ABA LIGA: Tri pobjede domaćih ekipa u nedjeljnim susretima

Jučer je kompletirano deseto kolo regionalne ABA lige. U sva tri susreta očekivano su slavili domaći sastavi iako neki teže od očekivanog. Partizan se s novom pobjedom izjednačio na vrhu s Crvenom Zvezdom i Cedevitom, a Mega Vizura potvrdila potencijal te pobijedila u srpskom dvoboju. Najinteresantniji susret pripao je Igokee koja se, kako se čini, ponovo vraća na staze pobjeda.

Partizan – Union Olimpija 63:52 (17:20; 35:31; 49:44)

Beograđani su ušli malo pospano u susret i Olimpija je to kažnjavala većim dijelom prvog poluvremena. Odlični su bili Gailius i Jakov Vladović koji su ubačajima iz daljine izluđivali domaće bekove. Ljubljančani su najveću prednost imali upravo nakon trice zadarskog beka, a vodili su 31:22.

Ali tada kao da su stali. Razigrao se bek crno-bijelih Bogdan Bogdanović i gotovo sam držao Partizan cijelo prvo poluvrijeme. U trećoj četvrtini niti jedna ekipa nije ostvarila značajniju prednost, ali očit je bio pad u igri Zmajčeka. U posljednjoj dionici igre ubacili su samo osam koševa što je Partizan kaznio i na kraju zasluženo slavio.

Igokea – Budućnost 75:68 (32:11; 46:25; 59:49)

Budućnost je utakmicu izgubila već u prvoj četvrtini. Iako se moglo pretpostaviti da će derbi kola biti napet to ipak nije bilo tako. Nošeni odličnim Brankom Jorovićem i Nemanjom Gordićem ekipa iz Laktaša neokrznuta je prošla kroz ovo kolo.

Iako su Podgoričani priprijetili krajem treće dionice igre i spustili razliku na samo osam poena to je bilo sve od njih. Igosi su brzo uzvratili i mirno priveli utakmicu kraju. Obje ekipe su trenutno izjednačene na tablici s omjerom 6-4 te dijele peto i šesto mjesto.

Mega Vizura – Radnički Kragujevac 90:87 (28:20; 50:54; 75:73)

Da do pobjeda ne dolaze slučajno, mladi igrači Dejana Milojevića, to su potvrdili još jednom. Ovoga puta u svojoj dvorani pred sedamsto gledatelja svladali su Radnički. U vrlo napetoj i neizvjesnoj utakmici odluka o pobjedniku pala je na samome kraju utakmice.

Odlijepila se Mega na 86:79 dvije minute do kraja, ali nisu dobili utakmicu. Marko Marinović i Miloš Dimić pogodili su dvije trice u doveli utakmicu u potpuni egal ipak Mega je izdržala do kraja. Prvo je zabio Nemanja Radović, a pobjedu je s linije za slobodna bacanja potvrdio Nenad Miljenović. Mega Vizura je trenutno na omjeru 5-5 dok Radnički polako pada na tablici te se nalaze na jedanaestom mjestu.

U sljedećem kolu očekuje nas par derbija, a vjerovatno najzanimljivije dvije utakmice igrati će zagrebačka dva kluba. U subotu Cedevita putuje u Podgoricu na noge Budućnosti dok će Cibona u domu Dražena Petrovića ugostiti Igokeu.