ABA liga: Split poražen u Čačku

Osmi poraz Splita u ABA ligi. Žuti su sinoć gostovali kod Borca u Čačku te su unatoč dobrom otporu ipak “kapitulirali” u završnici susreta. Momčad Ivice Skelina imala je vodstvo nakon prvih deset minuta, ali ostatak susreta bio je pod kontrolom domaćina.

Borac je na poluvremenu stekao deset poena prednosti, a uskoro i  (do tada) najviših 15. Međutim, Žuti se vraćaju koncem treće dionice na samo tri poena zaostatka. No to je bilo sve od Splićana. Uslijedio je totalni blackout pa domaćini bježe na plus 14, a u završnici dodatno poboljšavaju svoj konto za konačnih 90:69.

Marin Marić i Blaz Mesiček bili su bolji od ostalih sa 16 poena. Solidnih 11 poena ubacili su Darko Bajo i Marko Luković.

Split: Perković 2, Gizdavčić, Perasović 3, Kedžo, Marčinković 3, Šarić, Bajo 11, Čampara 4, Vranković 3, Luković 11, Marić 16, Mesiček 16.