Dumbović 12, Grubišić, Prgomet 6, Mihić 8, Lešnjak 2, Badalić 17, Bilbija 13

Radost: Hlebec 10, Balog 8, Taradi, Kapelari 2, Kranjčec 3, Levačić 9, Đokić 5, Živković 3, Tkalec 5, Halić

I ekipa Zagreba je nastavila s uvjerljivim predstavama. Poražena je ekipa Radost s uvjerljivih trideset i devet poena prednosti. Već na kraju prve četvrtine pobjednik je bio poznat i do kraja je samo bilo pitanje s koliko će razlike završiti susret.

Utakmica između Otočca i Jabuke Zaprešića odgođena je dogovorom klubova zbog vremenskih neprilika.

6. kolo: Jabuka Zaprešić – Zagreb 35:79 (8:17, 15:48, 23:70)

Jabuka Zaprešić: Galušić 2, Pevec, Zadro 2, Alapić 8, Tomić 2, Capan, Benković, Starčević 4, Dobrić 7, Vuković 3, Kovač 7, Žabčić

Zagreb: Bilbija 10, P. Spretnjak 2, Lešnjak, Fuštin 6, Z. Spretnjak 8, Dumbović 15, Grubišić 2, Prgomet 4, Mihić 17, Samaržija 8, Badalić 7

U zaostalom susretu šestog kola Zagreb je ubilježio još jednu uvjerljivu pobjedu. Ovaj put je savladana ekipa Jabuke iz Zaprešića. Ovdje je do poluvremena sve bilo riješeno.

Na tablici je prvi Novi Zagreb koji je do sad bez poraza u osam odigranih susreta, a slijede ga Croatia 2006 te Zagreb s identičnim učinkom od šest pobjeda i dva poraza.

Sjeveroistok

Koprivnica – Brod na Savi 42:67 (7:21, 21:36, 33:55)

Koprivnica: Markek 4, Bagarić 7, Vida 12, Sušilović 5, Hegedušić, Zeko 2, Đukin, Hrmadi, Begić, Kraljić 2, Lončarek 6, Špiranec 6

Brod na Savi: Božić 8, Kolar 10, Vukojević 2, Lažić 2, Drmić 1, Akšamović 18, Lutz 12, Poljac, Kolesarić 14, Krajnović

Brod na Savi je predvođen izvrsnom Marinom Akšamović uvjerljivo slavio na gostovanju kod Koprivnice. Već nakon prvih deset minuta susreta rezultat je bio 21:7 u korist gostujuće ekipe. Do kraja susreta ta je prednost narasla na dvadeset i pet.

Vindi – Brod 47:92 (14:23, 26:46, 37:72)

Vindi: Gredelj, Šnidarić 6, K.Petreković 4, Novak 6, Đurasek 2, Poljak 2, Lesar 4, Danilović, Horvat 11, Roškarić 8, M. Petreković 4

Brod: Pehar 29, Majstorić 8, Polutranko 4, Bašić 8, Ahmetbašić, Lipovac 6, Katavić 4, E. Pračuk, Šaković 4, H.Pračuk 23, Vasiljević 2, Valenta 4

I ekipa Broda je na gostovanju u Varaždinu ubilježila uvjerljivu pobjedu.Kristina Pehar s 29 poena te Helena Pračuk s 23 su postigle više nego cijeli Vindi.

Požega – Mursa 81:64 (13:19, 37:37, 66:51)

Požega: M. Lovrić 13, P. Lovrić 21, Žanić, Šegota, Tadić, L. Soldo, K. Soldo 28, Raguž, Stazić, Bilić 19, Mihelić

Mursa: Čičić 18, Bobinac, Rozić 2, Vilušić, Horvat 21, Šarlija 3, Tataj 16, Tutavac 4, Obradović, Jajetić

Požega predvođena Kristinom Soldo je teže od očekivanoga pobijedila Mursu. Nakon prvih deset minuta su zaostajale šest poena da bi do poluvremena uspjele izjednačiti. U drugih dvadeset minuta kvaliteta je došla do izražaja i Požega je na kraju pobijedila sa sedamnaest poena prednosti.

U ovom kolu slobodna je bila ekipa Podravca. A u unaprijed odigranom susretu devetog kola Brod je slavio na gostovanju u Koprivnici dok je Brod na Savi u unaprijed odigranoj utakmici četrnaestog kola također slavio na gostovanju . Poražen je Vindi.

9. kolo: Koprivnica – Brod 59:78 (14:19, 22:34, 42:60)

Koprivnica: Lončarek, Bagarić, Begić 9, Vida 36, Sušković 2, Hegedušić 2, Zeko, Harmadi, Somer 4, Špiranec 6, Markek

Brod: Pehar 35, Stanić, Polutranko, Bašić 4, Ahmetbašić 2, Lipovac, Katavić 10, E. Pračuk 2, Đaković, H. Pračuk 22, Majstorić 3, Valenta

Nakon što je savladan Vindi Brod je dan poslije savladao i Koprivnicu.Kristina Pehar je još jednom bila najbolja i odvela je svoju ekipu do pobjede. A kao i u Varaždinu njoj uz bok je bila i Helena Pračuk.

14. kolo: Vindi – Brod na Savi 37:66 (10:14, 16:43, 29:55)

Vindi: Gredelj, Šnidarić 13, K. Petreković 4, novak 2, Đurasek, Poljak, Lesar, Danilović 3, Horvat 7, Šumiga 8, M. Petreković

Brod na Savi: Božić 8, Kolar 4, Vukojević 2, Lazić 5, D.Drmić 15, Poljac, Akšamović 19, Lutz 7, Kolesarić 4, Krajnović 2

Kao i ekipa Broda tako je i Brod na Savi odigrao utakmicu odmah dan nakon pobjede nad Koprivnicom. Uvjerljivo je poražen Vindi a još jednom je Marina Akšamović odigrala izvrsnu utakmicu i dominirala pod oba obruča.

Na tablici prva je uvjerljivo Požega koja je bez poraza u sedam utakmica, Brod je drugi s pet pobjeda i dva poraza, dok je trenutno treća ekipa Brod na Savi koja je odigrala osam utakmica te ima omjer od četiri pobjede te isto toliko poraza.