Aco upisao novu pobjedu s Brazilom

Aleksandar Aco Petrović upisao je novu pobjedu na klupi Brazila u kvalifikacijama za SP. Nakon što je prije par dana upisao debi na klupi pobjedom protiv Čilea, ovog puta bio je bolji od Venezuele rezultatom 72:60.

Hrvatski trener vodio je svoje momke do uvjerljive pobjede u Rio de Janeiru. Centar Brazila Anderson Varejao, bivši NBA igrač, otvorio je utakmicu sjajnu i njegovom zaslugom ponajprije Brazil pobjeđuje prvu četvrtinu s 19:7. U trećoj četvrtini Venezuela se približila na jednoznamenkastu prednosti, ali tad Brazil popravlja obranu i rutinski privodi utakmicu kraju. Varejao je bio i najbolji igrač susreta s 18 poena i 12 skokova.

Brazil je prvi u skupini s omjerom 2-0, a američke kvalifikacije, baš kao i europske, nastavljaju se u veljači.