Acin Brazil upisao pobjedu na otvaranju SP-a

Brazil pod vodstvom Aleksandra Petrovića otvorio je Svjetsko prvenstvo pobjedom protiv Novog Zelanda sa 102:94. Susret je prelomio odličnom trećom četvrtinom u kojoj je stvorio razliku te ju sačuvao do kraja.

Bio je to dvoboj dviju vrlo izjednačenih ekipa, a to smo mogli vidjeti već kroz prvo poluvrijeme u kojem se nijedna momčad nije uspijevala ozbiljnije odvojiti te stvoriti razliku. U konačnici se na poluvrijeme otišlo sa, i više nego zasluženih, 50:50.

Ipak, treća se četvrtina pokazala ključnom, a tada je Brazil odigrao sjajno. Petrovićevi izabranici u tih su deset minuta dobili protivnika s 28:12 te u posljednju dionicu ušli s prednošću od 78:62.

Čuvali su Brazilci dvoznamenkastu prednost sve do završne minute, a tada su se Novozelanđani probudili. Tako su stigli i na minus šest, 12 sekundi prije kraja, ali to je bilo sve.

Leandro Barbosa predvodio je Brazil s 22 poena, dok je Rafa Luz dodao 15 koševa i šest asistencija.

Najbolji je kod Novog Zelanda bio Corey Webster s 19 koševa, šest skokova i šest asistencija.