ACB: Caja svladala Barcelonu, Repeši drugi poraz

Zanimljivo je bilo ovog vikenda u Španjolskoj. Jasmin Repeša je za kormilom Unicaje doživio drugi ovosezonski poraz u prvenstvu. Velimir Perasović je nakon šest kola u samom vrhu, a njegova Valencia je u gostima pobijedila Cajasol.

Prvi derbi ovog kola odigran je u Baskiji između domaćina Bilbaa za koji igra Fran Pilepić i Unicaje za koju nastupaju naši Krunoslav Simon i Luka Žorić. Bilbao je nastavio s dobrim igrama u španjolskom prvenstvu, a niti u ovom kolu nisu dopustili gostima da odnesu pobjedu s njihovog vrućeg domaćeg terena. Fran Pilepić je za domaćine igrao nešto manje od jedne minute i za to vrijeme naravno nije ostvario značajniji učinak. Naš dvojac u ekipi iz Malage je odigrao vrlo dobru utakmicu. Krunoslav Simon je za dvadeset i sedam minuta postigao 12 poena i imao 2 asistencije dok je Luka Žorić ubilježio 9 koševa i 3 skoka za devetnaest minuta provedenih na parketu. Unicaja je trenutno na omjeru 4-2.

Druga velika utakmica odigrana je između dva euroligaša. U Vitoriji Caja Laboral je ugostila uvijek moćnu Barcelonu za koju igra i naš Ante Tomić. Tomić je odigrao vrlo solidnu partiju i za dvadeset i pet minuta postigao 10 poena i uhvatio 4 skoka. To nije bilo dovoljno da gosti odu podignute glave, kao što nije pomogla niti odlična partija Juana Carlosa Navarra koji je zabio 14 koševa šutirajući pritom tricu 4/6. Za momčad Duška Ivankovića najbolje je odigrao Fernando San Emeterio koji je zabio 15 poena, a dobar je bio i Amerikanac Brad Oleson koji je zabio 12.

Od ostalih utakmica valja spomenuti onu između Zaragoze i Blusensa. Za Zaragozu igra naš Damjan Rudež koji je za šesnaest minuta provedenih na parketu ubacio 7 koševa. Real iz Madrida i dalje gazi sve pred sobom, a u ovom kolu su bili bolji od Murcie. Najbolji u madridskoj momčadi je bio Felipe Reyes s 12 postignutih poena, a „naš“ Draper je odigrao deset minuta i nije imao značajniji učinak.