Aco startao pobjedom na klupi Brazila

Američke kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo započele su u noći s četvrtka na petak, a nastavljene sinoć, kada je odigran i za nas najzanimljiviji dvoboj – onaj Čilea i Brazila, kojeg s klupe vodi naš donedavni izbornik Aleksandar Petrović.

Acini izabranici nisu imali previše problema protiv kvalitetom i visinom znatno inferiornijih Čileanaca. Domaćini su u prvom dvoboju Skupine B vodili tek do polovice prve četvrtine, a čitav ostatak utakmice bio je na strani Brazila. Do konačnih 73:86 Brazil je sa 14 poena vodio iskusni Alex Garcia, dok je za Čile 15 poena ubacio Sebastian Herrera.

U drugom susretu Skupine B u Barquisimetu su se sastali domaćin Venezuela i Kolumbija. Dugo su favorizirani domaćini lomili momčad Kolumbije, te su tek serijom 16:4 s kraja prvog i početka drugog poluvremena došli do vodstva 48:37 i do kraja susreta to vodstvo održali do konačnih 85:71. S 23 poena i devet skokova kod Venezuele se istaknuo Nestor Colmenares, dok se 20-godišnja velika nada kolumbijske košarke Hansel Atencia izdvojio u gostujućem sastavu postigavši 22 poena.

U Skupini D najprije su se sastali Dominikanska Republika i Američki Djevičanski otoci. Pobjedu su nakon odlično odigrane posljednje četvrtine upisali domaćini, slavivši sa 99:89. Kod pobjednika se s double-double učinkom od 19 poena i 11 skokova istaknuo Eloy Vargas, dok je za gostujući sastav 25 koševa ubacio Jamaal Samuel.

Najuvjerljiviju pobjedu upisala je Kanada, koja je u sklopu Skupine D sa 93:69 svladala Bahame. Utakmica je riješena do kraja prvog poluvremena, koje je pripalo Kanađanima s nevjerojatnih 45:17, a kasnije se sve svelo na odrađivanje posla. Svi Kanađani su se upisali u strijelce, a najviše među njima, 22 poena, ubacio je Brady Haslip. Za Bahame je 15 poena ubacio Jaraun Burrows.

Američke kvalifikacije, 1. kolo, 24. studenog 2017.

Skupina B

Čile – Brazil 73:86 (Herrera 15 p; Garcia 14 p)

Venezuela – Kolumbija 85:71 (Colmenares 23 p, 9 sk; Atencia 22 p)

Skupina C

Dominikanska Rep. – Am. Djevičanski otoci 99:89 (Vargas 19 p, 11 sk; Samuel 25 p, 7 sk)

Kanada – Bahami 93:69 (Heslip 22 p; Burrows 15 p)